Остеопороз
Бальзам для розтирання Монастирські знахідки...
Кремніо-біол (90 шт)
Клітковина з насіння кунжуту (190 гр)
Хондроітин-біол (60шт)

Остеопороз що це таке?
Це патологічний стан, який характеризується наступними ознаками:
- - руйнування кісткової тканини: процеси розпаду починають переважати в ній над процесами синтезу.
- - зниження міцності кісток і, як наслідок, підвищення їх крихкості.
- - порушення внутрішньої будови кісток.
Остеопороз може бути самостійним захворюванням або симптомом інших патологій.
Остеопороз у чоловіків на сьогоднішній день зустрічається набагато частіше, ніж раніше. Недолік рухової активності і грубі похибки в харчуванні чоловіків призводять до тієї картини, яку ми бачимо зараз, а саме до збільшення числа випадків розвитку остеопорозу у чоловіків.
Системний остеопороз важке системне метаболічних захворювань, обумовлене зниженням щільності кісткової тканини. Під словом «системний» мається на увазі генералізована характеристика захворювання, тобто то, що патологічний процес зачіпає не одну конкретну кістка, а весь скелет.
Остеопороз у жінок приблизно у 80% жінок у віці після 50 років можна виявити ознаки остеопорозу, у чоловіків захворювання зустрічається рідше. За даними ВООЗ з настанням менопаузи остеопороз у жінок зустрічається у кожної другої жінки. Сьогодні це захворювання носить характер епідемії. Остеопороз у дітей - сучасні дослідження показують, що зниження рівня кісткової тканини спостерігається у кожного 3 дитини молодшого шкільного та підліткового віку Крім того, доведено, що ризик виникнення захворювання істотно підвищується у дітей, у яких діагностовано сколіоз, плоскостопість, деформація грудної клітки.
Хвороба остеопороз є одним з найпоширеніших захворювань. Його поширеність найбільш висока серед людей старшого та похилого віку. В даний час проблема остеопорозу дуже актуальна, тому що у всіх країнах світу тривалість життя збільшується.
Причини остеопорозу:
- - Гормональні. Одні гормони активують остеобласти і синтез кісткової тканини, інші, навпаки, сприяють її руйнуванню і вимивання кальцію і фосфору в кров.
- - Спадкові. Відомо, що остеопороз набагато частіше зустрічається у людей європеоїдної і монголоїдної рас. Ризик підвищується при виявленому захворюванні у родичів.
Остеопороз причини виникнення
- - Спосіб життя. Куріння, вживання алкоголю, неправильне харчування, надмірна маса тіла, малорухливий спосіб життя - все це сильно підвищує ймовірність остеопорозу.
- - Інші захворювання. Розвитку остеопорозу можуть сприяти багато захворювань крові, нирок, травної системи, серця і судин, аутоімунні патології.
- - Лікарські препарати. Здатність збільшувати ризик розвитку остеопорозу числиться серед побічних ефектів ряду лікарських засобів.
Причини остеопорозу у жінок гормональні. Одні гормони активують остеобласти і синтез кісткової тканини, інші, навпаки, сприяють її руйнуванню і вимивання кальцію і фосфору в кров. Ризик остеопорозу істотно підвищується при гормональному дисбалансі, патології щитовидної залози, надниркових залоз, паращитовидних залоз. У жінок захворювання часто розвивається після менопаузи (в організмі зменшується вміст статевих гормонів естрогенів, які захищають кістки від руйнування).
Симптоми остеопорозу
Ознаки остеопорозу - остеопороз небезпечний тим, що спочатку він ніяк себе не проявляє або супроводжується мінімальними симптомами. Часто діагноз вдається встановити вже при розвитку ускладнень - патологічних переломів кісток.
Остеопороз ознаки , які можуть бути характерні для початкових стадій остеопорозу:
- - болі в кістках, особливо при змінах погоди
- - підвищена загальна стомлюваність
- - рання поява сивини
- - утворення зубного нальоту
- - пародонтоз - захворювання, що вражає тканини, які оточують корінь зуба
- - прискорене серцебиття
Остеопороз діагностика:
Діагноз встановлюється виходячи з клінічних даних (необхідно говорити з хворим і бачити хворого) .Рентгенографія. Спостерігається зниження щільності кісткової тканини на 30% можна виявити при рентгенографії скелета на підставі розрідження тіла губчастої кістки і ущільнення замикаючих пластин, стоншування кортикального шару трубчастих кісток. Про остопорозе кажуть деформаціїхребців по типу риб'ячих з втиснутими полюсами хребця, зниження висоти тіл хребців (платіспонділія), що є ознакою їх компресійних переломів. Переломи шийки стегна, області гомілковостопних і променезап'ясткових суглобів - найбільш часто зустрічаються ускладнення остеопорозу.
Діагностика остеопорозу
- - Денсітомтерія ультразвукова.
- - Денсітомтерія рентгенівська
- - Діагноз остеопорозу уточнюється в тому числі на підставі результатів лабораторних досліджень. Лабораторний аналіз ситуації важливий для диференціальної діагностики остеопорозу та остеомаляіі.
Симптоми остеопорозу:
- - біль у ділянці нирок, крижах, в тазостегнових суглобах, біль в області таза, в попереку і грудному відділі хребта, болі;
- - можлива біль в кінцівках (гомілки, колінні суглоби, область тазостегнових суглобів);
- - можливі деформації і припухлість в області стоп ;
- - біль посилюється при фізичних навантаженнях, в подальшому біль стає більш стійкою, цілодобової; першим проявом остеохондрозу може бути патологічний перелом кісток передпліччя;
- - відчуття тяжкості між лопаток; загальна м'язова слабкість;
- - болі в області стоп з поступовим поширенням її на великі суглоби нижніх і дрібні верхніх кінцівок; біль в кістках таза, ребрах, яка посилюється при фізичному навантаженні;
- - подальше прогресування процесу супроводжується стійким больовим синдромом, який не зникає спокої і нерідко змушує тривало приймати анальгетики;
- - у немолодих людей може зменшуватися зростання, що видно по одягу.
Симптоми остеопорозу у жінок можуть з'явитися тільки коли маса кісткової тканини досягає критично низького рівня. Жінки скаржаться на болі в спині, дискомфорт в області хребта під час сну, загальне зниження рухової активності і неможливість довго знаходитися в одній позі. При обстеженні нерідко виявляється зниження зростання - більш ніж на один сантиметр в порівнянні з ростом жінки в сорокарічному віці.
Остеопороз профілактика
профілактика остеопорозу у жінок
- - Своєчасна корекція дефіциту естрогенів в період менопаузи.
- - Регулярна помірна фізична активність.
- - Повноцінне харчування з достатнім вмістом кальцію і вітаміну Д.
- - Повна відмова від всіх шкідливих звичок.
- - Регулярна денситометрія (раз в 1-2 року).
Профілактика остеопорозу препарати буде в будь-якому випадку залежати від причини його викликала. Погіршення якості кісток лише наслідок з яким можна впоратися за допомогою прийому препаратів кальцію з комплексі з вітаміном D.
Препарати при остеопорозі
Препарати від остеопорозу - основним джерелом кальцію є молочні продукти. Однак його зміст можна поповнити і за рахунок рослинних джерел:
- - Кальціо- Биол (таблетки)
- - Кунжут (клітковина, масло )
Кальцій діє разом з кремнієм і магнієм; останній необхідний для активації біохімічних реакцій при формуванні кісткової тканини. Споживання Клітковини Кунжуту природно заповнить потреба організму в кальції і магнії. Нестача кремнію в організмі заповнить препарат «Кремніо- Биол», який є провідником кальцію в кісткову тканину. З фітопрепаратів рекомендується:
- - «Журавлина» (рідкий)
- - «Часник» (рідкий)
- - «Чорниця» (рідкий)
- - «Омега-3» з вітаміном Д (капсули)
- - Кунжут (клітковина)
- - Гарбуз (масло , клітковина)
Препарати від остеопорозу у жінок - для усунення основної причини хвороби - естрогенної недостатності - фахівці часто призначають замісну гормональну терапію препаратами жіночих статевих гормонів. Це дозволяє зупинити процес руйнування кісток. З цією метою приймають «Люцерну», «Солодку», «Сім трав», Фітовіт «Антиклімакс», екстракт «Полину».
Додатково проводиться лікування, спрямоване на усунення симптомів хвороби, а також загальнозміцнююча терапія (вітаміни). При необхідності застосовують замісну гормонотерапію препаратами щитовидної, паращитовидної та інших ендокринних залоз. При захворюваннях кишечника потрібне відновлення нормальної здатності до всмоктування і засвоєння кальцію.