Синдром роздратованого кишечника
Флоро-біол (90 шт)

Що таке синдром роздратованого кишечника?
Синдром роздратованого кишечника це функціональний розлад, при якому протягом року не менше 12 тижнів хворого турбують болі в животі, помітно зменшуються або проходять після дефекації, що супроводжуються зміною частоти стільця і структури калу.
Синдром роздратованого кишечника у чоловіків зустрічається рідше, ніж у жінок. Найбільш часто даною патологією страждають люди після 20 років, 40% хворих віком 35- 50 років. Діагноз «синдром роздратованого кишечника - це діагноз виключення, тому перш ніж на ньому зупинитися, хворого повинні ретельно обстежити для виключення іншої патології шлунково-кишкового тракту.
синдром роздратованого кишечника у жінок явище часте. Поширеність синдрому - 15-25% у жінок і 5-18% чоловіків. Причому 60% хворих не звертаються за медичною допомогою.
Причини синдрому роздратованого кишечника
- - Порушення нервових зв'язків між кишечником і тим відділом головного мозку, який контролює нормальне функціонування шлунково-кишкового тракту
- - Порушення моторики. Посилення моторики часто призводить до діареї, тоді як уповільнена моторика викликає розвиток запорів
- - Дисбиоз - посилений ріст бактерій в тонкому кишечнику. Можуть з'являтися невластиві для кишечника шкідливі бактерії, що веде до метеоризму, проносу, втрати ваги
- - Нестача продуктів, багатих харчовими волокнами
- - Порушення раціону харчування. Синдром роздратованого кишечника буде напевно турбувати людей, які в їжі віддають перевагу гострим, жирних страв, у великих кількостях вживають каву і міцний чай, алкогольні напої.
- - Спадкову схильність також не скидають з рахунків: синдром частіше спостерігається у людей, чиї батьки страждали подібним розладом.
- - Кишкові інфекції є пусковим механізмом у 30% хворих.
Синдром роздратованого кишечника симптоми
Розрізняють три основні типи синдрому роздратованого кишечника: з переважанням закрепів, з переважанням проносів і з переважанням болів.
Симптоми синдрому роздратованого кишечника у дорослих:
- - Болі в животі і спазми, які зникають після спорожнення.
- - Діарея і запори часто можуть чергуватися.
- - Здуття і набряклість живота.
- - Надмірне газоутворення (метеоризм).
- - Раптова необхідність сходити в туалет.
- - Відчуття повного кишечника, навіть якщо ви тільки що сходили в туалет.
- - Відчуття що ви не повністю спорожнили кишечник.
- - Виділення слизу з заднього проходу (чиста слиз, що виробляється кишечником, в нормі не повинна виділятися).
Синдром роздратованого кишечника ознаки роздратування можуть з'явитися відразу після їжі, або в стресовій ситуації. У жінок симптоми СРК можуть виникнути перед менструацією. Ознаки синдрому роздратованого кишечника схожі з ознаками інших захворювань шлунково-кишкового тракту, тому для постановки правильного діагнозу і визначення, ніж лікувати кишечник, необхідно повне обстеження у гастроентеролога, відповідно до стандартів.
Синдром роздратованого кишечника препарати
препарати при синдромі подразненого кишечника повинен призначити фахівець.
Перш за все, необхідна консультація психотерапевта. Уміння справлятися зі стресами, гнівом і страхом, без втрат виходити з конфліктних ситуації - це те, що в першу чергу необхідно хворому з подразненої товстої кишкою. Недолік сну і фізичної активності помітно погіршує перебіг захворювання. У той же час сформована звичка спорожняти кишечник вранці після сніданку запобігає звичні запори. Сприяє регулярному стільця стакан холодної води відразу після пробудження в поєднанні з ранковою гімнастикою.
- - При метеоризмі знизити газоутворення і надати терпку дію здатні сорбенти: Фітосорб, Яблопект, клітковини, таб. «Флоро- біол».
- - Спазмолітики знімають м'язовий спазм, зменшуючи інтенсивність хворобливих проявленій- «Антіспазм -біол», «Аїр болотний».
- - Екстракт «ПроБіолікакт- біол» при допомоги корисних бактерій налагоджує роботу кишечника
- - Пом'якшення калу при запорах забезпечення збирання харчових масел- «Льону», «Гарбузи», «розторопші» і т.д.
- - Допомагають нормалізувати моторику кишечника при схильності до запорів клітковини
- - «Овесан», «Гарбуз», «Льон», «Кунжут», «Розторопша».
- - при діареї рекомендується прийом екстрактів «Чорниці» , «Айра болотного», «Каштана».
- - При вираженій тривозі, апатії, порушення поведінки і сну допоможе фітокомплекс «Антистрес», фіточай «Рівновага», таб. «Релаксо- біол», екстракт «Антистрес».
Профілактика синдрому роздратованого кишечника:
- - Регулярні психологічні тренінги і аутотренінги, спрямовані на зменшення сприйнятливості до стресу .
- - Правильний режим харчування. Необхідно приймати їжу 4-5 разів на день, обмежуючи жирні і кофеинсодержащие продукти. Рекомендовано вживання продуктів, багатих харчовими волокнами, а також молочно-кислих продуктів з пребіотиками.
- - Регулярна дозоване фізичне навантаження.
- - Відмова від необгрунтованого вживання препаратів для лікування проносу, запору.