Спастичний коліт

Available
Рідна природа

Релаксо-біол (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 445
114,00 грн.
Нормалізує нервові процеси, попереджає фізичне і розумова перевтома ...

Що таке спастичний коліт?

Спастический коліт це порушення роботи кишечника, яке проявляється болями в животі, запорами і проносами (по черзі ), дане захворювання є однією з форм запалення товстого кишечника. Хворобливі спазми - одна з ознак коліту - викликані порушенням роботи кишечника, спазми може виникнути в різних відділах кишечника, чому змінюється локалізація болю. Дана форма запалення вважається функціональним розладом.

Спастический коліт у чоловіків

Чоловіки рідше страждають від спастичного коліту, ніж жінки. Захворювання часто виникає на нервовому грунті - через тривалі переживань, стресів, конфліктів, фізичних і нервових перевтоми.

Спастический коліт у жінок буває частіше, тому що для жіночого організму більш властиві порушення гормонального балансу на тлі менструального циклу, вагітності або пологів.

Спастический коліт причини

Причини спастичного коліту - захворювання виникає на нервовому грунті - через тривалі переживань, стресів, конфліктів, фізичних і нервових перевтоми, гормональні збої. Головною причиною захворювання вважається неправильне харчування - часте вживання гострої, важкої їжі, спиртного. Нерідко до розвитку коліту призводять хронічні запори, часті конфлікти, різноманітні страхи, емоційне потрясіння, втома, порушення гормонального фону, кишкові інфекції (особливо в затяжних формах). Також спровокувати запалення кишечника може алергічна реакція на їжу.

Спастический коліт симптоми

Порушення моторики кишечника супроводжується хворобливими спазмами, здуттям живота, газоутворенням. Болі часто виникають вночі, вранці або після їди. Також спастичний коліт проявляється чергуванням рідкого стільця і ​​запорів.

Спастический коліт ознаки

Хронічний спастичний коліт розвивається через брак в раціоні клітковини, також спровокувати розлад може часте придушення позивів до дефекації. При цій формі захворювання пацієнта мучать безсоння, головні болі, втому. Процес спорожнення кишечника може відбуватися в 2-3 етапи, як переважно сухий і щільний. Лікування в цьому випадку тривалий і вимагає дотримання певних правил.

Основними симптомами спастичного запору є різкі спазми в животі, здуття, бурчання і підвищене газоутворення. Дефекація в цьому випадку відбувається раз на кілька днів.

Препарати при спастичному коліті

При захворюванні важливу роль відіграє харчування, за допомогою якого можна зменшити прояв неприємних симптомів. При систематичних запорах рекомендується вживати більше фруктів і овочів, в яких міститься клітковина, висівки. Також слід пити достатньо води - не менше 2 літрів в день. Деякі продукти можуть провокувати запори, тому важливо стежити за реакцією свого організму на їжу (якщо після вживання деяких продуктів починаються проблеми з дефекацією, з'являється дискомфорт і т.п. краще відмовитися від вживання такої їжі). Принцип лікування спастичного коліту заснований на нормалізації стільця і ​​зниженні неприємних симптомів.

Для зменшення болю призначаються спазмолітики (Антіспазм, Аїр болотний).

При коліті на стінках утворюється велика кількість слизового секрету, для зниження подразнювальної ефекту можуть бути призначені препарати з обволікаючу дію (масло або клітковина Льону).

При підвищеному газоутворення призначаються сорбенти (Фітосорб, Яблопект, клітковини), для зниження підвищеної кислотності - (Солодка, Чистотіл), також призначаються ферментні препарати для поліпшення травної функції (екстракт« лопуха »)

При порушенні мікрофлори слід пропити курс таб. «Флоро- Біоліка» та екстракту «ПроБіолікакт».

При запорах краще використовувати проносні на масляній основі або трави, які не викликають подразнення слизової. Хорошу ефективність показує масло Льону, Гарбузи, розторопші. Якщо часто нервові перенапруження, стреси тощо., Рекомендується курс фітокомплексу «Антистрес», таб. «Релакс-біол», екстракт «Антистрес», фіточай «Рівновага».

Профілактика спастичного коліту

Для профілактики спастичного коліту слід вживати більше продуктів з клітковиною, виключити (або зменшити) зі свого меню молоко, кава, цукрозамінники. Важливо уникати конфліктних ситуацій, нервових і фізичних перевантажень, стресових ситуацій (при необхідності можна пропити курс заспокійливих препаратів).