Органи малого тазу

Available
Рідна природа

Кремніо-біол (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 438
114,00 грн.
Джерело кремнію, активізує обмінні процеси, нормалізує імунологічні реакції ...
Available
Рідна природа

Моно-біол Люцерна (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 440
114,00 грн.
Природний адаптоген, підвищує рівень гемоглобіну, знижує рівень холестерину, попереджає крововиливи і кровоточивість ...
Available
Рідна природа

Нефро-біол (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 441
114,00 грн.
Сечогінна, протизапальну дію, посилює виведення камнеобразующіх солей ...
Available
Рідна природа

Проста-біол (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 444
114,00 грн.
Покращує обмінні процеси в передміхуровій залозі, регулює функцію статевих залоз ...
Available
Рідна природа

Релаксо-біол (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 445
114,00 грн.
Нормалізує нервові процеси, попереджає фізичне і розумова перевтома ...
Available
Рідна природа

Уро-біол (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 447
114,00 грн.
Сечогінна, Онкостатіческое дію; сприяє нормалізації функції ЦНС, зміцненню судин, поліпшенню венозного кровообігу; тонізує функцію сфінктера сечового міхура ...
Available
Свічки з травами

Горіх (Фітосвечі 10 шт)

ТМ "Эконика"
Код: 751-14
86,00 грн.
Гінекологія, проктологія, урологія ...
Available
Рідна природа

Монобіол "Солодка" (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 424
114,00 грн.
Рекомендована для профілактики і в комплексному лікуванні запальних захворювань бронхо-легеневої системи, для підвищення опірності організму.
Available
Рідна природа

Віта-біол (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 453
126,00 грн.
«Віта-біол» - комплексний фітопрепарат, який надає імуностимулюючу, протизапальну дію; має спазмолітичні, знеболюючі та бактерицидними властивостями; зменшує поліфераціі ракових клітин; сприяє підвищенню активності детоксикаційних і антиоксидантних систем; підсилює протипухлинну захист і обмінні процеси ,; нормалізує роботу залоз внутрішньої секреції,...
Available
Еліт формула

Антигельмінтnew - Біол (120 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 451-2
182,00 грн.
«Антигельмінтnew-біол» - комплексний фітопрепарат, який володіє широким спектром біологічної активності: чинить детоксикаційну, протиалергічну, спазмолітичну, антимікробну, противопаразитарное, фунгіцидну, імуномодулюючу, бактеріостатичну дію; сприяє очищенню організму і мобілізації захисних сил на тлі глистових, паразитарних інвазій; покращує...
Available
Екстракти рідкі

Екстракт Броколі (30 мл)

ТМ "Биолика"
Код: 343-33
135,00 грн.
Капуста брокколі - одна з найдавніших і найбільш корисних овочевих культур. Як культурна рослина брокколі відома ще з часів стародавнього Риму - приблизно 2000 років тому - де її вважали засобом від ста хвороб. У ній міститься найцінніше речовина - сульфорафан, яка зупиняє розвиток ракових клітин. Він здатний надавати протизапальну дію, схожу з дією...
Available
Екстракти рідкі

Екстракт Борова матка (30 мл)

ТМ "Биолика"
Код: 343-32
159,00 грн.
Про борову матку (ортіліі однобоку) знають майже всі жінки, які зіткнулися з проблемами безпліддя, порушенням менструального циклу, фіброміомою, ерозією шийки матки. У народі її вважають засобом від 40 хвороб, шанують вже багато століть і використовують для лікування жіночих патологій, а також, як антисептичний, сечогінний засіб при захворюваннях...

Захворювання органів малого таза

Органи малого тазу у жінок

Напевно кожна жінка коли-небудь проходила ультразвукове дослідження малого таза. Однак далеко не всі розуміють, які саме органи в цей момент обстежує лікар і які патології він може виявити. Для початку варто відзначити, що в малому тазу будь-якої людини присутні органи, властиві, як жінкам, так і чоловікам - це пряма кишка і сечовий міхур.

Органи малого тазу жінки це важлива частина в будові її внутрішніх органів. Багато в чому це пов'язано з наявністю в порожнині малого таза основних жіночих статевих органів, які мають тісний анатомічну зв'язок з іншими структурами. При появі будь-яких захворювань вони можуть змінювати клінічну картину.

Жіночі органи малого тазу відрізняються від чоловічих. Далі ми будемо говорити про особливості жіночої будови малого таза і про тих органах, які знайомі тільки прекрасній половині людства.

Органи малого тазу - це фаллопієві труби, матка і шийка матки, а також піхву і яєчники. Саме ці органи обстежує лікар ультразвукової діагностики при підозрах на багато захворювань жіночої статевої сфери, а також при визначенні можливої ​​вагітності.

 • - Піхва. Даний орган зазвичай становить близько 8 см, він є головним учасником статевого акту, а в процесі пологів стає частиною родового каналу. Усередині вагіна покрита слизовою оболонкою з величезною кількістю складок, яка дозволяє їй дуже сильно розтягуватися для проходження новонародженого малюка через родові шляхи.
 • - Яєчники відповідають за нормальний перебіг менструального циклу жінки, саме в них містяться яйцеклітини, а також виробляються жіночі статеві гормони - естроген і прогестерон. Зміст цих гормонів в організмі циклічно змінюється протягом усього життя, завдяки чому регулярно відбувається дозрівання яйцеклітин. У разі ненастання вагітності вони відриваються з організму у вигляді чергової менструації разом із шаром ендометрію, який готувався прийняти запліднену яйцеклітину.

Малий таз органи репродуктивної системи жінок.

 • - Маткові труби - дуже важливий орган, необхідний для зачаття майбутньої дитини. Ці трубки направляються до матки від яєчників і розкриваються в її верхній частині. Під час виходу яйцеклітини з яєчників, ворсинки на кінцях фаллопієвих труб можуть захопити її і направити до матки.
 • - Матка - безсумнівно, один з головних органів малого таза у жінок, за зовнішнім виглядом нагадує грушу. Саме в матці розвивається плід, і вона зростає разом з його збільшенням в розмірах. Її стінки складаються з безлічі шарів м'язів, які стрімко розтягуються під час періоду очікування дитини. З початком сутичок м'язи починають різко скорочуватися, тим самим змушуючи шийку матки збільшуватися в розмірах і розкриватися, і у плода з'являється можливість вийти в родовий канал.
 • - Нарешті, шийка матки, по суті, являє собою її нижню частину , що сполучає піхву і порожнину матки

Захворювання органів малого таза у жінок

До захворювань органів малого таза відносять патологію репродуктивних органів, сечового міхура і прямої кишки. З проблемами зі здоров'ям, що стосуються цієї галузі, люди звертаються до гінеколога, уролога, нефролога або проктолога (в залежності від захворювання). На сьогоднішній день дуже висока частота запальних захворювань органів малого таза у жінок (матки і придатків). По всій видимості, це пов'язано зі зростанням поширеності захворювань, що передаються статевим шляхом (таких, як гонорея, хламідіоз, сифіліс, гарднерельоз та ін.). Ця патологія при несвоєчасному зверненні до лікаря і відсутності лікування здатна приводити до аднекситу, ендометриту (запалення внутрішньої слизової оболонки матки), формуванню внутрішньоматкових синехій і спайок між органами малого таза, непрохідності маткових труб, а в підсумку - до безпліддя.

Захворювання малого таза дуже поширені, інша патологія жіночої сфери - ендометріоз. При цьому захворюванні поза порожниною матки виникають вогнища розростається тканини, по гістологічним параметрам ідентичною тканини ендометрія. У цьому випадку виникають болі в області малого тазу, а також можливі проблеми з вагітністю. Нерідко діагностують полікістоз яєчників, при якому безпліддя виникає через відсутність овуляції (виходу яйцеклітини). З віком збільшується ймовірність міоми (доброякісної пухлини, що вражає матку), частіше міоматозного вузли бувають не поодинокими, а множинними. Не на останньому місці стоїть і онкологічна патологія, ризик якої також збільшується з віком, тому жінкам в будь-якому віці необхідно регулярно наносити профілактичні візити до гінеколога. У числі інших захворювань цієї сфери - вроджені аномалії (наприклад, подвоєння піхви), різні кісти (в тому числі перекрут кісти, що відносяться до гострій хірургічній патології), гематосальпінкс і ін.

Захворювання органів малого таза симптоми

Симптоми захворювання малого таза досить різноманітні за своїми видами. Але основні симптоми наявності захворювань, що відносяться до такої групи, - це:

 • - Болі в нижній частині живота;
 • - Почервоніння, набряклість, свербіж в області зовнішніх статевих органів;
 • - Болі під час статевого акту;
 • - Рясні або гноевідние виділення;
 • - нерегулярність менструацій;
 • - Болі при сечовипусканні.

Симптоми запалення жіночих статевих органів з'являються через кілька днів після інфікування або відразу після переохолодження. Симптоми запалення вульви і влагаліща- почервоніння, іноді набряклість та свербіж, білі (виділення з піхви). Вже за характером виділень з піхви побічно можна припустити збудника запалення.

Симптоми запалення придатків:

якщо запалення придатків виникає вперше або при загостренні хронічного запалення перший симптом сильний біль внизу живота. Біль при запаленні придатків і яєчників часто супроводжується підвищеною температурою, поганим самопочуттям, можуть виникнути розлади сечовипускання і стільця, підвищене газоутворення в кишечнику. Симптоми запалення іноді супроводжуються симптомами інтоксикації - слабкість, головний біль, запаморочення. При огляді на гінекологічному кріслі труби і яєчники сильно болючі.

Захворювання органів малого таза у жінок симптоми запалення ендометрія матки-кров'янисті виділення (слизисто гнійні рідкі, іноді з неприємним запахом), болі внизу живота, що віддають у поперек і особливо сильні при менструації, рясні і тривалі менструації, температура від субфібрільной до сильно підвищеної. При гонорейному ендометриті з усіх симптомів можуть спостерігатися тільки кров'янисті виділення або кровотечі по типу тривалої менструації.

Профілактика захворювань малого таза

Захворювання малого таза профілактика , рекомендації - це:

 • - Безпечний секс;
 • - Правильний підбір контрацептивних засобів.

Після незахищеного статевого контакту з носієм тієї чи іншої інфекції або невідомим партнером рекомендовано відразу ж звертатися до лікаря. Пам'ятайте, що ефективних профілактичних заходів, які спрямовані на боротьбу з вірусними інфекціями, що передаються під час статевого акту, не існує. Однак знизити ризик можна шляхом спринцювання із застосуванням різних антисептичних препаратів відразу після статевого акту. Але повної гарантії, що ви не заразитеся, і в цьому випадку немає.

Органи малого тазу препарати повинні бути спрямовані на:

 • - Боротьбу з інфекцією;
 • - антимикотической з метою запобігання появи кандидозу, який нерідко є наслідком прийому препаратів, що відносяться до групи антибіотиків;
 • - Усунення запалень ;
 • - Десенсибилизирующая;
 • - Активізацію імунного захисту організму;
 • - Призначення у вигляді уросептиков і т.д.

Препарати для органів малого таза

Фітопрепарати є важливим компонентом в лікуванні захворювань жіночої статевої сфери. Їх застосування базується на способностіоказивать протимікробну, протизапальну, загальнозміцнюючу, імуномодулюючу, знеболюючий і інші дії в залежності від характеру захворювання.

При хронічних запальних захворюваннях використовуються такі фітопрепарати: протимікробними засобами є:

 • - «Антівір» (таблетки)
 • - «Антігельмінт» (таблетки, екстракт)
 • - «Аїр» (таблетки)
 • - «Люцерна» (таблетки)
 • - «сосна лимон» (таблетки)
 • - «Брусниця» (рідкий)
 • - «Клюкви» (рідкий)
 • - «Ялівець» (рідкий)
 • - «Полин» (рідкий)
 • - «Чебрець» (рідкий)
 • - «Часник» (рідкий)
 • - Чорний кмин (масло)

протизапальними властивостями володіють:

 • - Яблопект Жіночий
 • - «Аїр» (таблетки)
 • - «Солодка» (таблетки)
 • - «Сосна-лимон» (таблетки)
 • - «Дивосил» ( рідкий)
 • - «Шабельник» (рідкий)
 • - Чорний кмин (масло)

В вигляді спр інцеванія ефективне використання екстрактів «Оману», «Айра» в розведенні 1:20 з теплою водою.

Для підвищення імунітету і загальної опірності організму необхідно застосовувати:

 • - Яблопект « вітамінний »
 • - імуно-Биол (таблетки)
 • - Бальзам« Вин Віта »
 • - Чорний кмин (масло)
 • - «Катран» (капсули)
 • - Сироп Вітамінний

Тривалість курсу загальної фітотерапії строго індивідуальна. Вона визначається локалізацією і виразністю запального процесу, агресивністю возбудітеля.Общая тривалість лікування при хронічних запальних захворюваннях - 2-3 місяці. Фітопрепарати рекомендується міняти кожні 2-3неделі, поєднуючи разом не більше трьох видів.