Цукровий діабет
Овесан
Клітковина з насіння кунжуту (190 гр)
Клітковина з насіння розторопші (190 гр)
Клітковина з насіння гарбуза (190 гр)
Люкон Люцерна (Фітосвечі 10 шт)
Горіх (Фітосвечі 10 шт)
Монобіол "Солодка" (90 шт)
Яблопект (20 шт)
Фітовіт - кровотворних (90 шт)
Монобіол "Розторопша" (90 шт)
Кремніо-біол (90 шт)
Капіляр-біол (90 шт)
Віта-біол (90 шт)
Екстракт Елеутерокок (30 мл)
Урбеч з ядер абрикосових кісточок (100 гр)
Екстракт Борова матка (30 мл)

Що таке цукровий діабет?
Цукровий діабет це ендокринне захворювання, обумовлене недоліком в організмі гормону інсуліну або його низькою біологічною активністю. Характеризується порушенням всіх видів обміну речовин, ураженням великих і дрібних кровоносних судин і проявляється гіперглікемією.
Цукровий діабет у чоловіків є одним з найбільш поширених ендокринних розладів з постійним збільшенням поширеності (особливо в розвинених країнах). Це результат сучасного способу життя і збільшенням числа зовнішніх етіологічних факторів.
Цукровий діабет 1 типу виникає на фоні дефіциту інсуліну, тому він називається інсулінозалежний. При даному типі захворювання підшлункова залоза функціонує неповноцінно: вона або зовсім не виробляє інсулін, або виробляє його в обсязі, недостатньому для переробки навіть мінімальної кількості надходить глюкози. В результаті цього виникає підвищення рівня глюкози в крові. Як правило, на цукровий діабет 1 типу хворіють худі люди у віці до 30 років.
Цукровий діабет у жінок зустрічається частіше, ніж у чоловіків , особливо після 50 років на тлі зайвої ваги розвивається діабет 2 типу. Він супроводжується виробленням достатньої кількості інсуліну, до якого тканини поступово втрачають чутливість.
Причини цукрового діабету
- - Переїдання (підвищений апетит), що веде до ожиріння є одним з основних факторів розвитку діабету 2 типу.
- - Аутоімунні хвороби (напад імунної системи організму на власні тканини організму) - гломерулонефрит, аутоімунний тиреоїдит, гепатит вовчак та ін. також можуть ускладнюватися на цукровий діабет.
- - Спадковий фактор. Як правило, цукровий діабет в кілька разів частіше зустрічається у родичів хворих на цукровий діабет. Якщо на цукровий діабет хворі обоє батьків, ризик захворіти діабетом для їх дітей протягом усього життя дорівнює 100%, їли хворий один з батьків - 50%, в разі діабету у брата чи сестри - 25%.
- - Вірусні інфекції, які руйнують клітини підшлункової залози, що виробляють інсулін. Серед вірусних інфекцій, які можуть викликати розвиток діабету можна перерахувати: краснуху, вірусний паротит (свинка), вітряну віспу, вірусний гепатит тощо.
Симптоми цукрового діабету:
При цукровому діабеті вираженість симптомів залежить від ступеня зниження секреції інсуліну, тривалості захворювання і індивідуальних особливостей хворого. Як правило, симптоми діабету 1 типу - гострі, хвороба починається раптово. При діабеті 2 типу стан здоров'я погіршується поступово, в початковій стадії симптоматика мізерна.
Цукровий діабет ознаки
Існує ряд ознак цукрового діабету, характерних як для 1, так і для 2 типу захворювання. До них відносяться:
- - Почуття невгамовним спраги і прискорені сечовипускання, які призводять до зневоднення організму;
- - Також одна з ознак це сухість у роті;
- - Підвищена стомлюваність;
- - Позіхання, сонливість;
- - Слабкість;
- - Дуже повільно гояться рани і порізи;
- - Нудота, можливо і блювота;
Ознаки цукрового діабету
- - Дихання часте (можливо з запахом ацетону);
- - Прискорене серцебиття;
- - сверблячка статевих органів і свербіж шкіри;
- - Втрата маси тіла;
- - Почастішання сечовипускання;
- - Погіршення зору .
Якщо у вас з'явилися перераховані вище ознаки діабету, то потрібно обов'язково виміряти рівень цукру в крові.
Цукровий діабет препарати
Одним з загальнообов'язкових засобів лікування цукрового діабету залишається дієта. Особливу проблему в харчуванні хворого представляють продукти з великим вмістом вуглеводів. Всі солодкі продукти харчування, що містять харчовий цукор, повинні бути повністю виключені. Підсолоджувати їжу можна сахарином, сорбітом, цикламат. По можливості кожен денний прийом їжі повинен містити продукти з трьох або чотирьох груп: фрукти, овочі, злаки і бобові, м'ясо-молочні продукти. Харчування має бути дробове, регулярне і складатися з п'яти прийомів їжі: три основних (сніданок, обід, вечеря) і 2-3 додаткових (другий сніданок, полуденок і прийом легкої їжі на ніч).
Препарати при цукровому діабеті
Лікування цукрового діабету має бути в першу чергу спрямована на нормалізацію вуглеводного, білкового та жирового обміну, а також на боротьбу з ускладненнями. Фітопрепарати широко використовуються для лікування цукрового діабету. Вони здатні забезпечити помірне зниження цукру в крові, сприяти нормалізації обміну речовин, попереджати важкі ускладнення. За своїм цукрознижувальної дії фітопрепарати не можуть на рівних змагатися з синтетичними засобами, проте мають переваги перед ними при лікуванні хворих з латентним на цукровий діабет або легкої його форми. Найбільшою здатністю знижувати рівень цукру в крові мають:
- - Яблопект «Чистий»
- - Капілляр- Биол (таблетки)
- - вита- Биол ( таблетки)
- - Цукронорм- Биол (таблетки)
- - Солянка холмової (таблетки)
- - «Люцерна» (таблетки)
- - Екстракт «Оману» (рідкий)
- - Екстракт «лопуха» (рідкий)
Для нормалізації вуглеводного обміну, можуть бути рекомендовані:
- - Цукронорм- Биол (таблетки)
- - Гепато- Биол (таблетки)
- - Солянка холмової (таблетки)
- - Грація- Биол (таблетки , екстракт)
- - «Розторопша» (таблетки)
- - Фіточай «Граціозний»
- - екстракт «Ялівцю» (рідкий)
- - Екстракт «Часника» (рідкий)
- - Екстракт «лопуха» (рідкий)
- - Кунжут, Льон, Розторопша, Гарбуз (клітковина)
- - «Овесан» (клітковина)
З метою профілактики судинних порушень можна використовувати:
- - Яблопект «Антиоксидантний»
- - Кардіо- Биол (таблетки)
- - Капілляр- Биол (таблетки)
- - Офта- Биол (таблетки)
- - Лецітін- Биол (таблетки)
- - Омега- 3 (капсули)
- - Рижик, Льон (масло)
- - Екстракт «Гінкго- білоба» (рідкий)
- - Екстракт «Чорниці» (рідкий)
Для поліпшення опірності організму в цілому необхідні:
- - Яблопект «Вітамінний»
- - вита- Биол (таблетки)
- - «сосна лимон» (таблетки)
- - імуно-Биол (таблетки)
- - «Люцерна» (таблетки)
- - Екстракт «Часника» (рідкий)
- - Чорний кмин (масло)
- - «Іван чай»
Профілактика цукрового діабету
Найчастіше в профілактиці цукрового діабету будь-якого типу перше місце віддають правильної системі харчування, хоча це не зовсім вірно. Перш за все, необхідно підтримувати в організмі здоровий водний баланс. Тим, хто вже має надлишкову вагу, має сенс перестати їсти після 18:00. Ідеальним варіантом профілактики діабету в даному випадку буде відмова від м'ясного, молочного і мучного. Так навантаження на підшлункову залозу буде мінімальною, вага поступово буде знижуватися. Необхідно стежити за кількістю штучних добавок, що споживаються, знижувати споживання консервованих продуктів, багатих жирами, вуглеводами. Раціон повинен бути різноманітним, збалансованим, а також включати фрукти та овочі.
Регулярні фізичні навантаження є гарантованим методом профілактики будь-яких захворювань.
Попередження інфекційних та вірусних захворювань, які є одними з причин розвитку цукрового діабету.
Відмова від алкоголю і тютюну. Відомо, що шкода від цих продуктів величезний для кожного організму, відмовившись від вживання алкогольних напоїв, а також паління можна істотно зменшити ризик захворювання на діабет.