Гіпотиреоз
Капіляр-біол (90 шт)
Грація-біол (90 шт)
Екстракт Броколі (30 мл)
Яблопект № 16 Антиоксидантний (20 шт)
Що таке гіпотиреоз?
Гіпотиреоз це захворювання, викликане недостатністю щитовидної залози. Ендокринний орган не синтезує в необхідній кількості тиреоїднігормони, це призводить до уповільнення обмінних процесів, порушення роботи репродуктивної, нервової, серцево-судинної, травної системи.
За статистикою гіпотиреоз у чоловіків зустрічається набагато рідше, ніж у жінок. Тиреоїдна недостатність або захворювання ендокринної системи може розвинутися в будь-якому віці, але страждають на цю недугу в основному люди похилого віку. Перебіг захворювання тривалий час бессімпотомное і може випадково виявитися тільки при проведенні медичного обстеження.
В даний час можна абсолютно точно поставити діагноз гіпотиреоз . Для цього необхідно визначити рівень в крові тиреоїдного гормону - тироксину (Т4), а також рівень гормону гіпофіза - тиреотропного гормону (ТТГ). Цих аналізів може виявитися цілком достатньо для установки діагнозу. Низький або нормальний рівень T4 при високому рівні ТТГ підтверджує діагноз тиреоїдної недостатності.
Хвороба гіпотиреоз з урахуванням етіології буває:
- - первинний;
- - вторинний;
- - третинний;
- - тканинної.
Гіпотиреоз у жінок особливо небезпечний під час вагітності і для матері і для плода. Вплив гіпотиреозу на плід серйозно: як уже говорилося, на ранніх термінах дитина може загинути в утробі. Також плід може страждати від гіпоксії, так як при гіпотиреозі в 70% випадків розвивається фетоплацентарна недостатність. Вона ж призводить до народження маловагих дітей. Плід у жінки з гіпотиреозом частіше відчуває кисневе голодування під час пологів, а у матері зустрічається слабкість родової діяльності, тому з великою ймовірністю можлива поява ускладнень під час пологів.
Дуже важливо під час виявити вроджений гіпотиреоз у дитини , так як захворювання позначається на роботі серця і нервової системи, інтелект, зростанні, психіці. При гіпотиреозі у дітей страждає інтелектуальний розвиток. Діти, народжені від матерів з гіпотиреозом, дуже вразливі до інфекційних захворювань.
Гіпотиреоз причини виникнення
Причини гіпотиреозу у жінок . Первинний гіпотиреоз розвивається при вроджених гормональних порушеннях, вираженому дефіциті йоду, селену, аутоімунному тиреоїдиті, після прийому тиреостатиков, радіоактивного йоду або повного видалення щитовидної залози.
Причини виникнення гіпотиреозу вторинного - при дисфункції гіпоталамо-гіпофізарної регуляції. Причиною патології може бути гіпопітуїтаризм, порушення синтезу тиролиберина і його транспортування, зниження вироблення тиреотропіну, пухлини головного мозку, черепно-мозкові травми.
Чим небезпечний гіпотиреоз?
Ускладнення гіпотиреозу . Якщо гіпотиреоз не лікувати, з часом він може викликати хоч і рідкісне, але дуже небезпечне ускладнення - мікседему, при якій хворий ризикує впасти в кому і загинути. Гіпотиреоз наслідки -найбільш небезпечний недуга для маленьких дітей, оскільки без своєчасного лікування він загрожує малюкам численними і, на жаль, незворотними ускладненнями. Якщо дитину з вродженою гіпотиреоз не лікувати до двох років, потім навіть добре проведене лікування навряд чи запобіжить розумову відсталість.
Гіпотиреоз симптоми
Симптоми гіпотиреозу у жінок
- - ожиріння, зниження температури тіла, мерзлякуватість - постійне відчуття холоду через уповільнення обміну речовин, жовтушність шкіри, гіперхолестеринемія, ранній атеросклероз;
- - мікседематозний набряк: набряки навколо очей, відбитки зубів на мові, утруднення носового дихання і зниження слуху (набряк слизових носа і слухової труби), хриплость голосу; порушення менструального циклу у жінок.
Гіпотиреоз симптоми у дорослих - сонливість , сповільненість психічних процесів (мислення, мовлення, емоційних реакцій), зниження пам'яті, полінейропатія; задишка, особливо при ходьбі, різких рухах, біль в області серця і за грудиною, мікседематозне серце (уражень серцевих скорочень, збільшення розмірів серця), гіпотонія;
Симптоми гіпотиреозу у чоловіків - схильність до закрепів, нудота, метеоризм, збільшення розмірів печінки, дискінезія жовчних шляхів, жовчно-кам'яна хвороба; анемія; сухість, ламкість і випадання волосся, нігті ламкі з поперечними і поздовжніми борозенками;
Гіпотиреоз у дитини симптоми при вродженої формі очевидні
- - Велика маса тіла. Дитина народжується вагою понад 4 кг.
- - Набряклість обличчя, яка добре помітна в зоні століття, рота і шиї.
- - Опухлий мову, через якого дитина часто перебуває з відритим ротом .
- - Жовтуха в перші дні після народження, яка не проходить, як фізіологічна, а може тривати протягом тижнів.
- - Синюшність шкіри, особливо носогубного трикутника.
- - Рідкісний плач, погані реакції на навколишній світ.
- - Грубий, хрипкий голос.
- - Поганий смоктальний рефлекс.
Гіпотиреоз діагностика - діагностика захворювання не представляє ніяких складнощів, і полягає у визначенні рівня гормонів ТТГ і Т4. Дослідження ІФА проводять на наявність антитіл до тканин щитовидної залози: АТ до АТПО , АТ до ТТГ. За біохімічним складом крові відзначають високу концентрацію холестерину і розвиток анемії. УЗД щитовидної залози дозволяє оцінити розміри і стан органу. При наявності вузлових утворень показано проведення тонкоголкової аспіраційної біопсії з подальшим цитологічним дослідженням біоптату на ракові клітини.
Ознаки гіпотиреозу у дітей в початковій стадії стерті :
- - Млявість рухів, погана реакція на подразники.
- - Загальна уповільнення психічної діяльності, в тому числі слабке прояв емоцій, небажання спілкуватися з однолітками.
- - Помітне погіршення пам'яті і когнітивних здібностей.
- - поганий апетит.
- - Набір ваги, частково за рахунок постійних набряків.
- - Деформація скелета і поганий зростання кісток.
- - Затримка статевого дозрівання (у підлітків).
- - Рідкісні і тьмяне волосся, їх поганий ріст.
Профілактика гіпотиреозу полягає в удосконаленні методик оперативних втручань на щитовидній залозі, правильному підборі доз антитиреоїдних ср едств при лікуванні дифузного токсичного зобу, цілеспрямованому і своєчасному лікуванні тиреоїдиту, а також в застосуванні раціональних доз при використанні елементарного йоду або його сполук в якості лікарських засобів.
Препарати при гіпотиреозі . При придбаної легкій формі хвороби, за відсутності інших порушень, нестача гормонів щитовидної залози може бути усунена за допомогою дієти і прийому йодовмісних препаратів.
Гіпотиреоз препарати екстракт« Фукусіми »і« Ламінарії », таб. «Щітонорм-біол» сприяють зниженню рівня холестерину в крові. Велика кількість йоду і трийодтирозину м'яко стимулюють функцію щитовидної залози. Ламінарин зміцнює стінки судин, нормалізує кровопостачання серця і головного мозку, перешкоджає утворенню тромбів і злоякісних пухлин, підвищує імунітет, заспокійливо діє на нервову систему, сприяє міцному сну. Йод, що входить до складу препаратів, нормалізує обмін речовин в підшкірній жировій клітковині, активує розпад жирів і підвищує ліполіз, таким чином сприяє зникненню ожиріння - целюліту. нормалізує синтез статевих гормонів, стимулює повноцінну роботу щитовидної залози, заповнює потреби організму людини в незамінних амінокислотах, вітамінах.