Оодіола

РОДІОЛА

Родіола рожева (Rhodíola rósea) відноситься до сімейства толстянковие- це багаторічна трав'яниста рослина, що досягає у висоту 50 см. Перехідний в корінь кореневище товсте, нагадує зігнуту кисть людини, покрито бурою корою і може важити до 2,5 кг. Зростає родіола на кам'янистих розсипах і в тундрі, поширена на Далекому Сході, в Західному і Східному Сибіру. У народі родіолу називають рожевим або золотим коренем. Рослина охороняється і включено до Червоної книги багатьох областей Росії. У колишні часи через унікальних лікарських властивостей місця зростання золотого кореня трималися в таємниці, а цінні рецепти дбайливо передавалися з покоління в покоління.

Родиола властивості обумовлені унікальним складом рослини, в ньому містяться:

  • - фенолспірт - речовини, що сприяють запуску імунної системи, допомагають антитіл справно знаходити і боротися з хвороботворними бактеріями і вірусами.
  • - Глокозіди - ці хімічні елементи беруть участь в окисно-відновних реакціях кожної клітини, переносять цукор, благотворно впливають на життєдіяльність клітин індивідуально і в цілому в організмі.
  • - Кемпферол - збільшує тривалість життя, має протизапальні властивості, здатність запобігати захворювання нирок, печінки, серця.
  • - гіперозид - сприятливо впливає на стан капілярів, судин і артерій, зменшує спазм і сприяє здатності організму зупиняти кров.
  • - Кверцетин - уповільнює старіння шкірних покривів і внутрішніх органів, зменшує біль, має сечогінну дію, покращує загальний стан організму.

Властивості родіоли

Золотий корінь (родіола) характеризується багатьма корисними властивостями: є потужним антиоксидантом і адаптогеном; захищає організм від розвитку онкологічних захворювань і попереджає метастазування пухлин; підвищує артеріальний тиск; покращує роботу серця; бореться з патогенними мікроорганізмами; має протизапальну дію; сприяє жовчовиділення; зупиняє кровотечі; відновлює організм після перевтоми, добре тонізує; має загальнозміцнювальну дію і підвищує стійкість організму до впливу несприятливих факторів середовища; володіє нейропротекторная дією; стимулює роботу центральної нервової системи; зберігає на високому рівні енергетичний потенціал головного мозку; покращує когнітивні функції; прискорює перебіг окислювальних процесів; прискорює загоєння ран.

Родиола користь для організму людини велика. Препарати родіоли рожевої нормалізують діяльність центральної нервової системи при вегето-судинній дистонії, шизофренії, неврозах, неврастенії, гіпотонії, перевтомі. При передозуванні спостерігається зворотний ефект - зниження працездатності, сонливість. Родіола рожева має протитуберкульозної та протипухлинну активність, підвищує вміст кисню в клітинах всіх органів і тканин, що в цілому обумовлює її високий лікувальний ефект.

Користь родіоли Численні дослідження були проведені з метою вивчення впливу рослини на ЦНС. Препарати рослини змінюють біоелектричну активність головного мозку та покращують когнітивні функції: завдяки підвищенню стійкості до стресових факторів поліпшується пам'ять і можливість запам'ятовування інформації. Повідомляється про позитивний ефект препаратів рослини для усунення побічних ефектів психотропної терапії шизофренії. У ряді досліджень було доведено, що розеола рожева здатна поліпшити фізичну працездатність.

Родиола препарати , до складу яких входить ця рослина, використовуються не тільки для внутрішнього застосування таб. «Оксі-біол», а й для зовнішнього крем гель для вен «Кінська сила»,

Препарати з родіоли - адаптоген, який покращує розумові здібності і зберігає енергетичний потенціал мозку, має виражену стимулюючу властивістю, істотно збільшує обсяг динамічної та статичної роботи, благотворно впливає на статеві залози, печінку, щитовидну залозу, наднирники, покращує роботу органів слуху, посилює опірність організму до несприятливих факторів, підвищує фізичні сили, знімає стрес.

«окси- біол» - комплексний фітопрепарат для людей, які страждають від порушень регуляції системи кровообігу і судинного тонусу, дія якої спрямована на поліпшення мікроциркуляції і згортання крові, на підтримку оптимального тонусу судин, реологічних властивостей крові, забезпечення розумової і фізичної працездатності на високому рівні.

Родиола застосування - рослина має різнобічним позитивним впливом на організм, тому його застосовують в різних сферах медицини: онкологія - гальмує ріст і розвиток пухлинних утворень; терапія, педіатрія - збиває високу температуру; алергологія - бореться з проявами алергії; геріатрія - покращує пам'ять, сприяє припливу сил; гінекологія, акушерство - мінімізує крововтрату; косметологія - стимулює синтез колагену.

Застосування родіоли актуально при багатьох хворобах і патологічних Найпоширеніші показання для застосування препаратів рослини: поганий апетит; порушення процесів обміну речовин; фізичне і розумова перевтома; ВСД; неврози; астенічний стан після тривалих хвороб; запальні процеси; алергічні реакції; радіаційні ураження (гострі і хронічні); знижена гострота зору; поганий слух; туберкульоз легенів; анемія; онкологічне захворювання; перелом кістки; менорагія; дисменорея; аменорея первинна і вторинна; гінекологічні захворювання (аднексит, полікістоз яєчників, фіброзно-кістозна мастопатія); ранній клімакс; імпотенція; олигоспермия; пізніше статеве дозрівання; зубний біль; головний біль; подагра; цукровий діабет; кон'юнктивіт; ангіна; пиорея; діарея; рани, пошкодження шкіри, висипу, нариви.

Родиола користь для здоров'я

Родиола користь для чоловіків - рослина позитивно впливає на потенцію, і ефективність його вище, ніж у кореня женьшеню. Збільшує опірність організму до стресів, покращує загальне самопочуття, додає сили. В результаті зникають всі проблеми, пов'язані з сексуальним життям чоловіки, інтимна зона стає більш чутливою, і після стимуляції швидко настає стабільна ерекція.

Родиола користь для жінок - Жінки часто страждають від рясних виділень під час місячних, дисфункціональних кровотеч, збоїв в менструальному циклі. Ці проблеми найчастіше пов'язані з дисбалансом гормонального фону, який постійно змінюється. Щоб привести його в норму, рекомендується приймати кошти на основі золотого кореня. Вони зменшать обсяг крововтрати, стабілізують гормони і менструальний цикл, поліпшать загальне самопочуття. Також рекомендується приймати лікарські засоби з екстракту родіоли рожевої в клімактеричний період. У цей час жінки відчувають занепад сил, скаржаться на головні болі, скачки тиску, припливи жару. Мінімізувати неприємні відчуття допоможе золотий корінь. Крім того, родіола допоможе відновити сили організму після пологів, збільшити приплив молока, знизити кількість виділень. Прийом золотого кореня в післяпологовий період є профілактикою депресії, яка часто виникає через деякий час після народження малюка.