Ентероколіт

Available
Рідна природа

Флоро-біол (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 448
114,00 грн.
Збільшує відтік жовчі, перешкоджаючи її застою в жовчному міхурі; відновлює нормальну перистальтику кишечника
Available
Екстракти рідкі

Екстракт Борова матка (30 мл)

ТМ "Биолика"
Код: 343-32
159,00 грн.
Про борову матку (ортіліі однобоку) знають майже всі жінки, які зіткнулися з проблемами безпліддя, порушенням менструального циклу, фіброміомою, ерозією шийки матки. У народі її вважають засобом від 40 хвороб, шанують вже багато століть і використовують для лікування жіночих патологій, а також, як антисептичний, сечогінний засіб при захворюваннях...

Що таке ентероколіт?

Ентероколіт це синдром порушення травлення, обумовлений інфекційним або неінфекційних запаленням тонкого і товстого кишечника. За перебігом ентероколіт буває гострим і хронічним. Гострий ентероколіт найчастіше поєднується з гострим гастритом (гастроентероколіт) і різниться за своїм походженням на інфекційний і неінфекційний ентероколіти. Іноді запалення кишечника може мати алергічну етіологію, а крім цього, отруєння отрутами і лікарськими засобами може спричинити до розвитку гострого ентероколіту.

Ентероколіт у чоловіків зустрічається часто. Причинами розвитку захворювання є вірусні та бактеріальні інфекції, неправильне харчування, зловживання алкоголем і багато інших чинників, що призводять до запалення.

Ентероколіт у жінок частіше виникає як наслідок інших захворювань шлунково-кишкового тракту - хронічного холециститу, хронічного панкреатиту, дискінезії жовчовивідних шляхів, гастритів.

Причини ентероколіту

  • - Кишкові інфекції (сальмонели, шигели, збудники дизентерії, черевного тифу та інші);
  • - Паразити (трихомонади, лямблії, амебні);
  • - Інтоксикація хімічними речовинами або медикаментами;
  • - Тривале нераціональне харчування;
  • - Інші захворювання шлунково-кишкового тракту, жовчних шляхів, печінки і підшлункової залози;
  • - Ослаблення імунітету;
  • - Дефекти будови кишечника;
  • - гормональні порушення внаслідок перенесеного стресу.

Ентероколіт симптоми в цілому завис ят від локалізації запального процесу. Якщо вражений тонкий кишечник (ентерит), то властиві тупі тягнуть болі в районі пупка і внизу живота. Найчастіше вони проявляються в другій половині дня або після прийому їжі значно посилюються при активних рухах і дефекації. Відбувається порушення дефекації у вигляді діареї (пронос), яка трапляється через 20-30 хвилин після їди. При цьому в животі відчувається звучне бурління і бурчання, а калові маси виходять несформованими.

Симптоми ентероколіту при запаленні товстої кишки (коліт) болю більш інтенсивні і носять переймоподібний характер. Біль зазвичай посилюється після вживання в їжу вуглеводів (молоко, капуста, чорний хліб) і пропадає після дефекації або відходження газів. Позиви до випорожнення можуть доходити до 10 разів на день, при цьому в калових масах виявляється гній, неперетравлені їжа, слиз та інші смердючі виділення. Також може спостерігатися запор, а при ураженні і тонкої і товстої кишки запори можуть чергуватися з проносами.

Ентероколіт ознаки

  • - Біль в животі, частіше за все в районі пупка, але може бути і розлитої. Виразність болю залежить від тяжкості процесу. Більш характерно виникнення болю в другій половині дня, але можливі й більш ранні болю. При переважній локалізації запалення в тонкому кишечнику болю швидше тупі, помірні. Запалення товстого кишечника проявляється інтенсивним болем. Посилення болю відбувається через пару годин після прийому їжі, перед дефекацією, при фізичному навантаженні, швидкій ходьбі, бігу, стрибках.
  • - Розлад дефекації - запори або проноси, їх чергування.
  • - метеоризм - здуття живота. Виникає в результаті надлишкового газоутворення внаслідок розлади травлення.

Ознаки ентероколіту

  • - Диспепсичний синдром. Порушення перетравлення їжі в кишечнику по бродильні, гнилостному або змішаного типу.
  • - астено вегетативний синдром. Виникає при тривалому перебігу ентероколіту як наслідок порушення тканинного обміну (слабкість, млявість, підвищена стомлюваність, схильність до апатії і порушень уваги).
  • - Зниження маси тіла. Характерно для хворих, у яких переважно вражає тонкий кишечник. У осіб, що страждають переважно колітом, зниження маси тіла можливо при відмові від їжі в результаті страху перед виникненням болю і прогресуванням захворювання.

Ентероколіт препарати

Лікар призначає його в залежності від локалізації і ступеня прояву запального процесу. Хорошим протизапальною дією володіють-«Аїр болотний», «Лопух», «Дивосил», «Гастро-біол», свічки «Ромашка», «Композиція активована», «Едуконд дуб» і т.д.

Потім головне завдання - відновити нормаллю роботу кишечника. Для цього необхідні:

  • - ферментні препарати (Екстракт «лопуха»);
  • - пробіотики (екстракт «ПроБіолікакт»);
  • - сорбенти ( Яблопект, Фітосорб);
  • - полівітамінні препарати ( «Люцерна», «Ламінарія»)

«Флоро - біол » - є комплексним засобом, який має загальнозміцнювальну, протизапальну, антимікробну, жовчогінну, регенеративну, в'яжучий, спазмолітичну, антисептичну, знеболюючу, імуномодулюючу дію; збільшує відтік жовчі, перешкоджаючи її застою в жовчному міхурі; відновлює нормальну перистальтику кишечника; покращує переваривающую здатність шлунково-кишкового тракту, грануляцію і епітелізацію уражених тканин кишечника; пригнічує патогенну флору, процеси гниття і бродіння, зменшуючи метеоризм; знижує ризик розвитку запальних процесів і пухлин в кишечнику.

Обов'язковою умовою успішного лікування є дотримання спеціальної дієти (стіл № 4 за Певзнером). Для того щоб виключити роздратування кишечника і не допускати процесів бродіння, заборонено вживати в їжу: овочі та фрукти, молоко, здобу, варення і мед, хліб, смажене, солоне, кисле, гостре, жирне м'ясо і рибу, алкоголь, необхідно обмежити споживання цукру .

Ентероколіт профілактика

профілактика ентероколіту передбачає дотримання певних профілактичних заходів: правильне і збалансоване харчування, здоровий і активний спосіб життя, профілактика і своєчасне лікування захворювань органів травлення.