Фарингіт

Available
Рідна природа

Монобіол "Солодка" (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 424
114,00 грн.
Рекомендована для профілактики і в комплексному лікуванні запальних захворювань бронхо-легеневої системи, для підвищення опірності організму.
Available
Рідна природа

Імуно-біол (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 435
114,00 грн.
Підвищення імунітету і загальної резистентності організму
Available
Рідна природа

Антивір-біол (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 431
114,00 грн.
Активізує захисну, детоксикаційну функції, імунітет, клітинні і гуморальні механізми ...

Що таке фарингіт?

Фарингит це запальний процес на слизовій глотки, який супроводжується неприємними відчуттями у вигляді першіння в горлі, дискомфорту при ковтанні.

Фарингит у чоловіків трапляється часто, основними причинами розвитку фарингіту вважаються тривале вдихання холодного повітря (при сильному морозі), роздратування глотки хімічними речовинами (наприклад, спиртом при прийнятті алкоголю), забрудненість повітря.

Фарингит у жінок зустрічається з тих же причин. Інфекційна етіологія захворювання спостерігається при ураженні організму вірусами, бактеріями (мікробами) і грибками.

Причини фарингіту:

 • - куріння;
 • - порушення носового дихання ;
 • - несприятливий клімат;
 • - погана екологія;
 • - хвороби шлунково-кишкового тракту;
 • - стоматологічні проблеми;
 • - зловживання алкоголем;
 • - гормональні збої;
 • - прийом дуже холодної або ж занадто гарячої їжі.

Хронічна форма хвороби виникає при неправильному лікуванні гострої стадії, а також тоді, коли справжня причина фарингіту так і не була встановлена. Провокує хронічне захворювання тривале подразнення глотки. Можуть виникати повторні запалення або розширення локалізації процесу. Самою очевидною причиною даного виду фарингіту є різні інфекційні захворювання, що протікають в хронічній формі, наприклад, туберкульоз.

Фарингит симптоми

Симптоми фарингіту . Найбільш вираженим симптомом при фарингіті в гострій формі вважається біль при ковтанні. Особливо це відчувається при порожньому глотці, коли сухість подразнює слизову. Також може бути підвищення температури, загальна слабкість, першіння. Іноді неприємні відчуття можуть перекинутися на область вух.

Фарингит ознаки в хронічній формі проявляються у вигляді грудки в горлі, коли часто виникає бажання прочистити гортань, прокашлятися. Все це може супроводжуватися нездужанням, нерідко підвищується температура тіла. Серед важливих симптомів - кашель, він завжди має типові ознаки: сухість, надрив, особливий упор на область горла. Людина змушена постійно ковтайте слиз, що утворюється на задній стінці гортані. Це доставляє масу незручностей, порушується якість життя і сну, з'являється дратівливість, нервозність.

Ознаки фарингіту дуже схожі з гострим тонзилітом. Щоб вчасно діагностувати фарингіт, потрібно відвідати отоларинголога (ЛОРа). Він оглядає глотку хворого, оцінює стан слизової і порожнини рота і призначає правильну терапію даного захворювання.

Фарингит препарати

При наявності симптомів фарингіту і в період лікування захворювання слід контролювати температуру їжі. Вона не повинна бути гарячою чи холодною. Також важливо уникати твердих продуктів, які можуть механічно подразнювати глотку. Їду необхідно ретельно пережовувати, адже під час довгого перебування в роті вона придбає нормальну для організму температуру і консистенцію. Важливо збагатити раціон продуктами, що містять кальцій, магній, йод цинк.

Препарати при фарингіті

Якщо захворювання носить місцевий характер, істотно не порушуючи загального самопочуття хворого - досить симптоматичної терапії. Вона включає в себе дієту, зігріваючі компреси на шию і ноги, інгаляції парою з бальзамами «Тонізуючий», «Протівопростудний», «Від кашлю», «Живичний». Полоскання і зрошення глотки можна робити з екстрактами «Айра болотного», «Чабреца», «Часника», «Ялівцю», «регенерують сумішшю». Ефективні фітокарамелі серії «Іммунвіт» з «Шавлією», «Евкаліптом», «Лимоном», «Лакричні». Дія фітокарамелей:

 • - Підвищує імунітет
 • - Дезінфікує носоглотку
 • - Пом'якшує кашель
 • - Зменшує закладеність носа і першіння в горлі
 • - Захищає від бактерій

Зверніть увагу: неускладнений фарингіт у дорослих і дітей не вимагає антибактеріального лікування.

Фарингит профілактика

Профілактика фарингіту заснована на підвищенні резистентності організму. Потрібно регулярно вживати вітаміни і вітамінсодержащіе овочі і фрукти, препарати прополісу, продукти бджільництва. Корисно перебувати біля моря, дихати парами йоду. Ніколи не завадить проведення щадного загартовування. Однак починати його потрібно строго в теплу пору року.