Дисбактеріоз

Available
Рідна природа

Флоро-біол (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 448
114,00 грн.
Збільшує відтік жовчі, перешкоджаючи її застою в жовчному міхурі; відновлює нормальну перистальтику кишечника
Available
Яблопект

Яблопект (20 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 909-0
114,00 грн.
ЖКТ, серцево-судинна система. Засіб біологічної детоксикації, рекомендований МОЗ України для застосування на промислових підприємствах.
Available
Рідна природа

Антигельмінт-біол (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 451
114,00 грн.
Дієтична добавка до раціону харчування « Антігельмінт-біол »
Available
Еліт формула

Антигельмінтnew - Біол (120 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 451-2
182,00 грн.
«Антигельмінтnew-біол» - комплексний фітопрепарат, який володіє широким спектром біологічної активності: чинить детоксикаційну, протиалергічну, спазмолітичну, антимікробну, противопаразитарное, фунгіцидну, імуномодулюючу, бактеріостатичну дію; сприяє очищенню організму і мобілізації захисних сил на тлі глистових, паразитарних інвазій; покращує...

Що таке дисбактеріоз?

Це стан, при якому змінюється склад мікроорганізмів, що населяють кишечник (корисних бактерій стає менше, а шкідливих, відповідно, більше), що призводить до порушення роботи шлунково-кишкового тракту.

Що таке дисбактеріоз у дітей ? Залежно від віку нормальна мікрофлора кишечника на 85% представлена ​​біфідобактеріями, також в ній присутні лактобактерії, кишкова паличка, ешерихії, клостридії, стафілококи, стрептококи. Деякі з цих бактерій - корисні: вони допомагають засвоювати їжу, синтезують вітаміни, сприяють хорошій роботі імунної системи і виконують інші важливі функції в організмі. Якщо баланс зміщується і «шкідливих» бактерій стає більше - розвивається дисбактеріоз.

Дисбактеріоз у дорослих є першопричиною зниження імунітету, порушеного обміну речовин, гормонального дисбалансу, внутрішньої інтоксикації, гіповітамінозу і інших захворювань.

За статистикою, дисбактеріоз у дорослого населення зачіпає більше 80%. Це не самостійна хвороба, а прояв інших захворювань або будь-яких неприємностей в організмі. Дисбактеріоз може супроводжувати гастриту, панкреатиту та інших хвороб органів травлення, бути наслідком перенесеної кишкової інфекції, або розвиватися в результаті тривалого прийому антибіотиків. Поштовхом до його розвитку може послужити навіть зміна звичного раціону харчування, що нерідко відбувається в закордонних поїздках. Для таких випадків існує навіть спеціальний термін - «діарея мандрівників».

Причини виникнення дисбактеріозу

Дисбактеріоз причини - порушення біологічної рівноваги в мікрофлорі кишечника не розвивається у здорових людей, це своєрідний сигнал про неблагополуччя в організмі. До розвитку цього стану можуть призвести різні причини дисбактеріозу :

 • - безконтрольне застосування антибіотиків;
 • - перенесені кишкові інфекції (дизентерія, сальмонельоз);
 • - захворювання органів травлення (гастрит, виразкова хвороба,
 • - захворювання кишечника, панкреатит, жовчокам'яна хвороба).

Причини дисбактеріозу у дорослих:

 • - операції на шлунку і кишечнику;
 • - порушення харчування (переважання в їжі мучного, гострого, жирного, відсутність достатньої кількості рослинної їжі і кисломолочних продуктів);
 • - зниження захисних сил організму.

Дисбактеріоз діагностика

Діагностику і лікування дисбактеріозу проводить гастроентеролог. Для підтвердження діагнозу необхідний бактеріологічний аналіз калу. В якості додаткових досліджень лікарем можуть бути призначені:

 • Гастроскопия (ЕГДС);
 • Ірригоскопія - рентгенологічне дослідження кишечника з попередніми його наповненням контрастним речовиною;
 • ректороманоскопія - оглядається ділянка кишки (до 30 см) за допомогою спеціального апарату (ректоскопа), що вводиться в задній прохід;
 • Колоноскопія - дослідження аналогічно ректороманоскопии, але оглядається ділянка кишки протяжністю до одного метра.

Симптоми при дисбактеріозі - в кишечнику з'являються шкідливі бактерії і грибки (наприклад, грибки роду кандида ), а кількість корисних мікроорганізмів зменшується, що призводить до порушення травлення. Без лікування в стінці кишки поступово розвиваються запальні процеси (коліт), хвороба прогресує.

Дисбактеріоз у дорослих симптоми

Тривало поточний дисбактеріоз характеризується порушенням всмоктування вітамінів, жирів, інших компонентів їжі, що призводить до зниження ваги, анемії.

Ознаки дисбактеріозу - найбільш часті прояви хвороби:

 • - діарея (рідше - запори);
 • - надмірне газоутворення в кишечнику (метеоризм);
 • - здуття живота (обумовлено метеоризмом);
 • - болі в ділянці живота (в животі);
 • - відрижка; неприємний присмак у роті.

Симптоми дисбактеріозу у жінок . У жінок дисбиоз виникає дуже легко в результаті порушення кислотно-лужного балансу і приблизно кожна друга періодично відчуває його прояви - печіння і свербіж, з'являються білі або рясні прозорі або мутні виділення, іноді турбують ниючі болі. За характером виділень гінеколог може відразу визначити дисбактеріоз і підтвердити його, зробивши мазок. Чим раніше почати лікування, тим швидше відновиться флора.

Дисбактеріоз ознаки у дорослих - досить характерні прояви, пов'язані із загальною інтоксикацією: зниження або відсутність апетиту; почуття загального нездужання; слабкість; підвищена стомлюваність; гіпертермія (підвищення загальної температури тіла); головні болі.

Як проявляється дисбактеріоз у дітей

Дисбактеріоз у дітей симптоми часті проноси або запори, переймоподібні болі і здуття живота, слиз і неперетравлені їжа в калі, лущиться шкіра, кровоточивість ясен. Симптоми дисбактеріозу у дітей за якими можна запідозрити, що мікрофлора кишечника нарушена- cлоящіеся нігті і ламке волосся, погіршення апатиту, неприємний запах з рота і білий наліт на язиці, темний наліт на зубах, атопічний дерматит.

Дисбактеріоз профілактика

Мікрофлора кишечника дуже чутлива до зовнішніх впливів і реагує на різні неполадки в людському організмі. Щоб зменшити ризик розвитку дисбактеріозу необхідно приймати антибіотики тільки за суворими показаннями, своєчасно лікувати простудні захворювання та захворювання шлунково-кишкового тракту. Кращим способом захисту є профілактика дисбактеріозу у дітей за допомогою грудного вигодовування. Перебуваючи в рівних умовах, діти, що годуються грудьми, набагато рідше страждають небезпечними порушеннями кишкової мікрофлори, адже до складу материнського молока входять пребіотики.

Препарати при дисбактеріозі

Препарати проти дисбактеріозу . Увага повинна бути спрямована на підвищення загальних захисних сил організму і якість харчування. Для зниження зростання гнильної і посилення життєздатності корисної мікрофлори необхідні фітопрепарати, до складу яких входять рослини, що мають певну спрямованість: «Чорний кмин» (масло), «Чистотіл» (екстракт, таблетки), «Чебрець», «Часник» - послаблюють зростання сальмонел , грибків кандида.

Кошти від дисбактеріозу для дорослих - Екстракт «Полину», « Антігельмінт- біол »(таблетки і екстракт),« Часник »- пригнічують, позбавляють життєздатності стафілококи і стрептококи. «Журавлина» (таблетки) - перешкоджає бродінню і пригнічує цілий ряд патогенних мікробів. Але є кращі препарати від дисбактеріозу , яким під силу протимікробна, противірусна, фунгіцидна, антигельмінтними активність - «Часник» (екстракт), «Аїр болотний» (екстракт, таблетки), масло «Чорний кмин».

Препарати при дисбактеріозі у дорослих - нормалізувати мікрофлору, створити необхідні умови для її життя, ліквідувати патогенні мікроорганізми, відновити моторику кишечника допоможуть таблетки «Флоро-біол», екстракт «Пробілакт» - суміші з комплексним підходом до усунення причин, що викликають порушення складу і функціональної активності сапрофітних організмів шлунково-кишкового тракту. Позитивні результати мають стійкий і тривалий ефект при дисбактеріозі, ентероколіті, коліті, метеорізме.Для тих, кому довго не вдається позбутися від дисбактеріозу (при «застарілих» його формах), потрібні перевірені часом природні формули на основі яблучного петкіната.

Препарати від дисбактеріозу для дітей - «Яблопект», володіючи високою адсорбційною активністю, перешкоджають розвитку гнильної мікрофлори кишечника, збільшують кількість біфідобактерій, підвищують активність кишкової палички, створюють бар'єр вірусам, знижують ризик пухлинних захворювань, в комплексній терапії фармпрепаратами підвищують ефективність лікування, зменшують прояв побічних дій хімічних ліків. «Яблопект» попереджають розвиток дисбактеріозів, будучи живильним середовищем для біфідо-і лактобактерій, можуть стати засобом першої медичної допомоги при харчових, лікарських, алкогольних отруєннях, природного захистом для людей, які проживають в екологічно несприятливих районах, єдиним порятунком при підвищених дозах нітратів і нітритів у ранніх овочах. «Яблопект», нормалізуючи мікробна рівновага кишечника, відновлюють гормональний баланс, підвищують імунітет, а також покращують колір і стан шкірних покривів.