Буряк
Овесан

БУРЯК
Буряк звичайна (НЕ буряк; лат. Béta vulgáris) - однорічна, дворічна або багаторічна трав'яниста рослина; вид роду Буряк сімейства Амарантові. Культивується на великих площах повсеместно.В південно-західних областях Росії, в Білорусії і на Україні рослина називають буряк. Народні перекази свідчать, що широке вживання буряка в їжу народами Балкан і Східної Європи запобігало розвиток середньовічних епідемій чуми
Буряк властивості овоча обумовлені його багатим складом. У коренеплодах містяться цукри, білок (до 1,5%), жир, клітковина, органічні кислоти (яблучна, лимонна та ін.), Мінеральні солі (магній, кальцій, калій, залізо, йод і ін.), Фарбувальні речовини, вітаміни С, В1, В2, Р, РР і фолієва кислота.
Властивості буряка відомі здавна, вона надає:
- - загальнозміцнюючий,
- - протизапальну,
- - спазмолітичну,
- - проносне,
- - Онкостатіческое,
- - гепатопротекторну,
- - протиатеросклерозну,
- - гіпотензивну дію;
- - нормалізує кишкову мікрофлору і моторику кишечника;
- - підвищує імунітет;
- - нейтралізує вплив на організм радіації;
- - є потужним антиоксидантом;
- - стимулює гемопоез;
- - позитивно впливає на холестеринознижуючих ліпідний обмін;
- - сприяє зниженню ваги.
Буряк користь Вітамін С, що міститься в буряку, є мощ вим антиоксидантом, який зміцнює імунну систему декількома способами. По-перше, захищає організм від впливу шкідливих вільних радикалів, а, по-друге, стимулює активність білих кров'яних клітин, які є головними борцями з вірусами, бактеріями, грибками і токсинами, які, потрапляючи в організм, можуть спровокувати безліч інфекцій і хвороб. Ще в буряках міститься чимало заліза, тому свіжий буряковий сік сприяє утворенню лейкоцитів і покращує склад крові в цілому.
Користь буряка Наявність бета- каротину в складі буряка допомагає запобігти розвитку таких вікових патологій як катаракта і макулодистрофії. Буряк містить значну кількість вуглеводів при низькій калорійності, що дарує активність і енергію організму, підвищує його витривалість, особливо під час спортивних змагань. У бадиллі буряка міститься вітамін К, який грає важливу роль у формуванні та зміцненні кісток. Це властивість буряка робить її ідеальним джерелом живлення цього вітаміну для людей, які страждають від ревматоїдного артриту і остеопорозу.
Буряк препарати , представлені в нашому асортименті -таб. «Антівір-біол», клітковина «Овесан» і комплекс «антигельмінтними».
Препарати з буряка підсилюють перистальтику кишечника і надають послаблюючу дію , тому вона рекомендується при хронічних запорах і порушеннях травлення. «Овесан» - рослинний комплекс: проявляє спазмолітичну, і протизапальну дію, посилює перистальтику кишечника. Сприяє відновленню і оптимізації якісної роботи кишечника до фізіологічної норми, підвищує тонус кишкової стінки, є оптимальним засобом при атонії кишечника (запорах), поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту і всього організму в цілому.
Буряк застосування
Клітковина в складі овоча допомагає знизити рівень холестерину і тригліцеридів, підвищені значення яких призводять до розвитку серйозних серцевих недуг. Амінокислота бетаїн знижує рівень шкідливого для кровоносних судин гомоцистеїну в організмі, надлишок якого призводить до розвитку ішемічної хвороби серця. Флавоноїди і вітаміну С в буряках допомагають підтримувати структуру капілярів. Калій має судинорозширювальну властивість, тим самим розслабляючи кровоносні судини і знижуючи артеріальний тиск. Таким чином, вживання буряка допомагає запобігти таким серцево-судинні захворювання як атеросклероз, гіпертонія, інфаркт, інсульт, стенокардію. До того ж вживання буряка допоможе позбутися від набряків, виводячи з організму надлишкову жідкость.Ісследованія показали, що буряк хороша в профілактиці раку шкіри, легенів і товстої кишки, оскільки вона містить пігмент бетаціанін, який нейтралізує дію солей азотної кислоти і тим самим протидіє росту ракових клітин. Не тільки сам овоч, а й буряковий сік пригнічує мутації клітин, викликані шкідливими сполуками, а також може сповільнити розвиток пухлини. У буряках міститься одне з цінних органічних речовин - бетаїн, який сприяє розщепленню і засвоєнню білків, бере участь в утворенні холіну, підвищуючи при цьому життєдіяльність клітин печінки. А народні цілителі рекомендують пити буряковий відвар для розчинення каменів в жовчному міхурі.
Застосування буряка в медицині різнобічно:
- - атеросклероз, гіпертонічна хвороба, аритмія;
- - захворювання шлунково-кишкового тракту: гастрити з підвищеною кислотністю, коліти, запори, дисбактеріози;
- - залізодефіцитні анемії;
- - онкопатологія;
- - ожиріння;
- - порушення менструального циклу (дисменорея);
- - для зміцнення імунної системи;
- - для поліпшення якості шкіри і волосся.
Буряк користь для здоров'я
Буряк користь для чоловіків
Буряк вважається афродизіаком вже з давніх часів. Пояснюється наявність властивості розпалювати сексуальний потяг значною концентрацією бору в її складі, який підвищує вироблення статевих гормонів, покращує рухливість сперматозоїдів, підвищує лібідо і знижує фригідність.
Буряк користь для жінок
у період виношування дитини обов'язково потрібно включити в раціон буряк, так як вона є джерелом фолієвої кислоти. Цей вітамін попереджає деякі уроджені вади нервової трубки у дітей Косметичний ефект бурякового соку відомий з давніх часів. Його освіжаючу дію надає шкірі свіжість, блиск, пружність і чистоту.