Запор
Клітковина з насіння кунжуту (190 гр)
Клітковина з насіння льону (190 гр)
Клітковина з насіння гарбуза (190 гр)
Клітковина з ядер арахісу (190 гр)
Фіточай Очищуючий (75 гр)
Монобіол "Солодка" (90 шт)
Яблопект (20 шт)
Чистотіл (Фітосвечі 10 шт)
Ромашка лікарська (Фітосвечі 10 шт)
Монобіол "Розторопша" (90 шт)
Композиція протипаразитарна (Фітосвечі 10 шт)
Гепато-біол (90 шт)
Урбеч з ядер абрикосових кісточок (100 гр)
Екстракт Броколі (30 мл)
Антигельмінтnew - Біол (120 шт)
Флоро-біол (90 шт)
Запори у дорослих
Запор у дорослих - патологічний стан, основним симптомом якого є затримка дефекації або проблеми з відходженням стільця, уповільнена, утруднене або систематично недостатня дефекація (спорожнення кишечника). Нормальним можна вважати кількість дефекацій від трьох разів на добу до трьох разів на тиждень. Запор у дорослого на думку провідних фахівців це не хвороба, а симптом основного захворювання. У літніх запор зустрічається в 5 разів частіше, ніж у осіб молодого віку Для запору характерні мала кількість калу, підвищена його твердість і сухість, відсутність почуття повного спорожнення кишечника після дефекації. Запор у дорослої людини проявляється всіма цими ознаками, однак деякі з них можуть бути і відсутніми. Наявність навіть одного з перерахованого свідчить про запорі. Зміна звичних для даної людини частоти і ритму стільця дефекацій - також важлива ознака запору. Тривало існуючий запор у дорослих чоловіків може призводити до порушень роботи тазових і статевих органів аж до розвитку еректильної дисфункції, простатиту і безпліддя. Найбільш часте ускладнення хронічного запору - виникнення тріщин прямої кишки, утворення гемороїдальних вузлів або загострення геморою. Натуживание при дефекації і щільні, жорсткі калові маси призводять до пошкодження слизової оболонки, тромбозу і запалення гемороїдальних вен. У свою чергу, геморой і тріщини ще сильніше ускладнюють дефекацію.
Запор причини
Основні причини закрепів можна поділити на 2 великі групи: органічні та функціональні. Причини запору у чоловіків Органічні запори розвиваються через наявність фізичної перешкоди отхожденію калових мас. Це можуть бути:
- - пухлини товстої і прямої кишки;
- - дивертикули (сліпі випинання кишечника);
- - спайки після перенесених операцій на черевній порожнини;
- - наявність ділянок патологічного розширення кишечника (наприклад, при хворобі Гіршпрунга);
- - інші аномалії будови кишечника.
Функціональні причини запорів і дорослі :
- - недостатнє вживання рідини, в результаті чого калові маси стають надмірно щільними;
- - неправильне харчування - нестача в раціоні їжі з високим вмістом харчових волокон і рослинного жиру, надлишок вуглеводів і тугоплавких жирів;
- - низька рухова активність, що супроводжується пригніченням перистальтики кишечника;
- - різні захворювання органів травлення; (хронічний панкреатит, гастрити, холецистити з секреторною недостатністю, коліти тощо.);
- - травми і пухлини голови і спинного мозку з на рушення іннервації товстого кишечника;
Запор у жінок причини
- - захворювання інших органів (ендокринна патологія, важкі інфекції);
- - прийом деяких лікарських препаратів;
- - гемороїдальні вузли і тріщини заднього проходу, при наявності яких формується «порочне коло» - дефекація болюча, через що хворий мимовільно і усвідомлено її затримує, а при затримці стілець стає щільним, травмує слизову і дефекація стає ще болючіше;
- - нервові і психологічні проблеми.
Причини запору у дітей в значній мірі відрізняються від таких у дорослих і залежать від віку дитини. Якщо у дітей до року основними причинами запору є органічні порушення і різні захворювання кишечника:
- - Харчова алергія,
- - Незбалансоване харчування,
- - Аномалії розвитку кишечника,
У дітей старше року причини запору носять головним чином психологічний характер:
- - Раннє привчання до горщика «проти волі дитини»,
- - Відсутність санітарних умов в школі чи дитячому садку,
- - Переїзд на нове місце проживання або довгі подорожі,
- - Тільки в рідкісних випадках причиною розвитку запору у дітей старшого віку може бути геморой, парапроктит, тріщини заднього проходу.
Симптоми запору
Симптоми запору у дитини - крім зменшення частоти актів дефекації, затримка стільця проявляє себе болями в животі, метеоризмом, прискореним серцебиттям, зниженням апетиту, відрижкою, нервозністю, розладом сну і пригніченим м настроєм. Дитина починає вести себе неспокійно, часто плаче, тужиться. У ряді випадків запор у грудних призводить до пожовтіння шкіри і втрати еластичності шкірного покриву.
Запор у дорослої людини симптоми:
При запорі багато людей відчувають такі суб'єктивні відчуття:
- - біль при дефекації;
- - метеоризм, здуття з відчуттям розпирання в області живота;
- - відчуття неповного випорожнення кишечника після дефекації;
- - відчуття закупорки (пробки) в прямій кишці після дефекації.
Симптоми запору у дорослих Також при запорах можуть відзначатися втрата апетиту, нудота, неприємний запах з рота, печія, головний біль, наліт на язиці, запаморочення, безсоння.
Запор ознаки Про запорі допустимо говорити при наявності таких ознак:
- - акт дефекації рідше 3 разів на 7 днів;
- - кал виглядає як невеликі, сухі, щільні кульки або грудки (так званий «овечий кал»);
- - маса калу менше 40 грамів;
- - процес випорожнення кишечника супроводжується довгим напруженням.
Ознаки запору Як лікарі визначають, чи носить запор постійний характер або є випадковим тимчасове явище? Якщо виявлено два і більше перерахованих ознак і суб'єктивних відчуттів, припустимо говорити про запорі.
Профілактика запору - вживати в їжу більше рідини, фруктів, овочів і цільних злаків кожен день. Уникайте «кріплять» продуктів, тобто тих, які викликають твердий стілець.
Скоротіть кількість газованих напоїв і кави в вашому раціоні. Регулярно займайтеся спортом. Дотримуйтеся режиму і їжте приблизно в один і той же час 3-4 рази в день. При виникненні позиву до дефекації, не відкладайте її.
Препарати від запору для дорослих Лікування має бути комплексним і включати в себе не тільки консервативну медикаментозну терапію, але і коригування харчування спільно з виконанням спеціальних вправ. Лікарська терапія передбачає використання проносних, очисних клізм і препаратів, що підвищують тонус м'язів кишкової стінки і поліпшують його перистальтику.
Як протизапальні засоби з успіхом використовуються препарати при запорах :
- - Яблопект
- - Гастро (таблетки)
- - «Аїр болотний» (рідкий , таблетки)
- - «Регенерація» (рідкий)
- - «Дивосил» (рідкий)
- - «Лопух» (рідкий)
- - Ромашка (свічки «Еконіка»)
Для зниження секреторної активності шлунка:
- - «Солодка» (таблетки )
- - «Каштан» (рідкий)
- - «Чистотіл» (рідкий, таблетки)
Препарати від запорів у дорослих:
- - Яблопект «Чистий»
- - Антігельмінт (таблетки)
- - «Розторопша» (таблетки)
- - Солодка »( таблетки)
- - Фіточай «Очищуючий»
- - Фіточай «Граціозний»
- - Фітовіт «противоглистную» (таблетки)
- - Овесан (кл етчатка)
- - «Брусниця» (рідкий)
- - «Дивосил» (рідкий)
- - Арахіс, Кунжут, Льон, Розторопша, Гарбуз (клітковина, масло)
Дуже ефективні при запорах препарати , що поліпшують нормальну флору кишечника - Яблопект, «Флоро», екстракт «Часника »,« ПроБіолікакт ».
Запор у дорослої людини що робити ? Змінити харчування в корені, додати для профілактики хвороби продуктів, що містять клітковину, кисломолочні продукти, збільшити питний режим. Впорядкувати спосіб життя (час сну, роботи, прийом їжі); Лікування запору хронічної форми немислимо без дотримання правильної дієти, що містить необхідну кількість вітамінів, що сприяють нормальній роботі кишечника і профілактики запорів. Якщо запор триває довше 7 днів, незважаючи на ваші дії, зверніться до лікаря.