Пирій

пирій
Пирій (лат. Elytrígia) - рід сімейства Злаки, включає близько 100 видів багаторічних трав'янистих рослин. Серед інших назв рослини відомі: пирнік, вовчий зуб, собача трава, ржанец, житняк. Представники роду походять з помірних областей Євразії і північно-західних районів Північної Америки. Пирій - злісний, трудноіскоренімие бур'ян в посівах і посадках культурних рослин. Розмножується переважно кореневищем. Цвітіння спостерігається протягом всього літнього періоду. Добре переносить низькі температури, посуху і володіє високою живучістю, напевно, тому зустрічається практично повсюдно: Європа, Росія. Бур'ян можна запримітити на узбіччі доріг, в лісовій і степовій хащах, на луках і присадибних ділянках. Лікувальні властивості пирію повзучого були відомі древнім римлянам і грекам. Використовували рослина в лікарських цілях в середньовічній Русі і до сих пір застосовують в сучасній фармакології.
Пирій, властивості якого обумовлені його багатим складом, це унікальна природна аптека, яка містить незамінні елементи і вітаміни для людини.
У складі трави виявлена велика доза аскорбінової, кремнієвої і яблучної кислоти. Хімічний склад У лікувальних цілях використовуються кореневища і трава пирію повзучого, що обумовлено високим вмістом в цих частинах рослини різних корисних сполук. Серед них:
- - жирні і ефірні масла;
- - кремнієві і органічні кислоти (молочна, яблучна);
- - моно- і полісахариди ( левулеза, фруктоза, крохмаль, інулін, клітковина, пектини);
- - камеді і слизу;
- - глікозиди;
- - сапоніни;
- - вітаміни (каротин, аскорбінова кислота, інозит);
- - білки і амінокислоти;
- - мінерали (K, Mg, Fe, Mn, Na, Ca, Zn).
Властивості пирію різноманітні.
Широке застосування в народній медицині обумовлено виявленням у пирію повзучого наступних лікувальних властивостей:
- - Протизапальна
- - Потогінний
- - Відхаркувальна
- - жовчо і сечогінне
- - Антисептичний
- - Обволікаючу
- - Кровоостанавливающее і ранозагоювальну
- - Тонізуючу
- - Знеболювальне
- - Проносна
Пирій користь
Пирій повзучий, властивості якого характеризуються зміцнює, ранозагоювальну і кровоо станавливаются дією, найкращі ліки при захворюванні шлунково-кишкового тракту, жовчного міхура, печінки і хребта. Допомагає впоратися з низкою дерматологічних патологій: екзема, фурункульоз, юнацькі вугрі, акне, псоріаз.
Рослинні відвари позитивно впливають на нервову систему, знімають депресивний стан, збудливість, хронічну втома. Показаннями до застосування пирейно кореня є все простудні захворювання, рахіт, геморой, гепатит, набряки, запалення сечового міхура, подагра. Цілителі використовують при злоякісних утвореннях і гіпертонічного кризу пирій повзучий
Пирій препарати - входить до складу таблетованого комплексу «Кремній-біол». «Кремніо- біол» -.является комплексним засобом з високим вмістом органічних сполук кремнію; активізує обмінні процеси в кістковій і сполучній тканинах, детоксикаційну та метаболічну функцію печінки; нормалізує імунологічні реакції, білково-вуглеводний обмін; підвищує засвоєння мінеральних речовин, особливо кальцію; перешкоджає кристалізації мінеральних компонентів і утворення каменів і сольових відкладень.
Препарати з пирію Крем'яні з'єднання, які є в рослині, благотворно впливають на всі зовнішні і внутрішні органи. Зміцнюються кровоносні судини, підвищується еластичність стінок капілярів.
Пирій застосування
Сечогінна і протизапальну дію рослини дозволяє успішно застосовувати його при водянці, набряках різної етіології , сечокам'яної хвороби і запальних процесах сечовивідної системи (нефрит, цистит, уретрит). Пирій повзучий допомагає при жовчнокам'яній хворобі, патологіях жовчних шляхів і жовчного міхура, хворобах печінки (гепатити, цироз, жирова дистрофія) і запальних захворюваннях органів травлення таких, як гастрит, коліт, ентерит. Він підвищує апетит, відновлює обмін речовин, нормалізує роботу кишечника і ефективний при запорах. Як потогінний, загальнозміцнюючий, поживна і відновлює сили засіб пирій використовують при анемії, простудних захворюваннях, лихоманці. Завдяки відхаркувальній дії його відвари і настої полегшують кашель і збільшують відходження мокроти при кашлі, гострому і хронічному бронхіті, туберкульозі.
Всередину і зовнішньо у вигляді примочок, компресів і ванн кошти з пирію використовують як знеболювальний та протизапальний при ревматизмі, радикуліті, подагрі, захворюваннях суглобів, остеохондрозі. При місцевому застосуванні настої кореневищ рослини ефективні у вигляді примочок і протирання при шкірних захворюваннях, фурункулах, екземі, дерматитах, вугрової висипки і у вигляді сидячих ванн і клізм при геморої і запальних процесах в прямій кишці.
Пирій користь для здоров'я
Пирій користь для чоловіків
Корінь пирію проявляє лікувальні властивості і відносно серцево-судинної системи, він сприяє очищенню крові, знижує рівень холестерину , зміцнює кровоносні судини і підвищує еластичність стінок капілярів. У зв'язку з цим кошти на його основі будуть особливо корисні для людей похилого віку.
Пирій користь для жінок
Народні лікарі в нашій країні рекомендують пропивати відвари для відновлення обмінних і вуглеводних процесів. Завдяки вмісту трітіціна в складі, траву можна застосовувати жінкам з порушеним менструальним циклом.