Міокардіодистрофія

Available
Рідна природа

Кардіо-біол ((90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 437
114,00 грн.
Нормалізація діяльності серцево-судинної системи ...
Available
Рідна природа

Капіляр-біол (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 456
126,00 грн.
Захищає мембрани клітин і покращує роботу капілярів.

Що таке міокардіодистрофія?

Міокардіодистрофія це захворювання не запального характеру, яке пов'язане з ураженням серцевого м'яза. Захворювання завжди виникає на тлі інших серцевих чи несерцевих патологій, які супроводжуються порушенням харчування серцевого м'яза. При міокардіодистрофії серця знижується його м'язової тонус, що часто призводить до формування серцевої недостатності.

Міокардіодистрофія серця на сьогоднішній день це досить поширене захворювання. За статистикою воно є третьою за частотою причиною хронічної серцевої недостатності. Хвороба часто вражає людей до 40 років, але з роками ризик її розвитку значно збільшується. На щастя, зміни при міокардіодистрофії мають оборотний характер. Своєчасне і правильно підібране лікування може повністю позбавити від проблем з серцем.

Міокардіодистрофія у дітей виникає внаслідок рахіту, гіпервітамінозу, хронічних порушень харчування, бактеріальних захворювань і вірусних інфекцій. Крім того, міокардіодистрофія у дітей може розвинутися через фізичне перенапруження або ж, навпаки, через низьку фізичну активність дитини.

Причини миокардиодистрофии

Причини миокардиодистрофии можна розділити на дві групи. Перша група - хвороби серця. До них відносяться: міокардити; кардіоміопатія. Міокардіодистрофія причини другої групи - «внесердечние» захворювання. У неї входять наступні причини: гострі і хронічні інтоксикації, наприклад, отруєння; обмінні і ендокринні порушення; анемії; накопичення в організмі при тривалому лікуванні медикаментозних препаратів - антибіотиків, цитостатиків, гормональних ліків; інфекції; фізичні перенапруги; негативний фізичний вплив на організм - радіація, перегрівання, невагомість; системні захворювання - нейром'язова дистрофія, колагенози і інші.

Ознаки миокардиодистрофии

  • - підвищена стомлюваність
  • - порушення ритму серця
  • - болі в області серця
  • - задишка при фізичних навантаженнях
  • - набряки
  • - ознаки серцевої недостатності

Симптоми миокардиодистрофии . Найбільш характерними скаргами пацієнта, що страждає міокардіодистрофією, є відчуття ниючий біль в проекції розташування серця, почуття дискомфорту і перебоїв ритмічності серцевої діяльності, які носять короткочасний характер і не супроводжуються значним розладом працездатності людини.

Міокардіодистрофія симптоми . Неспецифічними скаргами, зумовленими порушенням кровонаповнення структур головного мозку, є головні болі, неможливість виконання звичної фізичного навантаження, періодичні епізоди запаморочення і сонливість.

Дистрофія міокарда симптоми - в ситуації, коли миокардиодистрофия супроводжується розвитком дегенеративних змін міокарда та появою ознак серцевої недостатності застійного характеру, у пацієнта з'являються патогномонічні симптоми у вигляді вираженого набрякового синдрому як периферичного, так і центрального типу, прогресуючих дихальних розладів і порушень ритму серцевої діяльності у вигляді екстрасистолії, тахікардії і пароксизмальної фібриляції передсердь. Даний клінічний симптомокомплекс спостерігається при першій-ліпшій нагоді миокардиодистрофии, проте кожен етіопатогенетичний варіант цієї серцевої патології характеризується розвитком специфічних проявів.

Профілактика миокардиодистрофии

Міокардіодистрофія профілактика . Профілактика миокардиодистрофии спрямована на попередження і своєчасне лікування тих захворювань, які можуть привести до розвитку дистрофічних процесів в серцевому м'язі.

Важливим фактором є формування у населення потреби в здоровому способі життя :

  • - повноцінне харчування;
  • - профілактика (усунення) шкідливих звичок;
  • - помірні фізичні навантаження (з урахуванням віку, рівня спортивної підготовки, регулярності занять), своєчасне виявлення і усунення хронічних вогнищ інфекції (карієс зубів, хронічний тонзиліт, синусити, отити і т. д.).

На виробництві необхідно максимально усунути вплив на організм людини фізичних і хімічних чинників, здатних стати причинним моментом при розвитку міокардіодистрофії.

Препарати при міокардіодистрофії

Етіологічне лікування спрямоване на те захворювання або той фактор, який викликав розвиток МІОК ардіодістрофіі:

  • - хірургічне та медикаментозне лікування ендокринних захворювань і хвороб серця;
  • - видалення хронічних вогнищ інфекції;
  • - профілактика повторних інтоксикацій;
  • - усунення впливу професійних шкідливих на організм пацієнта;
  • - лікування гіпо- та авітамінозів;
  • - ліквідація шкідливих звичок;
  • - виняток фізичного і емоційного перенапруження.

Режим хворого знаходиться в прямій залежності від вираженості серцевої недостатності і може варіювати від тимчасових обмежень фізичних навантажень до суворого постільного режиму.

Дієта повинна включати достатню кількість білка і вітамінів, відповідати віковим потребам хворого. При ожирінні калорійність страв знижують, а при харчової дистрофії та авітамінозах - підвищують. Одним з важливих напрямків медикаментозної терапії міокардіодистрофії є ​​корекція електролітних порушень.

Міокардіодистрофія, препарати при різних видах інтоксікаціі- «Фітосорб», «Яблопект», допоможуть вивести токсини, шлаки, алергени і імунні комплекси, виводять з організму все лішнее- від солей важких металів до радіонуклідів. Для підтримки серцевого м'яза - Екстракти та таблетки «Кардіо», «Часник». Для поліпшення кровообігу - «Гінкго- білоба», «Омега-3», «Капіляр», масло «Рижика», «Льону», «Гарбузи», бальзам «Вин-Віта».