Судоми

Available
Рідна природа

Кальціо-біол (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 436
114,00 грн.
біодоступність форма кальцію, для усунення кальцієвої недостатності, при алергічних проявах і судомах ...
Available
Рідна природа

Капіляр-біол (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 456
126,00 грн.
Захищає мембрани клітин і покращує роботу капілярів.

Що таке судоми

Судоми це мимовільне скорочення м'язів, яке відбувається мимоволі і носить нападоподібний характер. Судоми можуть з'являтися раптово і тривають зазвичай недовго. Через певний період можливе повторення стану. Скорочення м'язів супроводжуються різким болем.

Судоми у чоловіків в ногах виникають в будь-якому віці, але найбільше докучають все- таки людям у віці за 50. у чоловіків судоми більш болючі, так як м'язи щільніше, і розвиваються частіше в області стегна - по передній і задній поверхні. Однією з причин спазмів у ногах вночі у чоловіків є професійна діяльність. У водіїв-далекобійників судоми викликані тривалої вимушеної нерухомістю ніг, у трактористів і бульдозеристів - вібраційної навантаженням. Чоловіки частіше зайняті важкою працею, інтенсивніше займаються спортом. При вимушеної нерухомості або підвищеного навантаження в м'язовій тканині накопичується молочна кислота, що є медіатором запалення.

Судоми у жінок не рідкість. Дуже часто молоді здорові жінки самі винні в появі судом. У гонитві за красою вони переходять на раціони, які чинять негативний вплив на стан здоров'я. Модні розвантажувальні дієти рекомендують обмежувати види продуктів в раціоні, що провокує нестача корисних речовин в організмі. Для схуднення жінки часто застосовують продукти і напої, які мають сечогінну і жовчогінну дію. У цьому випадку порушується водно-електролітний баланс, що призводить до порушення обмінних процесів в м'язових волокнах. Крім того, корисні мікроелементи також виводяться з рідиною. Причини розвитку судом такі ж, як і при обмеженні раціону.

Судоми причини

Причини, за якими розвиваються судоми м'язів ніг вночі, криються в порушеннях електролітного балансу м'язових клітин, неадекватності кровопостачання м'яких тканин або неврологічних проблемах. Ці три групи причин можуть зустрічатися як ізольовано, так і в різних поєднаннях, супроводжуючи вроджені аномалії.

До 10 років

  • - захворювання центральної нервової системи;
  • - лихоманка;
  • - травми голови;
  • - порушення обміну речовин вродженого характеру;
  • - ідіопатична епілепсія;
  • - хвороба Канавана і Баттена;
  • - церебральний параліч у дітей.

Від 11 до 25 років

  • - пухлини головного мозку;
  • - травматичні ушкодження голови;
  • - токсоплазмоз;
  • - ангіома.

Від 26 до 60 років

  • - вживання алкогольних напоїв;
  • - метастази і інші новоутворення в головному мозку;
  • - запальні процеси в оболонках мозку.

Від 61 року

  • - передозування лікарськими засобами;
  • - цереброваскулярні хвороби;
  • - ниркова недостатність;
  • - хвороба Альцгеймера тощо.

Причини судом:

  • - Однією з причин того, що ночами зводить ноги, може стати починається варикозне розширення вен. Іншими симптомами цієї патології є набряки, важкість у ногах, втома.
  • - Інфекційне ураження нервової системи - також досить часта причина виникнення судом в ногах. Таке ураження може бути при грипі, а також при інших інфекціях.
  • - Стреси. Під час емоційної напруги, нервового зриву відбувається інтенсивне навантаження на весь організм людини, в першу чергу на нервові закінчення, які відповідають за скорочення м'язів тіла. Надлишок гормону стресу (кортизолу) веде до порушення балансу мікро- і макроелементів, призводить до нестачі кальцію в організмі, необхідного для здорового функціонування, напруги і розслаблення мускулатури.
  • - Порушення біохімічного або електролітного складу крові (при втраті солей кальцію, калію, магнію, нестача вітаміну D).

Судоми симптоми

Прояви судом варіюються від слабких до дуже важких. При легкій формі можливо сплутаність свідомості, потемніння в очах, пирхання, судорожне сіпання і поколювання в певній частині тіла. Симптоми судом середнього ступеня тяжкості - коли до попередніх симптомів додається нетримання сечі і калу, короткочасний непритомність. Найбільш небезпечною формою судом є епілептичний напад. У цьому випадку з'являється незрозуміле почуття страху та оніміння, нудота, запаморочення, слиновиділення, піна з рота, відхилення напряму очей і голови. Судоми тривають більше двох хвилин, після чого відбувається втрата свідомості.

Ознаки судом по проявляють симптомів парціальні судомні напади поділяються на:

Клонические судоми. Вони характеризуються ритмічними і частими м'язовими скороченнями. У деяких випадках вони навіть сприяють розвитку заїкання.

Судоми ознаки тонічні судоми. Вони охоплюють практично всі м'язи тулуба і можуть поширюватися на дихальні шляхи. До їх симптомів можна віднести повільні скорочення м'язів протягом тривалого періоду часу. При цьому тіло хворого витягнуто, руки зігнуті, зуби стиснуті, голова відкинута назад, м'язи напружені.

клоніко тонічні судоми. Це змішаний тип судомного синдрому. У медичній практиці він найчастіше спостерігається в коматозних і шокових станах.

Судоми препарати

Головною умовою успішного лікування є визначення причини судом. Щоб дізнатися, чому вночі зводить ноги судомою, лікар може призначити дослідження крові на рівень магнію і кальцію, нейроміографію і інше обстеження.

  • - вплив на причину (лікування варикозного розширення вен, корекція плоскостопості, седативна терапія при стресах);
  • - дієту, багату вітамінами і мікроелементами.

Якщо в домашніх умовах звело ногу, то треба помасажувати її, гарненько розтерти м'язи, встати, походити. Якщо судоми м'язів турбують вночі, то краще спати в теплих шкарпетках або гольфах. Для зняття болю використовувати будь-яку «пекучу» мазь ( «Монастирські знахідки», бальзам «Перцевий») .Коли причина судом - нестача вітамінів, переглянете свій раціон харчування. Важливо вживати продукти багаті магнієм, кальцієм, вітамінами D, В6 і так далі. Тому корисно ласувати Урбечом, кунжут (клітковина, масло), висівками, курагою, родзинками, рибою, бананами, арахісом. Кожен день їжте молочні продукти, приймайте таб. «Кальціо-біол» при нестачі.

Препарати при судомах

Шоломниця байкальська, «Суміш антіспазм», екстракти «Чебрець», «Полин »,« Аїр болотний »,« Антистрес », таблетки« Релаксо- біол », сироп« Заспокійливий ».

При варикозному розширенні вен- екстракт« Каштана », «Журавлина», «Часник», «Полин» Гінкго- білоба, таблетки «Капілляр- біол», суміш «Антіварікоз», «Омега-3» .Наружно-гель «Кінська сила», бальзам «Від варикозу».

судоми профілактика

Щоб судоми ніг вас не турбували, слід дотримуватися профілактики: Носити тільки зручне взуття на низьких підборах - це запобіжить не тільки судоми, а й розширення вен; Уникайте фізичних навантажень, пов'язаних з тривалим стоянням на ногах або тривалої ходьбою.

Профілактика судом

Знизити до мінімуму споживання кави і цукру, особливо, перед сном; Відмовтеся від куріння. Щодня, по вечорах, контрастні ванни, а також ванни з морською сіллю і відварами лікарських трав, що володіють протисудомну дію (хвощ, м'ята перцева, валеріана) .Щоб вночі не звело ноги, незалежно від причин судомних скорочень нижніх кінцівок перед сном корисно виконати нескладні вправи:

Притиснути п'яти до підлоги, постояти 10-20 секунд.

Повторити вправу, звівши шкарпетки разом, п'яти нарізно.

Повторити вправу, але тепер носки нарізно, п'яти разом.

Після робочого дня постарайтеся зняти напругу, що нагромадилася за допомогою таких вправ: Зігніть повільно пальчики ніг вниз, а потім швидко розпряміть іх.Походіте на внешніх- внутрішніх сторонах стоп. Сядьте на лаву, підніміть ноги і «напишіть» цифри від 1 до 10. При важкій фізичній роботі, коли доводиться довго стояти на ногах, знайдіть можливість для відпочинку на 5-10 хвилин: сядьте або прийміть положення лежачи з піднятими ногами. В цей же час можна зробити перераховані вправи.