Кропив'янка

Available
Рідна природа

Алерго-біол (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 430
114,00 грн.
Підвищує опірність організму, стимулює кору надниркових залоз, послаблює алергічні прояви
Available
Яблопект

Яблопект (20 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 909-0
114,00 грн.
ЖКТ, серцево-судинна система. Засіб біологічної детоксикації, рекомендований МОЗ України для застосування на промислових підприємствах.
Available
Фіточаї

Весняний, фіточай

ТМ "Биолика"
Код: 476
75,00 грн.
Адаптогенний, протиалергічний - профілактика весняних хронічних захворювань ...

Кропив'янка що це?

Хвороба кропив'янка це термін, який би під собою цілу групу захворювань різної природи, але мають подібний клінічний симптом: шкірні елементи за типом пухирів, що нагадують опік від кропиви. Кропив'янка - досить поширене захворювання і частіше проявляє себе у людей у ​​віці від 30 до 50 років.

Діагноз кропив'янка в основному не становить труднощів. Характерний вид мономорфной висипу, швидкий розвиток і оборотність її дозволяють легко визначити дане захворювання і призначити правильне і своєчасне лікування.

Кропив'янка у чоловіків зустрічається в 2 рази рідше, ніж у жінок. Вважається, що цей факт пов'язаний з більш-менш постійним гормональним фоном, властивим чоловічому організму. І якщо у жінок частіше за інших зустрічаються прояви хронічної спонтанної форми хвороби, чоловіки більш схильні до симптомів фізичної кропив'янки, які виникають в результаті механічної дії на шкіру: тиску, тертя, тепла, холоду, ультрафіолетового випромінювання. Найчастіше кропив'янка у чоловіків виникає у віці від 30 до 50 років.

Захворювання кропив'янка характеризується швидкою появою на шкірі більш-менш поширених сверблячих висипань, як правило, пухирів. Вони виникають внаслідок обмеженого гострого запального набряку сосочкового шару дерми. Кропив'янка нерідко поєднується з алергічним набряком Квінке.

Причини кропив'янки

кропив'янка від чого ? Причиною кропив'янки зазвичай стає надмірна реакція імунної системи людського організму В її основі лежить гіперчутливість негайно-сповільненого типу, що провокує накопичення гістаміну. Від чого кропив'янка . Однак в ряді випадків гостра кропив'янка не пов'язана з утворенням антитіл Е (імуноглобулін Е, IgE), а є результатом збоїв у функціонуванні системи імунітету.

Причини кропив'янки у дорослих:

герпесу, гепатиті, ангінах та інших інфекційних захворюваннях; прийомі медикаментів; вживанні харчових продуктів; використанні рентгеноконтрастних препаратів; гормональних збоях; хронічному лімфолейкозі та деяких інших лімфоретікулярной онкологічних захворюваннях; нервових розладах, особливо вегетативних; мікозах; системних аутоімунних захворюваннях і т. п.

Причини кропив'янки у дітей : більшість випадків гострої кропив'янки у дітей раннього віку обумовлено харчовою алергією (найчастіше на коров'яче молоко, рибу, морепродукти, яйця, горіхи, цитрусові). У дітей старше 2-х років кропивниця може бути спровокована вірусною інфекцією (вірусами гепатиту В і С, цитомегалії, герпесу I типу, Коксакі А і В), рідше паразитарної інвазією (аскаридоз, ехінококоз) і бактеріями (стрептококами групи А). Транзиторна кропив'янка у дітей може розвинутися після інфекційного мононуклеозу, микоплазменной інфекції, краснухи. Кропивниця може виникнути при контакті шкіри дітей з хімічними сполуками (побутовою хімією, косметичними засобами, латексом), рослинними отрутами (кропивою). Шкірна алергічна реакція за типом кропив'янки нерідко розвивається у дітей слідом за укусами комах, контактом з пилковими, побутовими, епідермальними аероаллергенам. Фізичні форми кропив'янки у дітей можуть розвиватися внаслідок впливу тиску (уповільнена кропив'янка), механічного роздратування і расчесов шкіри (дермографическая кропив'янка), УФО (сонячна кропив'янка), холодного повітря, води, вітру (холодова кропив'янка), місцевого тепла (теплова кропив'янка), вібрації (вібраційна кропив'янка), води (Аквагенная кропив'янка). Кропив'янка у дітей може виникати відразу після впливу провокуючого чинника і зберігатися кілька годин або може з'являтися відстрочено, через 2-6 годин і зберігатися більше доби. Розвитку кропив'янки у дітей може сприяти патологія з боку щитовидної залози (аутоімунний тиреоїдит), шлунково-кишкового тракту (дисбактеріоз кишечника), печінки, нервової системи. Так, при нервовому збудженні або підвищенні температури тіла можливий розвиток холінергічної кропив'янки у дітей.

Симптоми кропив'янки

Симптоми кропив'янки у дітей - в дитячому віці переважають гострі форми захворювання. Гостра кропив'янка у дітей характеризується раптовою появою на шкірі сильно зудять плям і пухирів блідо-рожевого кольору, найчастіше вражають тулуб, руки і сідниці. Пухирі - підносяться над поверхнею шкіри округлі освіти з матовим відтінком і обідком гіперемії, можуть зливатися в досить великі ділянки. Ознаки кропив'янки у дітей - шкірні зміни можуть супроводжуватися порушенням загального стану: ознобом, підвищенням температури (крапивной лихоманкою), головним болем, блювотою, діареєю. Ураження слизових оболонок ротової порожнини, носоглотки і гортані спостерігається рідко. Первинна уртикарний висип тримається недовго, від декількох хвилин до 1-2 годин і зникає без формування вторинних елементів, але можуть з'явитися нові висипання. Головні симптоми кропивниці у дорослих - поява на шкірі пухирів. Зовні пухир - це виступаючий ділянку шкіри, що нагадує слід від укусу комахи або на опік, залишений кропивою. Шкірний елемент - супроводжується свербінням. Шкіра навколо пухиря може бути червоною. Елементи можуть зливатися, набуваючи гігантські розміри. Найчастіше висипання носять симетричний характер.

Ознаки кропив'янки у дорослих - раптовий сильний свербіж певних ділянок шкіри; поява пухирів на шкірі і, що найбільш небезпечно, на слизових оболонках очей, губ, шлунково-кишкового тракту.

Ознаки кропив'янки набряк певної ділянки тіла: губ, повік, рук, дихальних шляхів, суглобів; температура: при кропивниці в деяких випадках піднімається температура і починається лихоманка; іноді з'являється нудота, блювота, пронос, головний біль.

Профілактика кропив'янки

Уникати контакту з подразником, або як його ще називають - тригером, який викликав захворювання. І навіть якщо виникає ідіопатична кропив'янка, тобто та форма хвороби, при якій тригер залишається загадкою, досить дієвим заходом профілактики може стати перегляд раціону, перехід на правильне харчування. Виключити з раціону харчування продукти, що містять гістамін. Вести харчовий щоденник.

Препарати від кропив'янки

При лікуванні в першу чергу необхідно усунення контакту з алергенами з навколишнього середовища. Лікування медикаментозними засобами - це лікування, спрямоване на те, щоб знизити ризик розвитку алергічної реакції, а також усунути симптоми, викликані кропив'янкою. Антигістамінні препарати використовуються в гострий період захворювання, потім можна перейти на екстракт «лопуха» і таблетки «Моно-біол Солодка» і «аллерго- біол». Який би вид захворювання ні розвинувся, необхідно доповнити прийом препаратів очищенням організму за допомогою сорбентів. Наприклад, «Фітосорба» або «Яблопект». Це сучасні та ефективні препарати при кропивниці . Вони м'яко і без шкоди для організму вбирають в себе як алергени, так і токсичні продукти імунної реакції, а потім виводять їх з організму, тим самим полегшуючи протягом алергічної реакції.

Кропив'янка, препарати , які мають десенсибилизирующим і протисвербіжну дію.

  • - Яблопект« Чистий »
  • - Алерго (таблетки)
  • - Гепато (таблетки)
  • - Кальціо (таблетки)
  • - Чистотіл (рідкий, таблетки)
  • - «Солодка» (таблетки)
  • - «Лопух» (рідкий)
  • - «Полин» (рідкий
  • - Фітосорб (порошок)