Хрін

Available
Рідна природа

Антивір-біол (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 431
114,00 грн.
Активізує захисну, детоксикаційну функції, імунітет, клітинні і гуморальні механізми ...

ХРЕН

Хрін поширене в Європі холодостійка багаторічна рослина, яка росте на всій території за винятком районів з вічною мерзлотою. У дикій природі воліє сирі місця уздовж річок та інших водойм. Належить він до роду «Хрін» (Amoracia Rusticana) сімейства капустяних. Мало хто не знайомий з гострим смаком і різким запахом хрону. Приправа з хрону не менше популярна, ніж гірчиця. Але хрін не тільки сировину для приправи, це ще й лікарська рослина, яке використовується не тільки у нас, але і в інших странах.В їжу використовується тільки корінь рослини. А в лікувальних цілях застосовують як корінь, так і листя.

Хрін властивості його і застосування як лікарської рослини обумовлено його хімічним складом, в якому містяться: колосальна кількість вітаміну С. Його майже в п'ять разів більше, ніж в улюбленому всіма лимоні. Дивно, але настільки пекуче і не дуже приємне на смак рослина набагато корисніше улюбленого цитруса. Крім того, хрін містить і інші вітаміни: фолієву кислоту, Е, В1, В3, В2, В6. Культура багата гірчичним маслом. Крім того, вона містить великий набір мінеральних солей. Ці компоненти, в сукупності, зумовлюють специфічний смак і аромат рослини. Хрін відрізняється великим вмістом мікроелементів: калій, кальцій, магній, натрій, фосфор, залізо, марганець, мідь. Крім головних мікроелементів і масел, в культурі присутні органічні сполуки, каротин і амінокислоти, лізоцим, клітковина, крохмаль, фітонциди, різні органічні кислоти і багато іншого.

Властивості хрону

Лікувальні властивості рослини досить великі:

 • - Хрін має відхаркувальну впливом. Тому часто застосовується при простудних недугах. Його вважають природним антибіотиком. Він здатний захищати людину від різноманітних інфекцій.
 • - Культура відрізняється прекрасними жовчогінні та сечогінні властивості.
 • - Вона покращує функціонування шлунково-кишкового тракту.
 • - Забезпечує посилення апетиту.
 • - Нормалізує вміст цукру в крові.
 • - Захищає від карієсу.
 • - Сприяє загоєнню шкірних виразок і гнійних ран.
 • - Усуває м'язові болі.

Хрін користь

У всіх частинах хрону міститься цінне ефірне масло, основною діючою речовиною якого є аллілгорчічное масло, яке і надає йому такий різкий запах і антибактеріальні властивості.

Сік хрону містить білкова речовина лізіцім, який здатний розчинити мембрану мікробів. Лізоцим присутній в організмі людини в слині і слізної рідини. Але під час хвороби він руйнується і робить організм уразливим до вірусів і мікробів. Приправляючи їжу хріном під час вірусних і респіраторних захворювань можна поповнити запас лізоциму, що допоможе посилити протибактеріальний бар'єр і швидше впоратися з хворобою.

Фермент під назвою пероксидаза використовується для тестування ВІЛ-інфекції.

Хрін по праву можна назвати унікальним рослиною з безліччю корисних речовин і властивостей для організму людини. Він може нормалізувати рівень цукру в крові і корисний в цьому відношенні для хворих на цукровий діабет.

Користь хрону

Завдяки ряду корисних сполук, що володіють антиоксидантними властивостями, він може стати профілактикою ракових захворювань і в цьому напрямку він привертає увагу вчених усього світу.

Як показали дослідження японських вчених, жування невеликого шматочка кореня хрону може знизити ризик захворювань порожнини рота і карієсу.

Гірчичне масло, яке присутнє в ньому, здатне підвищити апетит і поліпшити травлення. Хрін підвищує секрецію шлункового соку і його потрібно включати в своє харчування людям зі зниженою кислотністю шлунка.

Крім того, гірчичне масло здатне розріджувати жовч в жовчному міхурі, що може служити профілактикою жовчнокам'яної хвороби.

Хрін препарати , до складу яких він входить -таб. «Антівір-біол» - комплексний фітопрепарат, який активізує захисну, детоксикаційну функції організму, імунітет, клітинні і гуморальні механізми відповідальні за антимікробну, противірусну захист; пригнічують розвиток патогенних вірусів і мікроорганізмів; протистоїть вірусним інфекціям і простудних захворювань.

Препарати з хрону застосовуються і зовнішньо у вигляді бальзамів «Народний цілитель» (Від кашлю і т.д.)

хрін застосування

Народна медицина рекомендує застосовувати культуру для боротьби з такими недугами:

 • - ниркові захворювання (не в гострій стадії);
 • - простудні патології (бронхіт, отит, риніт);
 • - цукровий діабет; гіпертонія;
 • - астма; тонзиліт (хронічна форма);

Застосування хрону ефективно також при:

 • - ревматизмі; атеросклерозі;
 • - радикуліті;
 • - серцевих патологіях;
 • - ВСД;
 • - астмі;
 • - захворюваннях легенів;
 • - застуді.

Хрін користь для здоров'я

Хрін завжди поважали за його корисні і лікувальні властивості і застосовували не тільки як гостру приправу, але і лікували багато хвороб. Колись Петро перший видав навіть спеціальний указ, щоб в кожному будинку було п'яти чвертей 15 літрів) горілки на хроні, особливо у тих, хто був зайнятий на важких фізичних роботах і морозі.

Хрін користь для чоловіків - рослина прекрасно позбавляє організм від шкідливих речовин. Очищення організму відбувається через травну систему. Позитивний вплив пекучої культури на ці органи вже доведено давно. За допомогою такого засобу ви забезпечите очищення всьому організму. Позбудуться шкідливих речовин не тільки органи шлунково-кишкового тракту, а й печінку, і легкі.

Хрін користь для жінок він використовується при захворюваннях суглобів, особливо пов'язаних з відкладенням солей, нирок, ревматизмі, порушенні менструального циклу, поліпшення кровообігу, виразок і гнійних ран, як засіб, що поліпшує апетит і обмін речовин.