ГРВІ
Антивір-біол (90 шт)
Імуно-біол (90 шт)
Горіх (Фітосвечі 10 шт)
Яблопект (20 шт)
Крем-бальзам при нежиті та гаймориті (10 мл)
Фіто-карамель лакричного (Іммунвіт)
Монобіол "Солодка" (90 шт)
Моно-біол Люцерна (90 шт)
Екстракт Елеутерокок (30 мл)
Екстракт СОСНА-ЛИМОН (30 мл)
Що за хвороба ГРВІ?
ГРВІ хвороба надзвичайно і повсюдно поширена, яку викликають віруси, що вражають слизову оболонку верхніх дихальних шляхів. У народі їх називають «застудою». Вчені налічують понад 200 респіраторних вірусів. Найбільш поширені - парагрип, аденовіруси, риновіруси. Хвороба ГРВІ в основному передається повітряно-крапельним шляхом. Джерелом інфекції є хвора людина. Проникаючи в верхні дихальні шляхи, вірус впроваджується в клітини зовнішнього шару слизової оболонки, викликаючи їх руйнування і злущування. Первинний діагноз ГРВІ , поставлений на початковому етапі захворювання, може відразу або через деякий час доповнюватися зазначенням місця розташування запального процесу. Поразка слизової оболонки носа доктор позначить як риніт, ураження глотки - фарингіт, мигдалин - тонзиліт (ангіна), гортані - ларингіт, трахеї - трахеїт, бронхів - бронхіт.
ГРВІ у дорослих діагностується по характерній клінічній картині, по якій можна навіть запідозрити тип вірусу, що викликав захворювання. Наприклад, при аденовірусної інфекції крім загальних симптомів буде присутній кон'юнктивіт (запалення слизової оболонки ока), а при парагрипу у маленьких дітей можливе виникнення крупа (набряку гортані з різким утрудненням дихання).
Що таке ГРВІ у дітей ? Це гостре запальне ураження слизових оболонок дихальних шляхів, яке викликається різними типами респіраторних вірусів.
ГРВІ у дітей може супроводжуватися загальним нездужанням, лихоманкою, болем в горлі, нежитю, кашлем, головний, м'язової і суглобової болем, кон'юнктивітом, розладами стільця.
Причини ГРВІ
ГРВІ причини - Вважається, що більше 90% всіх «застуд» викликаються вірусами. Решта 10 припадають на інші мікроорганізми. В епідемічний період може хворіти до 20% населення, а при пандемії до 50% (кожен другий!) Джерело інфекції - хвора людина, особливо якщо ця людина знаходиться в початковій стадії захворювання: відчуваючи нездужання і слабкість до того моменту, як людина усвідомлює себе хворим , вже виділяючи вірус, він заражає своє оточення - робочий колектив, попутників у громадському транспорті, сім'ю. Основний шлях передачі інфекції повітряно-крапельний, з дрібними частинками слизу і слини, що виділяються при розмові, кашлі, чханні. Альтернативний шлях харчової, простіше - через брудні руки. Не всі люди сприйнятливі до збудників ГРВІ, рівень природного імунітету може не дозволити вірусу проникнути і розвинутися в організмі, однак стрес, погане харчування, хронічні захворювання, переохолодження, погана екологічна обстановка можуть серйозно знизити рівень захисних сил і тоді вірус проникне в потрібні йому тканини і почне розмножуватися, людина захворіє.
Симптоми при ГРВІ
Симптоми ГРВІ у дітей погіршення загального стану триває в середньому 3-5 днів і проявляється у вигляді слабкості, інтоксикації, температури, ознобу, болю в м'язах і суглобах.
ГРВІ симптоми у дітей протікають з катаральними явищами - першением і почервонінням в горлі, сухим або вологим кашлем, сльозотечею і відділеннями з носа.
Симптоми інтоксикації при ГРВІ у дітей тримаються 3-5 днів. У разі, якщо на тлі адекватного лікування температура тіла не нормалізується, рекомендується здати загальний аналіз крові для виключення приєднання бактеріальної інфекції.
У разі виникнення ГРВІ у дорослих , симптоми будуть ідентичними. Захворювання може приймати різноманітні форми від стертих, безсимптомних, до вкрай важких і абсолютно неймовірних (атипових) форм.
Ознаки захворювання на ГРВІ
Перші ознаки ГРВІ - як би не називався вірус, що викликав застуду, в будь-якому правильному (класичному) випадку захворювання можна спостерігати загальні ознаки: поєднання так званого «загальноінфекційного» синдрому (озноб , біль в м'язах, головний біль, слабкість, підвищення температури тіла, слабкість, збільшення лімфатичних вузлів на шиї, під нижньою щелепою, за вухами, на потилиці) і ураження дихальних шляхів. Мають місце також ознаки набряку слизових - так звані катаральні явища: закладеність і/або рясні виділення з носа, біль в горлі, різь в очах, сльозотеча, кашель, який може бути сухим пріступообразним, гавкаючим; а може супроводжуватися виділенням мокроти (найчастіше світлої).
Ознаки ГРВІ у дорослих , що вимагають термінової консультації лікаря:
- - температура вище 40 градусів, майже або що не реагує на прийом жарознижуючих препаратів;
- - порушення свідомості (сплутаність свідомості, непритомність);
- - інтенсивний головний біль з неможливістю зігнути шию, привівши підборіддя до грудей;
- - поява висипу на тілі (зірочки, крововиливи);
- - біль в грудній клітці при диханні, утруднення вдиху або видиху, відчуття нестачі повітря, кашель з мокротою (рожевого забарвлення - більш серйозно);
- - тривала, більше п'яти днів лихоманка;
- - поява виділень з дихальних шляхів зеленого, коричневого кольору, з домішкою свіжої крові;
- - біль за грудиною, яка не залежить від дихання, набряки.
Ознаки ГРВІ у дітей першого гола життя з лужат приводом для звернення за консультацією до лікаря, він проведе ряд вірусологічних досліджень, які будуть покликані уточнити вид збудника, сформулювати правильний діагноз, а, отже, правильно підібрати тактику лікування для того, щоб уникнути грізних ускладнень.
Профілактика ГРВІ
Профілактика ГРВІ у дітей
- - у період сезонного підвищення захворюваності або в період епідемії грипу бажано скоротити до мінімуму контакти дитини з сторонніми людьми.
- - Іншим способом попередження інфікування є створення перешкоди на шляхах передачі вірусної інфекції, тобто вплив на сам механізм зараження.
- - Щоденне вологе прибирання приміщення; килими з кімнати дитини в період епідемії грипу бажано прибрати;
- - Часте провітрювання кімнати;
- - Під час епідемії грипу і ГРВІ краще прибрати з кімнати дитини м'які іграшки, бо вони теж відносяться до активним пилозбірника.
- - Одним з ефективних способів профілактики вірусних інфекцій є застосування сольових розчинів у вигляді промивань носа. Вони зменшують концентрацію вірусів в носоглотці і носових ходах. Для цього необхідно регулярно закопувати їх в ніс і полоскати сольовим розчином горло. Особливо важливо це проводити при реальній загрозі зараження.
- - Одним з ефективних і безпечних способів захисту дитини може бути застосування ефірних масел. Вони не тільки знезаражують повітря при розпиленні в кімнаті, але і сприятливо впливають на психоемоційний стан людей.
Препарати при ГРВІ - до профілактичних заходів відноситься безпосередній вплив на вже потрапили в організм віруси за допомогою противірусних препаратів.
- - Антівір (таблетки)
- - «Брусниця» (рідкий)
- - «Журавлина» (рідкий)
- - «Ялівець» (рідкий)
- - «Полин» (рідкий)
- - «Чебрець» (рідкий)
- - «Часник» (рідкий)
- - Чорний кмин (масло)
препарати при ГРВІ для дорослих - для лікування захворювань органів дихання використовуються потогінні та жарознижувальні препарати:
- - Фітосорб
- - Яблопект «Чистий»
- - «Сосна-лимон» (таблетки)
- - Бронхо (таблетки)
- - «Дивосил» ( рідкий)
- - «Журавлина» (рідкий)
- - «Можжевельн ик »(рідкий)
- -« Шабельник »(рідкий
Препарати від ГРВІ для дорослих - протизапальні препарати:
- - «Солодка» (таблетки)
- - «Айра болотний» (рідкий)
- - «Дивосил» (рідкий )
- - «Ялівець» (рідкий)
- - «Чебрець» (рідкий)
препарати від ГРВІ десенсибілізуючі препарати:
- - Яблопект Чистий
- - Алерго (Таблетки)
- - Кальціо (Таблетки)
- - «Солодка» (таблетки)
- - Фіточай «Сонячний»
- - «Лопух» (рідкий)
- - Фітосорб ( порошок)
препарати, що стимулюють імунну систему:
- - Яблопект «Вітамінний»
- - Иммуно (таблетки)
- - «Сосна-лимон» (таблетки)
- - «Брусниця» (рідкий)
- - «Чага» (рідкий)
- - «Журавлина »(рідкий)
- - Чорний кмин (масло)
- - Зимовий (фіточай)
Кошти від ГРВІ допомагають уникнути ускладнень, але обов'язковою умовою нормального протікання захворювання без ризику ускладнень є створення в домашніх умовах вологої, холодної, чистої атмосфери, так як повітря, що володіє такими параметрами, не дасть розвинутися ускладнення, пов'язаного зі збільшенням в'язкості мокротиння і забивання носових ходів, а також розмноження мікроорганізмів, які активізуються при зниженні захисних функцій цієї мокротиння.