Карієс
Кремніо-біол (90 шт)
Кальціо-біол (90 шт)
Флоро-біол (90 шт)
Що таке карієс зубів
Карієс зубів це руйнування зуба, яке починається з розчинення мінеральних речовин, що входять до складу зуба, з подальшим руйнуванням твердих тканин зуба і утворенням порожнини. Карієс в перекладі з латині означає гниття, і це слово досить точно описує стан зубів при цьому захворюванні. Він, з більшою або меншою частотою, зустрічається у всіх регіонах, серед усіх верств населення і різних вікових категорій.
Карієс зубів у дітей раннього віку є частою і серйозною проблемою дитячої стоматології. Численні дослідження показують, що провідну роль у виникненні карієсу грає стрептококова мікрофлора. Інфікування дитини можливо як від матері, так і від інших контактують з ним людей. При ранньому дитячому карієсі тимчасові зуби уражаються відразу після прорізування.
Причини карієсу
Від чого з'являється карієс - що призводять фактори, які сприяють початку проблем із зубами:
- - незадовільний гігієнічний стан порожнини рота;
- - нерегулярне відвідування стоматолога;
- - слабкий імунітет організму;
Карієс причини
- - багате цукром і простими вуглеводами харчування;
- - низький вміст кальцію, фтору і фосфору в питній воді;
- - спадкова схильність;
- - зубні протези або брекети, травмуючі емаль зубів і ускладнюють гігієнічні процедури;
Причини карієсу у дорослих - вплив загальних захворювань організму (наприклад захворювань шлунково-кишкового тракту. Також захворювання можуть провокувати - цинга, рахіт, остеохондроз, ексудативний ий діатез, цукровий діабет.
Чому з'являється карієс - основною причиною руйнування зубів є недостатній догляд за порожниною рота, використання поганих зубних паст, а також ігнорування стоматологів. У зв'язку з цим, варто заздалегідь потурбуватися профілактикою карієсу, так як лікувати цю проблему явно складніше і дорожче.
Причини карієсу у дітей:
- - Перенесені мамою хвороби і прийом медикаментів в першому триместрі вагітності.
- - Зараження каріозними мікробами від батьків через поцілунки і під час їжі однією ложкою.
- - Основною причиною захворювання зубів є недостатня гігієна ротової порожнини.
- - Шкідливі харчові пристрасті - тривале використання сосок, небажано дозволяти дитині між їжею робити перекушування цукерками і шоколадом, оскільки містяться в такій їжі вуглеводи сприяють розмноженню бактерій, які вражають зуби.
Як з'являється карієс
Ознаки карієсу у дітей :
- - Наявність плям на зубах.
- - Больові реакції на холодне, гаряче, солодке.
- - Запах з рота. Бактерії викликають гниття залишків їжі, що сприяє появі специфічного запаху в ротовій порожнині.
- - Розчинення емалі на багатьох зубах одночасно - характерна ознака карієсу у дітей.
Карієс симптоми
Карієс, як прогресуюче захворювання, має кілька стадій свого розвитку. Коротко розглянемо основні стадії:
Стадія плями. При огляді на поверхні зуба виявляється біле або чорне плямочка. На цій стадії людина зазвичай не відчуває ніяких неприємних відчуттів.
Симптоми карієсу на поверхневій стадії . Каріозна пляма при відсутності лікування переростає в карієс емалі, відбувається руйнування твердої оболонки зуба. На цій стадії на поверхні емалі вже можна розрізнити поглиблення або порожнину, з'являється чутливість до холодного чи гарячого.
Карієс ознаки середньої та глибокої стадії:
Середній. Пацієнти зі даним типом карієсу скаржаться на болі від температурних, хімічних і механічних подразників, при усуненні яких дискомфортні відчуття проходять досить швидко. Середній тип характеризується виникненням порожнини, але зачіпає тільки поверхневі шари дентину.
Глибокий. Розвивається, коли в результаті відсутності лікування патологічний процес проникає в околопульпарного дентин. Каріозна порожнина наповнена розм'якшеним дентином, вона ставати більше, дотик до неї викликає відчутний біль. Триваюче деградація дентину призводить до ураження пульпи зуба, внаслідок чого виникає пульпіт, а в недалекому майбутньому і періодонтит.
Профілактика карієсу
профілактика карієсу у дітей
- - Привчати чистити зуби з раннього віку. Для профілактики захворювань зубів необхідно з раннього віку привчати дитину чистити зубки. Малюкам очищення проводять за допомогою спеціальних щіток-напальчников. З двох річного віку дитини привчають до самостійного чищення.
- - Правильно вибрати зубну пасту. Щодо зубних паст думки фахівців розходяться. Паста повинна відповідати віку дитини. Оскільки малюки не вміють полоскати рот і заковтують велика кількість пасти, їх зубна паста не повинна бути фторосодержащее або його кількість повинна бути мінімальною, щоб виключити отруєння.
Методи профілактики карієсу зубів - необхідно навчити дитину правильно чистити зуби. Привчати дітей до чищення зубів необхідно в ігровій формі, щоб не відбити у дитини бажання. Передні зубки чистять вертикальними рухами, за щічками - кругові. Жувальну поверхню очищають горизонтальними рухами то вперед то назад. З боку мови зубки необхідно «підмітати» від ясен до верху.
Профілактика карієсу зубів - необхідно організувати правильне харчування дитини, тому що воно є профілактикою карієсу. Воно повинно бути збалансовано за білками, жирами, вуглеводами, мінеральних речовин і вітамінів. Бажано виключати цукерки і шоколад. Відвідувати з дитиною дитячого стоматолога для профілактичного огляду двічі на рік для огляду стану молочних зубів.
Засоби для профілактики карієсу - освіту каріозної бляшки попереджає регулярний догляд за порожниною рота за допомогою зубного комплексу «Біолінк». Гігієна порожнини рота знижує концентрацію мікроорганізмів і продуктів їх життєдіяльності, усуває чинники, що сприяють бродінню і гниттю, утворенню молочної кислоти. Все це істотно змінює умови впливу цих факторів на органічні і неорганічні компоненти емалі зуба.
Препарати для профілактики карієсу
Стан зубів через порушений обмін речовин змінюється у хворих з різноманітними захворюваннями - гастритами, виразковою хворобою, колітом, захворюваннями печінки і жовчного міхура, захворюваннями підшлункової залози; при гіповітамінозах (особливо нестачі вітаміну В1) .Леченіе таких хворих повинно проводитися диференційовано, сучётом наявної у них патології. Рекомендується використовувати такі фітопрепарати: препарати, що нормалізують функцію підшлункової залози:
- - Яблопект «Чистий»
- - «Гепато» (таблетки)
- - « гастро »(таблетки)
- -« солянка Холмове »(таблетки)
- -« Цукронорм »(таблетки)
- - Фіточай« Сонячний »
- - «Дивосил» (рідкий)
- - «Лопух» (рідкий)
Карієс препарати для поліпшення травлення:
- - Фітосорб
- - Яблопект «Чистий»
- - Антіспазм (таблетки)
- - Гастро-Биол (таблетки)
- - Флоро (таблетки)
- - «Аїр болотний» (рідкий, таблетки)
- - «Розторопша» (таблетки , масло)
- - Фіточай «Сонячний»
- - «Полин» (рідкий)
- - «Чебрець» (рідкий)
- - Овесан (клітковина)
- - Фітовіт «противоглистную» (таблетки)
- - Льон, Розторопша, Гарбуз (клітковина)
для забезпечення організму вітамінами:
- - Яблопект «Вітамінний»
- - Фіточай «зимовий ий »
- -« Люцерна »(таблетки)
- -« Кропива »(рідкий)
- -« Брусниця »(рідкий)
- - «Журавлина» (рідкий)
- - Омега-3 (капсули)
- - Кунжут (клітковина, масло)
- - «Кальцій» (таблетки) ,
- - «Кремній» (таблетки)
- - Фіточай «Іван-Чай»
Препарати від карієсу для місцевого застосування (полоскання):
- -« Регенерація »(рідкий)
- -« Ялівець »(рідкий)
- - «Чебрець» (рідкий)
- - Чорний кмин (масло)
Доцільно включати в комплексне лікування екстракти «Айра болотного» і «лопуха» , які перешкоджають утворенню зубного каменю.