Порушення ліпідного обміну - дисліпідемія

Available
Яблопект

Яблопект (20 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 909-0
114,00 грн.
ЖКТ, серцево-судинна система. Засіб біологічної детоксикації, рекомендований МОЗ України для застосування на промислових підприємствах.
Available
Інтернет магазин

Овесан

ТМ "Биолика"
Код: 716
142,00 грн.
Поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту, детоксикація ...
Available
Рідна природа

Монобіол "Солодка" (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 424
114,00 грн.
Рекомендована для профілактики і в комплексному лікуванні запальних захворювань бронхо-легеневої системи, для підвищення опірності організму.
Available
Рідна природа

Лецитин-біол (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 439-1
126,00 грн.
Нормалізація мозкового і периферичного кровообігу ...
Available
Рідна природа

Капіляр-біол (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 456
126,00 грн.
Захищає мембрани клітин і покращує роботу капілярів.
Available
Рідна природа

Грація-біол (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 455
126,00 грн.
Дієтична добавка до раціону харчування «Грація-біол» - комплексний фітопрепарат, стимулюючий обмін речовин і травлення, надає жовчогінний ефект, що володіє м'яким проносним дією, що знижує рівень холестерину в крові, що пригнічує апетит, який надає сечогінну дію; володіє тонізуючим, антиоксидантну, адаптогенну ефектами .
Available
Екстракти рідкі

Екстракт Броколі (30 мл)

ТМ "Биолика"
Код: 343-33
135,00 грн.
Капуста брокколі - одна з найдавніших і найбільш корисних овочевих культур. Як культурна рослина брокколі відома ще з часів стародавнього Риму - приблизно 2000 років тому - де її вважали засобом від ста хвороб. У ній міститься найцінніше речовина - сульфорафан, яка зупиняє розвиток ракових клітин. Він здатний надавати протизапальну дію, схожу з дією...

Що таке порушення ліпідного обміну?

Дислипидемия - це порушення жирового обміну, яке проявляється у вигляді зміни кількості і співвідношення містяться в крові ліпідів (жирів і жироподібних речовин) і ліпопротеїдів (білково-ліпідних комплексів). Ліпіди не розчиняються у воді, тому в крові вони присутні у вигляді ліпопротеїдів, в складі яких ліпіди доставляються до клітин тканин. Ліпопротеїди низької щільності і дуже низькою щільність (ЛПНЩ і ЛПДНЩ) доставляють ліпіди (в основному холестерин) від печінки, де вони утворюються до клітинам.

Дислипидемия типи :

Найбільш поширеною класифікацією дислипидемий є класифікація за Фредриксоном, яка враховує вміст у крові ЛПНЩ і ЛПДНЩ, але не враховує вміст ЛПВЩ:

 • - дисліпідемія 1 типу - рідкісний тип порушень жирового обміну, який розвивається при недостатності ферментів, що розщеплюють ліпопротеїни; проявляється в підвищеному рівні в крові хиломикрон - ліпопротеїнів, що переносять ліпіди, утворені з їжі в кишечнику, від кишечника в печінку; роль цього виду дисліпідемії у формуванні атеросклерозу не доведена;
 • - дисліпідемія 2а типу - найпоширеніший тип, розвивається в результаті мутації генів; причини формування змішані - спадкові і вплив зовнішнього середовища; в крові підвищений вміст загального холестерину і ЛПНЩ; проявляється раннім розвитком серцево-судинних захворювань;
 • - дисліпідемія 2b типу - також зустрічається часто; може бути спадковою і комбінованої, при наявності генетичної схильності і впливі зовнішнього середовища; супроводжується підвищеною концентрацією тригліцеридів в крові в складі ЛПДНЩ;
 • - дисліпідемія 3 типу - рідкісний тип, пов'язаний зі спадковими особливостями організму; в крові збільшується вміст хиломикрон і ЛППП (ліпопротеїдів проміжної щільності, що утворюються при розпаді ЛПДНЩ);
 • - дисліпідемія 4 типу - в крові підвищена концентрацією тригліцеридів і ЛПНЩ;
 • - дисліпідемія 5 типу - спадковий тип порушень, в крові підвищені ЛПДНЩ і хіломікронів.

Діагноз дислипидемия фахівці вважають, що дисліпідемія - це чисто лабораторний показник, який, тим не менш, говорить про високий ризик розвитку атеросклерозу. А атеросклероз, в свою чергу, є причиною таких захворювань, як ішемічна хвороба серця, ішемічний інсульт і так далі. Це не захворювання, а ознака порушення жирового обміну, який слід виявляти і коригувати якомога раніше.

Причини порушення ліпідного обміну

причини дисліпідемії :

 • - поодинокі або множинні мутації відповідних генів, з порушенням продукування і утилізації ліпідів;
 • - атеросклероз (в тому числі і спадкова схильність);
 • - малорухливий спосіб життя;
 • - зловживання холестерінсодержащіх і насиченою жирними кислотами їжею;

Дислипидемия причини

 • - куріння; алкоголізм;
 • - цукровий діабет; хронічна недостатність печінки;
 • - гіпертиреоїдизм;
 • - первинний біліарний цироз;
 • - побічний ефект від прийому ряду лікарських препаратів;
 • - гіперфункція щитовидної залози

порушення ліпідного обміну симптоми

Ознаки порушення ліпідного обміну : дисліпідемія має наступні прояви: Зовнішні ознаки: ксантоми на шкірі; надлишкова вага; жирові відкладення у внутрішніх куточках очей; ксантоми на сухожиллях; збільшена печінка; збільшена селезінка; ураження нирок; ендокринне захворювання; високий вміст холестерину і тригліцеридів в крові.

Дислипидемия ознаки - внутрішні ознаки (виявляються при обстеженні): Надлишок ліпідів частіше провокують: цукровий діабет та інші ендокринні патології, вроджені обмінні дефекти, неправильне харчування. При надлишку виявляються такі симптоми порушення ліпідного обміну : відхилення від норми вмісту холестерину в крові в бік збільшення; велика кількість в крові ЛПНЩ; симптоми атеросклерозу; високий артеріальний тиск; ожиріння з ускладненнями.

Симптоми дисліпідемії підтверджують лабораторні аналізи - діагностика включає розгорнуту ліпідограму, де прописані рівні всіх необхідних ліпідних класів. Існує показник - індекс атерогенності, який розраховується на основі вмісту в крові загального холестерину і ліпопротеїнів високої щільності. Стандартними аналізами в такому випадку є загальний аналіз крові на холестерин і ліпопротеідограмма.

Профілактика порушень ліпідного обміну

Дислипидемия профілактика полягає в проведенні своєчасних регулярних досліджень показників крові, що характеризують рівень концентрації жирів у плазмі, дослідження стану печінки, лікування дисбактеріозу. Профілактика дисліпідемії - З метою запобігання розвитку дисліпідемії рекомендується: раціональне харчування; корекція надмірної ваги; відмова від шкідливих звичок; достатня фізична активність; уникнення надмірних психічних навантажень; контроль артеріального тиску; адекватний режим праці та відпочинку; лікування захворювань, здатних привести до розладу ліпідного обміну. ​​

Препарати при дисліпідемії

порушення ліпідного обміну препарати - привести ліпідний обмін в норму допоможе комплексне лікування. Основним методом немедикаментозної терапії є низькокалорійна дієта з обмеженим вживанням жирів тваринного походження і «легких» вуглеводів. Починати лікування слід з усунення факторів ризику, в тому числі і терапії основного захворювання. Виключаються куріння і вживання алкогольних напоїв. Прекрасним засобом спалювання жирів (витрачання енергії) є рухова активність. Які ведуть малорухливий спосіб життя потрібні щоденні фізичні навантаження, здорова корекція фігури. Особливо, якщо неправильний ліпідний обмін привів до надмірної ваги.

Препарати при порушенні ліпідного обміну

Врегулювати обмін ліпідів і холестерину допомагає тривале використання препаратів:

 • - Яблопект
 • - Овесан (клітковина)
 • - Клітковини льону, розторопші, кунжуту, Гарбузи
 • - Лецитин (таблетки)
 • - Омега-3 (капсули)
 • - «Ялівець» (рідкий)
 • - «Лопух» (рідкий )
 • - «Часник» (рідкий)
 • - Льон, Гарбуз (масло)

Препарати при дисліпідемії - фітотерапія при підвищеному рівні холестерину не є самостійним способом лікування, але вона значно підвищує ефективність дієти, прискорюючи обмінні процеси, очищаючи і зміцнюючи судини і позбавляючи організм від шлаків. Знижують рівень холестерину і тригліцеридів - Екстракт Часника і таб.Солодка, таб. Капіляр-біол, Омега-3 і таб. Лецитин Всі масла в асортименті-Льон, Гарбуз, Розторопша, Рижик, Чорний кмин, Кунжут Виводять холестерин з судинного русла пектіни- весь асортимент Яблопект З кишечника зв'язують і виводять холестерин все клітковини в асортименті (Овесан, Льон, Розторопша, Арахіс, Гарбуз і т .буд) Підсилюють ліпідний обмін всі препарати, що сприяють зниженню ваги-фіточай Граціозний, таб і екстракт Грація- біол.