Виразкова хвороба
Моно-біол Люцерна (90 шт)
Клітковина з насіння льону (190 гр)
Клітковина з насіння розторопші (190 гр)
Спориш (Фітосвечі 10 шт)
Горіх (Фітосвечі 10 шт)
Ромашка лікарська (Фітосвечі 10 шт)
Монобіол "Солодка" (90 шт)
Яблопект (20 шт)
Релаксо-біол (90 шт)
Люкон Люцерна (Фітосвечі 10 шт)
Екстракт Борова матка (30 мл)

Що таке виразкова хвороба?
Виразкова хвороба це хронічна поліетіологічним патологія, що протікає з формуванням виразкових ушкоджень у шлунку, схильністю до прогресування і формування осложненій- злоякісні виразки з наступним розвитком раку шлунка, проникнення виразки в розташовані по сусідству органи, перфорація виразки, внутрішня кровотеча і інші.
Виразкова хвороба у чоловіків зустрічається дуже часто. Близько 80% випадків первинного виявлення виразки шлунка доводиться на працездатний вік (до 40 років). У дітей і підлітків виразкову хворобу шлунка діагностують рідко.
Виразкова хвороба у жінок зустрічається в 3 10 разів рідше, але в літньому віці статеві відмінності захворюваності згладжуються. У жінок захворювання протікає легше, в більшості випадків безсимптомно, рідко ускладнюється кровотечами і проривом.
Виразкова хвороба причини
Основним етіологічним фактором формування виразкової хвороби шлунка служить інфікування H.pylori - більш ніж у 80% пацієнтів виявляються позитивні тести на хелікобактерну інфекцію. У 40% хворих на виразкову хворобу шлунка, інфікованих бактерією хелікобактер, анамнестичні дані вказують на сімейну схильність до цього захворювання. Другий за значимістю причиною формування виразкової хвороби шлунка вважають прийом нестероїдних протизапальних медикаментів. До більш рідкісним етіологічним факторам даної патології зараховують синдром Золлінгера-Еллісона, ВІЛ-інфікування, захворювання сполучної тканини, цироз печінки, хвороби серця і легенів, ураження нирок, вплив стресових факторів, які призводять до формування симптоматичних виразок.
виразкова хвороба симптоми
симптоми виразкової хвороби і клінічний перебіг характеризується періодами ремісії і загострення. Загострення властиво поява і наростання болю в епігастральній ділянці і під мечовиднимвідростком грудини. При виразці тіла шлунка біль локалізується зліва від центральної лінії тіла; при наявності виразки пілоричного відділу - справа. Можлива іррадіація болю в ліву половину грудей, лопатку, поперек, хребет. Для виразкової хвороби шлунка характерно виникнення больового синдрому безпосередньо після їжі з наростанням інтенсивності протягом 30- 60 хвилин після прийому їжі; виразка пілоруса може призводити до розвитку нічних, голодних і пізніх болів (через 3-4 години після їжі).
Виразкова хвороба ознаки
- - болі, що виникають, в основному, у верхній частині живота;
- - нудота, печія, блювання,
- - зниження апетиту,
- - відрижка з кислим присмаком,
- - здуття живота, підвищене газоутворення,
- - зниження маси тіла.
Ознаки виразкової хвороби можуть взагалі бути відсутнім, тоді першою ознакою хвороби стає кровотеча, перфорація або рубцевий стеноз шлунка, через яких пацієнт і звертається за медичною допомогою.
Виразкова хвороба препарати
При своєчасному зверненні за медичною допомогою та проведення повної схеми антихелікобактерного лікування ризик ускладнень виразкової хвороби шлунка зводиться до мінімуму. Лікування виразкової хвороби шлунка включає в себе немедикаментозні і медикаментозні впливу, оперативні методи. Немедикаментозне лікування має на увазі під собою дотримання дієти, призначення фізіотерапевтичних процедур (тепла, парафінотерапії, озокериту, електрофорезу і мікрохвильових впливів), також рекомендується уникати стресів, вести здоровий спосіб життя.
Препарати при виразковій хворобі
Лікування виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки переслідує такі цілі:
- - Повністю викорінити хелікобактеріоз (комплекс «антигельмінтними»)
- - Запобігти розвитку ускладнень (таб. «гастро біол »,« Люцерна »,« Солодка »,« Антіспазм- біол », екстракт« лопуха »,« Аїр болотний »,« Дивосил »).
- - Знизити секрецію соляної кислоти (Екстракти« Аїр болотний » , «Каштан», «Чистотіл», таб. «Солодка»)
- - Захистити слизові оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки від вражаючої дії травних ферментів і соляної кислоти (масло і клітковина льону, Урбеч, масло Гарбузи)
- - Прискорити загоєння утворилася виразки (екстракт «Регенерація- біол»)
- - Уникати стресів (Фіточай «Рівновага», таблетки «Релаксо- біол», «Лецитин», екстракт «Антистрес»).
- - В обов'язковому порядку лікувати супутні захворювання, здатні стимулювати подальший розвиток виразкової хвороби, лікувати ускладнення, викликані на виразкову хворобу.
профілактика виразкової хвороби
Первинна профілактика виразкової хвороби шлунка включає в себе попередження зараження хелікобактерної інфекцією, виключення факторів ризику розвитку даної патології (куріння, обмежені умови проживання, низький рівень життя). Вторинна профілактика спрямована на попередження рецидивів і включає в себе дотримання дієти, виключення стресів, призначення антигелікобактерної схеми препаратів при появі перших симптомів хвороби. Пацієнти з виразковою хворобою шлунка вимагають довічного спостереження, ендоскопічного дослідження з обов'язковим проведенням тестів на H. pylori один раз в півріччя.