Трахеїт
Крем-бальзам при нежиті та гаймориті (10 мл)
Фіто-карамель лакричного (Іммунвіт)
Бруньки сосни (Фітосвечі 10 шт)
Імуно-біол (90 шт)
Антивір-біол (90 шт)
Урбеч з ядер абрикосових кісточок (100 гр)
Екстракт СОСНА-ЛИМОН (30 мл)
Що таке трахеїт?
Трахеїт це запалення слизової оболонки трахеї, викликане вірусом або бактеріямі.В залежності від особливостей перебігу розрізняють гострий і хронічний трахеїт. Гострий трахеїт зазвичай поєднується з іншими захворюваннями носоглотки (гострий риніт, ларингіт і фарингіт). При гострому трахеїті спостерігається набряк трахеї, гіперемія слизової, на поверхні якої накопичується слиз; іноді можуть відбуватися точкові крововиливи (при грипі). Хронічний трахеїт часто розвивається з гострої форми. Трахеїт алергічної природи зазвичай розвивається спільно з алергічним кон'юнктивітом і алергічний риніт.
трахеїт у чоловіків діагностують досить часто. Кількість захворювань трахеїтом зростає в осінній і весняний періоди. Хронічний трахеїт нерідко зустрічається у завзятих курців і любителів алкоголю.
Трахеїт у жінок найчастіше розвивається внаслідок вірусних інфекцій, іноді причиною стають палички стафілокока , стрептокока, інтоксикація та ін. Захворювання може виникнути через переохолодження, вдихання сухого або холодного повітря, шкідливих газів і дратують слизову оболонку парів.
Причини трахеїту
Трахеїт інфекційного генезу виникає при попаданні в організм знаходяться у вдихуваному повітрі вірусів або бактерій. Оскільки більшість збудників інфекцій дихальних шляхів нестійкі у зовнішньому середовищі, зараження може відбутися лише при безпосередньому контакті з хворим. Можливий розвиток трахеїту на тлі грипу, парагрипу, краснухи, кору, скарлатини, вітряної віспи. Бактеріальний трахеїт можуть викликати пневмококи, стафілококи, паличка інфлюенци, стрептококи. Однак найчастіше бактеріальний трахеїт виникає при активації патогенних властивостей знаходиться в дихальних шляхах умовно-патогенної флори. До факторів, що сприяють розвитку трахеїту, відносяться: запиленість вдихуваного повітря, тютюновий дим, несприятливі кліматичні умови: занадто жаркий або холодний, вологий або сухе повітря. Сприяє виникненню інфекційного трахеїту ослаблений стан макроорганізму, що може спостерігатися при наявність хронічних інфекційних вогнищ (тонзиліт, пародонтит, гайморит, хронічний отит, аденоїди), імунодефіцитних станів (ВІЛ-інфекція, наслідки променевої або хіміотерапії), хронічних інфекцій (туберкульоз, сифіліс) і соматичних захворювань (хронічний гепатит, цироз печінки, виразкова хвороба шлунка, ІХС, серцева недостатність, ревматизм, хронічна ниркова недостатність, цукровий діабет) .Трахеіт алергічного генезу є алергічну реакцію, що розвивається у відповідь на вдихання різних алергенів: домашній, виробничої або бібліотечної пилу , пилку рослин, мікрочастинок вовни тварин, хімічних сполук, що містяться в повітрі виробничих приміщень хімічної, фармацевтичної та парфумерної промисловості. Алергічний трахеїт може виникати на тлі інфекційного, будучи при цьому результатом алергічної реакції на мікробні антигени. У таких випадках трахеїт носить назву інфекційно-алергійний.
Трахеїт симптоми
Серед найпоширеніших симптомів трахеїту знаходиться болісний сухий кашель, що посилюється вночі і вранці . Хворий заходиться кашлем при глибоких вдихів, сміху, різких рухах, зміні температури і вологості навколишнього середовища.
Симптоми трахеїту - напади кашлю супроводжуються болем в горлі і грудині. Дихання хворих поверхневе і часте: таким чином вони намагаються обмежити свої дихальні руху. Часто трахеїти супроводжує ларингіт. Тоді голос хворої людини стає хрипким або осиплим.
Трахеїт ознаки
Температура тіла у дорослих хворих незначно підвищена у вечірній час. У дітей лихоманка може досягати 39 градусів. Спочатку кількість мокротиння незначно, відзначається її в'язкість. З перебігом захворювання з мокротою відходять слиз і гній, її кількість зростає, біль при кашлі вщухає. Якщо разом з трахеїтом запалення піддаються і бронхи, стан хворого погіршується. Таке захворювання називається трахеобронхітом. Напади кашлю частішають, він стає більш болючим і болісним, температура тіла підвищується.
Ознаки трахеїту:
- - Біль за грудиною або дискомфорт
- - Сухий , болючий кашель. Може продукувати мокроту з кров'ю
- - Дисфонія (хрипкий голос)
- - Стридор (аномальне свистяче шумне дихання)
- - Біль в горлі
- - Лихоманка
- - біль при ковтанні
- - Головний біль
- - запаморочення або почуття запаморочення світла
- - Підвищене слиновиділення через утрудненого дихання
- - Млявість
- - Відчуття дискомфорту в положенні лежачи на спині
- - Біль під час дихання
Трахеїт може давати ускладнення на нижні дихальні шляхи (бронхопневмонія), тому підлягає обов'язковому лікуванню. Ціаноз, утруднення дихання (задишка) і швидкі, короткі вдихи є ознакою дихальної недостатності при трахеїті, що вимагає негайної медичної допомоги.
Препарати при трахеїті:
протимікробні препарати:
- - Антівір- біол (таблетки)
- - Екстракт «Брусниці» (рідкий)
- - Екстракт «Клюкви» (рідкий)
- - Екстракт «Ялівцю» (рідкий)
- - Екстракт «Полину» (рідкий)
- - Екстракт «Чабреца» (рідкий)
- - Екстракт «Часника» (рідкий)
- - Чорний кмин (масло)
протизапальні препарати:
- - Антівір-- біол (таблетки)
- - «Аїр болотний» (таблетки)
- - «Солодка» (таблетки)
- - Екстракт «Айра болотного» (рідкий)
- - Екстракт «Оману» (рідкий)
- - Екстракт «Ялівцю» (рідкий)
- - Екстракт «Чабреца» (рідкий)
Десенсибилизирующие препарати:
- - Яблопект «Чистий»
- - аллерго- біол (таблетки)
- - Кальціо- біол (таблетки)
- - «Солодка» (таблетки)
- - Фіточай «Сонячний»
- - Екстракт «лопуха» (рідкий)
- - Фітосорб (порошок)
препарати, що стимулюють імунну систему:
- - Яблопект «Вітамінний»
- - імуно-біол (таблетки)
- - «Сосна-лимон» (таблетки)
- - Екстракт «Брусниці» (рідкий)
- - Екстракт «Чаги» (рідкий)
- - Екстракт «Клюкви» (рідкий)
- - Чорний кмин (масло)
- - Фіточай «Зимовий»
препарати з бронхолітичними і відхаркувальні властивості:
- - бронхо біол (таблетки)
- - «Сосна-лимон» (таблетки)
- - «Аїр» (таблетки, рідкий)
- - «Солодка» (таблетки) •
- - Екстракт «Ялівцю» (рідкий)
- - Екстракт «Оману» (рідкий)
- - Екстракт «Чабреца» (рідкий)
Трахеїт профілактика
профілактика трахеїту спрямована на своєчасне усунення причин, що викликають трахеїт, зміцнення організму, особливо осіб, предр асположенних до гострих захворювань верхніх дихальних шляхів. Велике значення мають загартовування, зниження запиленості та загазованості повітря.