Порушення менструального циклу

Available
Рідна природа

Монобіол "Солодка" (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 424
114,00 грн.
Рекомендована для профілактики і в комплексному лікуванні запальних захворювань бронхо-легеневої системи, для підвищення опірності організму.
Available
Рідна природа

Моно-біол Люцерна (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 440
114,00 грн.
Природний адаптоген, підвищує рівень гемоглобіну, знижує рівень холестерину, попереджає крововиливи і кровоточивість ...
Available
Рідна природа

Віта-біол (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 453
126,00 грн.
«Віта-біол» - комплексний фітопрепарат, який надає імуностимулюючу, протизапальну дію; має спазмолітичні, знеболюючі та бактерицидними властивостями; зменшує поліфераціі ракових клітин; сприяє підвищенню активності детоксикаційних і антиоксидантних систем; підсилює протипухлинну захист і обмінні процеси ,; нормалізує роботу залоз внутрішньої секреції,...
Available
Екстракти рідкі

Екстракт Броколі (30 мл)

ТМ "Биолика"
Код: 343-33
135,00 грн.
Капуста брокколі - одна з найдавніших і найбільш корисних овочевих культур. Як культурна рослина брокколі відома ще з часів стародавнього Риму - приблизно 2000 років тому - де її вважали засобом від ста хвороб. У ній міститься найцінніше речовина - сульфорафан, яка зупиняє розвиток ракових клітин. Він здатний надавати протизапальну дію, схожу з дією...
Available
Екстракти рідкі

Екстракт Борова матка (30 мл)

ТМ "Биолика"
Код: 343-32
159,00 грн.
Про борову матку (ортіліі однобоку) знають майже всі жінки, які зіткнулися з проблемами безпліддя, порушенням менструального циклу, фіброміомою, ерозією шийки матки. У народі її вважають засобом від 40 хвороб, шанують вже багато століть і використовують для лікування жіночих патологій, а також, як антисептичний, сечогінний засіб при захворюваннях...

Що таке порушення менструального циклу?

Збій менструального циклу - це перекручування ритму і характеру нормальних менструацій. Порушення менструального циклу неможливо усунути без ліквідації його причини, тому основним методом терапії менструальної дисфункції є лікування основної патології.

Збій місячних одна з найчастіших причин звернення жінки до лікаря акушера-гінеколога.

Загальна тривалість циклу варіюється в межах від 21 до 35 днів, сама тривалість менструації дорівнює 3-7 дням. Стандартна крововтрата в критичні дні найчастіше не перевищує позначки в 60 мл. Будь-які відхилення від норми можна вважати порушеннями менструального циклу. При виникненні перших проблем важливо пройти комплексну діагностику у фахівця, так як вони нерідко тягнуть за собою втрату дітородної функції.

Порушення менструального циклу один з найбільш частих симптомів більшості гінекологічних захворювань, так само має місце і при екстрагенітальних захворюваннях у жінок. Іншим головним проявом порушення менструального циклу є кровотеча, характер і обсяг якого може сильно варіювати. Найчастіше кровотеча в і поза місячних не мають під собою будь-якого органічного обгрунтування - в даному випадку говорять про дісціркулятроних маткових кровотечах.

Порушення циклу місячних на увазі зміна його тривалості; - збільшення або зменшення крововтрати; - міжменструальнікровотечі; - постменопаузальной кровотечі; - повне припинення менструальної функції.

Причини порушення менструального циклу у жінок

Менструальний цикл регулюється за допомогою декількох гормонів. В першу фазу, коли дозріває яйцеклітина, панують естрогени, які сприяють потовщення ендометрія в матці і іншим змінам, без яких яйцеклітина в разі свого запліднення не отримає розвитку. Друга половина циклу регулюється прогестероном. Якщо зачаття не відбулося, або запліднена яйцеклітина не змогла імплантуватися в стінку матки, відбувається різке падіння гормонів, і починається відшарування ендометрію - тобто менструація. Якщо в даному процесі стався якийсь збій, то можливі затримки.

Причини збою менструального циклу - зовнішні (фізіологічні) - в цьому випадку немає прямого фізіологічного впливу на процес, а є опосередковані чинники, такі як: стрес, зміни в характері харчування, зміна клімату і т.д. Отже, усунення зовнішньої причини веде до нормалізації процесу.

Причини порушення менструального циклу патологічні - сюди можна віднести велику групу захворювань і станів, для яких буде характерно порушення регулярності циклу. Медикаментозні - при призначенні або відміні тих чи інших препаратів.

Причини порушення менструального циклу - найчастіша причина збоїв - інфекції органів малого таза. Тому в першу чергу необхідно обстежитися на предмет збудника (це можуть бути, наприклад, хламідії, уроплазми, мікоплазми) і провести протизапальне лікування. Якщо проблема зводилася до інфекції, як правило, порушення циклу більше не повторюються. Збій в менструальному циклі, причини можуть бути в гормональних порушеннях. Вони можуть виникати на різних ланках утворення гормонів, тому є їх певний перелік, який обов'язково перевіряється. У план загального обстеження включається дослідження роботи щитовидної залози, - причому порушення тут можуть бути пов'язані як з її гіперфункцією, так і, навпаки, зі зниженням активності. Іноді проблема пов'язана зі зміною функції надниркових залоз. Гормональні збої можуть відбуватися і в самих яєчниках. Однак зовсім не обов'язково через запалення в даний момент. На жаль, причиною може виявитися, наприклад, високий інфекційний індекс в дитинстві: тобто часті простудні захворювання у дівчинки до 12 років. Збій циклу місячних причини - перенесені краснуха і вітряна віспа також можуть вплинути на закладку фолікулів в яєчнику і часом порушення виникають буквально з першого ж циклу. Складність тут в тому, що самі підлітки рідко звертають на це увагу, тому і діагностується проблема значно пізніше. Збій в менструальному циклі причини - буває, що порушення циклу відображають цілий комплекс причин, в тому числі і гормональних. Генетично фолікулярний апарат може бути так закладено, що у жінки все життя будуть порушення циклу - так званий полікістоз яєчників. Зазвичай такі пацієнтки знаходяться на диспансерному обліку.

Порушення менструального циклу симптоми

Збій менструального циклу симптоми :

 • - Аменорея - повна відсутність місячних протягом декількох менструальних циклів.
 • - Олігоменорея виражається в появі виділень раз в 3-4 місяці. Дівчаткам у віці до 14 років турбуватися не варто, так як цикл проходить період становлення і надалі придбає регулярний характер.
 • - опсоменорея - мізерні бруднять виділення протягом 2-3 днів.
 • - гіперполіменорея - рясні виділення при нормальному періоді.
 • - Менорагія - це рясні виділення, що тривають більше 10 діб.
 • - Метрорагія характеризується нерегулярністю виділень, які можуть виникати в середині циклу.
 • - пройоменорея - часті появи місячних з циклом коротше 21 дня.
 • - Альгоменорея представлена ​​регулярними місячними, що супроводжуються сильними болями аж до втрати працездатності.
 • - Дисменорея - менструація супроводжується не тільки хворобливими відчуттями, але і вегетативним розладом з симптомами інтоксикації.

порушення менструального циклу профілактика

профілактика порушення менструального циклу :

 • - Відомості до мінімуму случ айних статевих зв'язків,
 • - використання презерватіватівов;
 • - здорове збалансоване харчування;
 • - регулярний прийом вітамінних комплексів;
 • - регулярне відвідування гінеколога хоча б 1 раз на півроку, яке повинно стати звичкою з ранніх років.

Порушення менструального циклу препарати - кожна жінка, не дивлячись на те, скільки їй років, повинна строго стежити за регулярністю місячних, використовуючи спеціальний календарик, і при щонайменших збої відправлятися на консультацію до лікаря. Чим раніше буде виявлено проблема, яка викликала порушення циклу, тим швидше і легше буде лікування.

Препарати при порушенні менструального циклу:

При фітотерапії аменореї і гипоменструального синдрому рекомендуються такі препарати:

 • - Яблопект «Жіночий»
 • - «Чистотіл» (таблетки, рідкий)
 • - «Сім-трав» (таблетки)
 • - «Антиклімакс» (таблетки)
 • - «Аїр болотний» (таблетки, рідкий)
 • - Фіточай «Сонячний»
 • - «Полин» (рідкий )

Найчастіше ефект настає через 2-3 місяці. Рекомендується чергування 2-3 препаратів кожні два тижні.

При мено і метрорагія (кровотечах, тривалих і рясних менструаціях) показані фітопрепарати:

 • - Кальціо (таблетки)
 • - Фіточай «Сонячний»
 • - «Кропива» (рідкий)
 • - «Кукурудзяні рильця» (рідкий)
 • - «Шабельник» (рідкий)
 • - Кунжут (клітковина, масло)
 • - Софора японська, Спориш, Композиція активована (свічки «Еконіка»)

У перші 2-4 місяці фітотерапія проводиться безперервно, незалежно від фази менструального циклу. Використовуються препарати тільки під час менструальних кровотеч.

При альгодисменореї рекомендується:

 • - Антіспазм (таблетки)
 • - «Айра болотний» (рідкий, таблетки )
 • - «Дивосил» (рідкий)
 • - «Полин» (рідкий)
 • - «Часник» (рідкий)