Кістковий туберкульоз

Available
Рідна природа

Кремніо-біол (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 438
114,00 грн.
Джерело кремнію, активізує обмінні процеси, нормалізує імунологічні реакції ...
Available
Рідна природа

Артро-біол (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 432
114,00 грн.
При порушеннях сольового обміну: остеохондрозі, артритах, подагрі ...
Available
Еліт формула

Хондроітин-біол (60шт)

ТМ "Биолика"
Код: 101
434,00 грн.
Хондроітин - хондроитинсульфат, що містить низькомолекулярні фракції, одержувані з хряща лососевих риб.

Кістковий туберкульоз

Що таке туберкульоз кісток ? Якщо туберкульозна інфекція зачіпає хребет і кісткові суглоби, то людині ставиться діагноз туберкульоз кісток. Кісткова форма захворювання найбільш поширена після туберкульозу легенів. Вона являє собою хронічну хворобу, здатну вразити опорно-руховий апарат. Виникнути недуга може у людини будь-якого віку, але частіше хворобою страждають дорослі. Туберкульоз проявляється по-різному, найчастіше розвиток процесу починається в хребті. Туберкульоз кістки в більшості випадків розвивається в епіфізі суглобового кінця кістки, де, власне, і формується вогнище зараження. Потім інфекція переходить на синовіальну оболонку і суглобові хрящі.

Туберкульоз кісток у дітей дитячий організм менш стійкий до різних захворювань і в тому числі до туберкульозу. Захворювання переноситься гематогенним шляхом з первинного вогнища ураження і найчастіше зачіпає дітей в перші 10 років життя. Тому кістковий туберкульоз у дітей найчастіше зустрічається в юному віці. Чим молодша дитина, тим слабкіше розвинені його захисні сили, тим легше він може захворіти на туберкульоз. Туберкульоз кістки у дітей розвивається під впливом несприятливих умов навколишнього середовища організм дитини швидше втрачає рівновагу сил і робиться більш уразливим для хвороботворних мікробів.

Туберкульоз кісток причини

Кістковий туберкульоз причини - може розвинутися через різних факторів, серед яких травми, інфекційні захворювання різного ступеня тяжкості, переохолодження, інтенсивні фізичні навантаження, погані умови життя. Причини кісткового туберкульозу - не останнє місце займає контакт з людиною, хворим на туберкульоз. Мікобактерії туберкульозу з вогнища в легенях проникають в кістки по кровоносних і лімфатичних судинах. До зони ризику більше відносять ті з кісткових структур, які добре забезпечуються кров'ю: кістки стегон, плечей, хребцева тіла, передпліччя, гомілки.

Туберкульоз кісток діагностика

Діагностика туберкульозу кісток - при наявності підозр на туберкульоз кісток пацієнтам проводять рентгенографію або томографію ураженої ділянки в двох проекціях. Це допомагає визначити, наскільки зруйновані кістки, де розташовуються абсцеси, інші ураження. При свищах, гнійних абсцесах для того, щоб з'ясувати їх протяжність, виконують абсцессографію або фістулографія.

Туберкульоз кісток симптоми

симптоми туберкульозу кісток найбільш характерні симптоми - це припухлість в області ураженого суглоба, атрофія м'яких тканин, скупчення серозного або серозно-фібрінозіого ексудату, м'язова контрактура і обмеження рухливості суглобової частини. При рентгенологічному дослідженні виявляються: обмежені порожнини в кістки, розрідження кісткової речовини і розширення або звуження суглобової щілини (залежить від наявності ексудату).

Туберкульоз кістки симптоми - у дорослої людини рання фаза туберкульозу кісток виражена вкрай слабо. Зниження працездатності, відчуття тяжкості в хребті, несильні болі в спині, припиняються після відпочинку, є досить «розмитими» симптомами, на які не кожен зверне увагу.

Кістковий туберкульоз симптоми стають найбільш помітними, в тому числі туберкульозу хребта, на другий артритической фазі захворювання. У цей період з'являються сильні болі в суглобах і хребті, подібні до болями при ішіасі, радикуліті і міжреберної невралгії. Ознаки туберкульозу кісток - спостерігається обмеження рухливості суглобів, м'язи спини стають жорсткими і не еластичними, внаслідок чого з'являється скутість рухів. В області уражених суглобів помітні припухлості, атрофія м'яких тканин, м'язові стиснення і скупчення серозного ексудату.

Ознаки кісткового туберкульозу

На рентгенівських знімках добре видно такі зміни в кістки, як звуження або розширення суглобових щілин, нерівна поверхня хрящів, порожнинні освіти в кістки, відсутність ясних кордонів суглобів, витончення. Крім іншого, до явних ознак кісткового туберкульозу відносять вкорочення кінцівок, утворення гнійників і виснаження м'язів.

Як визначити туберкульоз кісток ? При перших ознаках захворювання необхідно терміново звернутися до фтизіатра. Він призначить необхідне обстеження. Кістковий туберкульоз підтверджує наявність мікобактерій. Аналіз крові свідчить про запалення інфекційного характеру. Число лейкоцитів підвищено, прискорене ШОЕ, з'являється С-реактивний білок і ін. Для підтвердження захворювання застосовуються провокаційні і туберкулінові проби - З огляду на, що захворювання може бути вторинним, необхідно пройти рентгенографію грудної клітини, а при наявності скарг специфічного характеру провести обстеження інших органів. - Читайте докладніше на При рентгенологічному дослідженні виявляються: обмежені порожнини в кістки, розрідження кісткової речовини і розширення або звуження суглобової щілини (залежить від наявності ексудату).

Як проявляється туберкульоз кісток у дітей? Cледует звернути увагу на поведінку дитини. Дратівливість, млявість, відмова від рухливих ігор, неуважність і швидка стомлюваність можуть бути першими ознаками захворювання. Крім того, повинна насторожити раптова сутулість, накульгування, підняті вгору плечі, клишоногість. Часто дитина не може стрибати на одній нозі, намагається менше наступати на неї, в результаті злегка її подволаківая. Варто зазначити, що через кілька годин відпочинку видимі порушення зникають, але через якийсь час проблема повторюється.

Профілактика кісткового туберкульозу

Для профілактики захворювання можна порекомендувати в першу чергу ретельно стежити за тим, щоб не зустрічатися з інфекційними хворими, попереджати переохолодження організму, уникати травм, інтоксикацій. Рекомендується дітям і підліткам проводити туберкулінові проби, які здійснюються планово та можуть допомогти виявити приховані форми хвороби. Якщо до лікаря хворі звертаються на стадії виникнення болю в кістках і м'язах або раніше, лікування буде більш ефективним.

Кістковий туберкульоз препарати - В основі лікування туберкульозу застосування сильнодіючих синтетичних антибактеріальних препаратів. Фітотерапія, як підтримуюча, може поліпшити результат лікування при використанні протизапальних, антимікробних, імуномодулюючих засобів.

Препарати при кістковому туберкульозі - більш специфічні і особливо ефективні для допоміжного лікування туберкульозу фітопрепарати:

 • - «Ялівець» (рідкий)
 • - «Сосна-лимон» (таблетки)
 • - « чебрець »(рідкий)
 • -« Часник »(рідкий)

протимікробні препарати:

 • - Антівір (таблетки)
 • - сосна лимон (таблетки)
 • - «Брусниця» (рідкий)
 • - «Журавлина» (рідкий)
 • - «Ялівець» (рідкий)
 • - «Полин» (рідкий)
 • - «Чебрець» (рідкий)
 • - «Часник» (рідкий)

протизапальні препарати:

 • - «Айра болотного» (рідкий)
 • - «Оману» (рідкий)
 • - «Солодка» (таблетки)

десенсибілізуючі препарати:

 • - Яблопект
 • - Алерго (Таблетки)
 • - Кальціо (Таблетки)
 • - «Лопух» (рідкий)

препарати стимулюють імунну систему:

 • - Яблопект №7 «Вітамінний»
 • - Иммуно (Таблетки)
 • - «Брусниця» (рідкий)
 • - «Журавлина» (рідкий)