Лимон цедра

лимонною цедрою

Лимон - невелике вічнозелене плодове дерево заввишки до 5-8 м, з розкидистою або пірамідальною кроною; вид роду Цитрус (Citrus) підтриби Цитрусові (Citreae) сімейства Рутові (Rutacea). Лимоном також називається плід цієї рослини. Родина - Індія, Китай і тихоокеанські тропічні острови. Широко культивується в багатьох країнах з субтропічним кліматом. Цедра є зовнішній кольоровий шар цитрусових плодів, таких як лимон, грейпфрут, апельсин, помаранча, лайм і мандарин. У цедри шорстка поверхня, трохи нудотний смак і гіркуватий аромат, обумовлений наявністю ефірних масел в кірці цитрусових плодів.

Лимон цедра, властивості якої зумовлені багатим хімічним складом, вважають однією з найбільш корисних частин цитрусових. У ній міститься величезна кількість вітамінів та інших необхідних нам речовин. Серед них вітаміни С, А, Р, деякі вітаміни групи В, ефірні масла, пектинова кислота, фосфор, калій, кумарини і фітонциди, які виконують роль натуральних антибіотиків. До складу цедри також входять аскорбінова кислота, флавоноїди і тверді волокна, які допомагають виводити вуглеводи і надає позитивний вплив на роботу органів шлунково-кишкового тракту.

Властивості цедри лимона

Цедра здавна відома своїми антибактеріальними і іммуноповишающее властивостями. Вона є відмінною профілактикою простудних захворювань, а також допомагає боротися з розвитком хвороботворних бактерій в ротовій порожнині. Вважається, що цедра допомагає виробляти шлунковий сік, тому її рекомендують вживати для підвищення апетиту, а також для усунення проблем з травленням або жовчним міхуром.

Цікаво, що цитрусова цедра має властивості м'якого афродизиака. При цьому її властивості розкриваються в поєднанні з шоколадом, м'ятою, медом, корицею, імбиром і вином.

Лимон цедра користь для організму велика - вона допомагає зберегти здоров'я кісток. У ній міститься велика кількість кальцію і вітаміну С, які сприяють зміцненню кісткових тканин. Цедра допомагає запобігти розвитку таких хвороб, як остеопороз, суглобовий ревматизм і множинний артрит. Цедра допомагає знизити рівень оксидативного стресу (пошкодження організму внаслідок протікання нехарактерних для власного метаболізму окислювальних реакцій) завдяки високому вмісту біофлавоноїдів (вітамін P). В організмі присутні токсичні речовини, які не тільки послаблюють його зсередини, але і підвищують ймовірність розвитку алкогольної залежності та схильності до переїдання. Завдяки високому вмісту біофлавоноїдів, лимонна цедра допомагає вивести ці токсичні речовини з організму.

Мало хто знає, що цедра лимона використовується для профілактики і лікування ракових захворювань. У ній міститься речовини сальвестрол Q40 і лімонен, які допомагають боротися з раковими клітинами.

Користь лимонної цедри - завдяки вмісту поліфенолів і флавоноїдів вона допомагає знизити рівень холестерину в організмі, що робить благотворний вплив на роботу сердца.Содержаніе калію благотворно позначається на здоров'ї серця, допомагає запобігти розвитку діабету і нормалізувати тиск.

лимон цедра препарати в складі яких вона входить, представлені в асортименті таблетованих комплексом «сосна- лимон», фіточай «Зимовий», «Граціозний», крем-бальзами для зовнішнього застосування «При ударах і розтягненнях», «Ранозаживляющий» .

Препарати з лимонної цедри мають протизапальну дію, тонізують нервову систему, зміцнюють стінки судин, посилюють клітинний імунітет, стимулюють обмінні процеси (особливо міні ральний і ліпідний). «Сосна- лимон» - має протизапальну, імуномодулюючу, бактерицидну дію. Зменшує в'язкість мокротиння і покращує її виділення; рекомендований для профілактики і в комплексному лікування запальних захворювань бронхолегеневої системи (бронхіти, пневмонії, туберкульоз, бронхоектатична хвороба, бронхіальна астма).

Лимон цедра застосування з лікувально - профілактичною метою вживають при гіповітамінозі, авітамінозах, захворюваннях шлунково-кишкового тракту, порушення мінерального обміну, ревматизмі, сечокам'яної хвороби, атеросклерозі, цинзі, ангіні, подагрі, гіпертонії.

Застосування лимонної цедри в кулінарії почалося лише в період середньовіччя. Терпкий смак і запах не дозволили їй стати популярною в античні часи. В даний час цедра широко застосовується в кондитерському і лікеро-горілчаному виробництві, а також прекрасно відтіняє смак деяких супів, рибних і м'ясних страв. У кулінарії дуже популярна лимонна цедра. Найчастіше цедру з лимона зрізають по спіралі. При цьому цедра, зрізана тонким шаром, зберігає жовтий відтінок, а товща цедра, висихаючи, стає жовто-бурою. Лимонна цедра є незамінним інгредієнтом багатьох овочевих, м'ясоовочевої і рибних салатів. Нерідко її додають і в холодні соуси, призначені для заправки таких салатів. Величезний простір для використання лимонної цедри мають кондитери.

Лимон цедра користь для здоров'я

Лимон цедра користь для чоловіків велика, вона чистить печінку, допомагає при вушних інфекціях, покращує циркуляцію крові, послаблює м'язові скорочення, запобігає інсульти і т.д. Лимонна цедра - прекрасне кошти для підтримки здоров'я і гігієни порожнини рота. Вітамін С допомагає впоратися з такими проблемами, як кровоточивість ясен, цинга і гінгівіт. Цедра багата лимонною кислотою, яка поповнює нестачу вітаміну С, дозволяючи швидше позбутися від цих недуг.

Лимон цедра користь для жінок . Цедра допомагає скинути зайву вагу. У ній міститься речовина під назвою пектин, який сприяє набуттю стрункої фігури.

Цедра допомагає підтримувати здоров'я шкіри і запобігти виникненню таких проблем, як передчасні зморшки, вугри, порушення пігментації і т.п. Важливу роль в цьому процесі відіграють вільні радикали. Крім того, цедра багата антиоксидантами, завдяки чому вона сприяє нейтралізації потрапляють на шкіру токсичних речовин.