ГРЗ
Антивір-біол (90 шт)
Імуно-біол (90 шт)
Горіх (Фітосвечі 10 шт)
Яблопект (20 шт)
Крем-бальзам при нежиті та гаймориті (10 мл)
Фіто-карамель лакричного (Іммунвіт)
Нирки сосни (Фітосвечі 10 шт)
Монобіол "Солодка" (90 шт)
Моно-біол Люцерна (90 шт)
Екстракт Елеутерокок (30 мл)
Урбеч з ядер абрикосових кісточок (100 гр)
Екстракт СОСНА-ЛИМОН (30 мл)

Що таке ОРЗ?
Гостре респіраторне Захворювання - група захворювань інфекційного характеру, характерною особливістю яких є зараження людини повітряно-крапельним шляхом. До групи ризику входять діти, люди похилого віку, а також люди, які працюють у великих колективах - офісні співробітники, вихователі, учітеля.ОРЗ мають сезонність - осінь-зима-весна. Це пов'язано з недостатньою кількістю надходження в організм вітамінів з мікроелементами і його піддає переохолодження. Мокрі ноги в холодну погоду, а також прогулянки на холоді в легкому одязі в багатьох випадках закінчуються саме респіраторними захворюваннями. Слід розрізняти принципове значення діагноз «ГРЗ» і «ГРВІ», засноване на відмінності в етіопатогенезі. Наприклад, під «ГРВІ» мається на увазі виключно вірусна інфекційна патологія, в той час як «ГРЗ» об'єднує захворювання як вірусної, так і бактеріальної патології.
Види ГРЗ в залежності від ураження органів підрозділяються на:
- - Риніт, тобто ураження слизової носа
- - Фарингіт - ураження слизової глотки
- - Ларингіт - ураження гортані
- - Тонзиліт - поразка мигдалин
- - Бронхіт - ураження бронхів
- - Бронхиолит - поразка бронхіол
- - Назофарингіт - поразка всієї носоглотки
ГРЗ у дитини звичайне явище, найчастіше інфікування схильні малюки в великих містах, ніж у сільській місцевості. Додатковим фактором ризику є відвідування дитячого садка, де, як показує практика, один інфікована дитина може за кілька годин заразити всю групу.
ГРЗ у дітей носить сезонний характер. Згідно зі статистикою, перші спалахи хвороби фіксуються вже в вересні-жовтні після похолодання, проте пік поширення інфекції припадає приблизно на січень-лютий - саме тоді в багатьох дошкільних установах через повального інфікування дітей вводять карантин. Шансів захворіти набагато більше у дітей у віці від півроку до 3 років, так як в цей період їх імунітет ще недостатньо зміцнів, щоб протистояти вірусу. При цьому після ГРЗ у дітей виробляється довічний імунітет на той чи інший вид мікроорганізмів. Однак це не гарантує захист дитини від повторного інфікування, так як віруси схильні до мутації.
Причини ГРЗ - початок захворювання провокується попаданням в організм різних вірусів, бактерій, мікоплазми та інших видів інфекції, під приціл яких потрапляють всі органи дихання - від носоглотки до легень.
ГРЗ причини:
- - переохолодження організму;
- - нестача в організмі необхідного для його нормального функціонування вітамінів і мікроелементів, особливо вітаміну С (аскорбінової кислоти);
- - стреси, розумове перенапруження;
- - несприятлива екологічна обстановка в місцях частого перебування людини - загазованість, запиленість, грибки на стінах і т.д.;
- - наявність в організмі недоліковані хронічних хвороб.
Ознаки ГРЗ
Симптоми ГРЗ у дорослих по сле попадання інфекції в дихальні шляхи людини, а також відсутність адекватної відповіді на зараження організму імунної системи, у людини з'являються перші ознаки ГРЗ. Слід зазначити, що інкубаційний період (від моменту зараження до перших симптомів хвороби) становить 1-3 дні, хоча існують деякі штами грипу, при яких людина захворює буквально через кілька годин. В основному ж, початок ГРЗ супроводжується дискомфортом в носі (чхання, закладеність носа, прозорі слизові виділення з носової порожнини) і горлі (кашель, біль у горлі). Через деякий час виділення з носа стають більш в'язкими і набувають жовтувато-зеленуватий відтінок. При невеликому зараженні температура при ГРЗ може бути відсутнім, в інших випадках вона піднімається, аж до 39 ° С і вище, починається лихоманка, головний біль.
Перші ознаки ГРЗ у дітей можуть бути різними. У деяких дітей відзначається слабкість і запаморочення, які згодом доповнюються кашлем і нежитем. У інших, навпаки, захворювання проявляється у вигляді почервоніння горла, сильного кашлю, головного болю і ломоти в суглобах.
Симптоми ГРЗ у дітей залежать від збудника, що викликав захворювання. Температура у дитини при ГРЗ буває далеко не завжди - в цьому випадку все залежить від ступеня інфікування, типу вірусу і здатності організму боротися із застудою. Ознаки ГРЗ у дітей до року є приводом для консультації педіатра. Необхідно правильно поставити діагноз, так як від цього залежать методи боротьби з недугою. Тому використовувати медикаментозні препарати самостійно, до приходу лікаря, не рекомендується. А ось народні засоби можуть значно полегшити стан малюка.
Ознаки ГРЗ у дорослих:
- - Загальне нездужання;
- - Біль у м'язах і суглобах;
- - Нежить (риніт);
- - Біль в горлі, його почервоніння і першіння;
- - Кашель;
- - Осиплість і захриплість;
ГРЗ ознаки .
- - Головний біль, лихоманка;
- - Підвищена температура тіла, озноб;
- - Почервоніння очей, симптоматика кон'юнктивіту;
- - Висип на шкірі, блідість шкіри;
- - Відсутність апетиту, нудота;
- - Анемія (недокрів'я);
- - Збільшення лімфовузлів, печінки, в рідкісних випадках селезінки.
Профілактика ГРЗ
Профілактика ГРЗ у дітей - щоб уникнути інфікування малюка, в період епідемії потрібно звести до мінімуму використання громадського транспорту, як можна рідше бувати з дитиною в людно х місцях. Повертаючись додому, для запобігання ГРЗ у дітей необхідно ретельно мити руки, полоскати слабким розчином соди горло і промивати ніс, адже саме слизова оболонка цих органів є прекрасним живильним середовищем для всіляких вірусів. Крім цього, під час епідемії слід якомога частіше робити вологе прибирання в будинку і не рідше, ніж 5-6 разів добу, провітрювати житлові приміщення.
ГРЗ профілактика - прекрасним засобом у дітей є їх загартовування, яке полягає в використанні контрастного душу. Заняття спортом також не зашкодять - відомі випадки, коли діти, захопившись плаванням або фігурним катанням, взагалі забували про те, що таке простуда. Препарати при ГРЗ - в період сплеску захворювань треба менше перебувати в місцях масового скупчення людей. А якщо і довелося туди прийти, то особа треба прикривати маскою.
Для утеплення слизової треба змащувати її спеціальними кремами, які перешкоджають проникненню і розмноженню бактерій і вірусів. До таких засобів відносять оксолінову мазь, «протизастудний бальзам». ГРЗ препарати - при перших ознаках нездужання треба залишитися вдома і просто відлежатися. Якщо залишитися вдома не виходить, треба зміцнювати імунітет. Для цього слід приймати препарати, які сприяють зміцненню організму: «Яблопект Вітамінний», «Оксі-біол», «Люцерна», »Імуно-біол», »Сосна-лимон», «Катран», бальзам «Вин Віта», фіточай « зимовий »,« Іван чай », Урбеч ит.д.