Тріщина прямої кишки

Available
Свічки з травами

Горіх (Фітосвечі 10 шт)

ТМ "Эконика"
Код: 751-14
86,00 грн.
Гінекологія, проктологія, урологія ...

Що таке тріщина прямої кишки

Тріщина прямої кишки це травма слизової оболонки прямої кишки-поздовжній розрив, ранка або виразка, спонтанно виникла на слизовій. Локалізується вона між зубчастої лінією і краєм анального каналу. Найчастіше тріщина розташовується на стінках каналу. У довжину вона може досягати до 2 см.

Тріщина прямої кишки у чоловіків зараз не рідкість через неправильне харчування і способу життя, наявності запальних захворювань шлунково-кишкового тракту. Надлишок в раціоні м'яса, гострих приправ, алкоголю, а також недолік клітковини призводять до скрутного процесу спорожнення. Запалення в будь-якому відділі шлунково-кишкового тракту, в тому числі і його верхній частині, наприклад, гастрит або холецистит, збільшує ризик виникнення тріщини прямої кишки.

тріщина прямої кишки у жінок зустрічається частіше через анатомічних особливостей будови заднього проходу. Захворювання вражає люди будь-якого віку, в тому числі нерідкі тріщини прямої кишки у дітей.

Тріщина прямої кишки причини

Причини тріщини прямої кишки - запалення шлунково-кишкового тракту і механічна травма. Нерідко ці дві причини поєднуються.

 • - Пологи. Область анального отвору сильно напружується. В результаті може статися надрив слизової. Неправильна поведінка в післяпологовий період. Перший стілець рекомендується викликати клізмою. Можна використовувати проносні.
 • - Підняття тягарів. Такий процес викликає сильний тиск на пряму кишку.
 • - Травма каловими масами (твердими). В цьому випадку може спостерігатися інфікування пошкодженого місця.
 • - Механічні травми. Їх викликає неправильне використання клізм, діагностичних інструментів.
 • - Винуватцем недуги може стати анальний секс. Патологічні процеси малого таза. Судинні зміни. Досить часто діагностуються разом геморой і тріщини прямої кишки. Причини патології можуть бути приховані в ішемії слизової, спазму сфінктера.
 • - Неправильний спосіб життя. Малорухливість, сидяча робота призводять до порушеного кровотоку в малому тазу. Це сприяє виникненню тріщин.
 • - Неякісне харчування. Надлишок в раціоні м'яса, гострих приправ, алкоголю, а також недолік клітковини призводять до скрутного процесу спорожнення.

Симптоми тріщини прямої кишки

Головний симптом тріщини прямої кишки - біль в області заднього проходу. При гострій тріщині прямої кишки біль з'являється тільки під час акту дефекації, вона інтенсивна, але не триває більше 15 хвилин. Для хронічної тріщини прямої кишки характерний менш інтенсивний, але більш тривалий больовий синдром.

Тріщина прямої кишки ознаки Біль може виникати і незалежно від акту дефекації, наприклад, при тривалому сидінні. Як в гострій, так і в хронічній формі одним із симптомів тріщини прямої кишки може бути кровотеча з заднього проходу. Як правило, кровотеча незначне, кров червона, не змішана з каловими масами, як це буває при кровотечах верхніх відділів шлунково-кишкового тракту. Кровотечі пов'язані з дефекацією, і викликані проходженням щільних калових мас через пошкоджену ділянку. Ще один характерний симптом тріщини прямої кишки - утруднена дефекація, і пов'язані з цим запори. Труднощі при дефекації виникають через вираженого больового синдрому. Біль при проходженні калових мас, особливо щільних, може бути такою інтенсивною, що виникає рефлекторний спазм сфінктера анального отвору. У хронічній формі захворювання розвивається боязнь дефекації, що лише посилює симптоми тріщини прямої кишки, так як калові маси ущільнюються і сильніше травмують запалену слизову оболонку.

Хронічна тріщина прямої кишки може супроводжуватися виділенням гною з заднього проходу. Ознаки тріщини прямої кишки у дітей спеціфічни- дефекація супроводжується плачем, дитина намагається уникати горщика, вередує, також звертає на себе увагу кров в калових масах або на серветці.

Препарати при тріщинах прямої кишки

Лікування тріщини прямої кишки починають з медикаментозною терапією на нормальному, а в разі її неуспіху вдаються до хірургічного втручання. Медикаментозне лікування тріщини прямої кишки включає в себе наступні заходи: Забезпечення регулярного м'якого стільця, що досягається призначенням молочно-рослинної дієти з достатньою кількістю клітковини «Льону» і маслом «Гарбузи», а також призначенням клізм. Клізми проводять щодня зі слабким розчином антисептика (екстракт «Регенерація- біол» (на основі прополісу), «Аїр болотний», «Чистотіл»).

Застосування знеболюючих і протизапальних ліків у вигляді ректальних свічок «Ромашка», «Едуконд дуб», «Горіх», «Композиція активована», мікроклізм з маслом обліпихи або шипшини. Компреси з бальзамом «ранозагоювальну», «Муміє», «Прополіс».

Оскільки у більшості пацієнтів тріщини прямої кишки поєднуються з іншими захворюваннями шлунково-кишкового тракту, необхідно лікування основної патології.

 • - гастрити з підвищеною кислотністю: Клітковина з насіння гарбуза, Клітковина з насіння льону, Екстракти «Аїр болотний», «Каштан», «Чистотіл», Солодка.
 • - гастрити зі зниженою кислотністю: Екстракти «Чага», «Ялівець», «Журавлина», «Лопух», «Полин».
 • - коліти, метеоризм: Яблопект «Чистий», Фіточай «Очищуючий» , таблетки «Флоро- біол», Антіспазм, Екстракт «Аїр болотний», «ПроБіолікакт-біол»,
 • - «Дивосил», «Чебрець», «Лопух», «Брусниця», все клітковини, які є в асортименті, Фітосорб.

у більшості випадків лікування тріщини прямої кишки консервативними методами виявляється успішним. Однак в деяких випадках, зазвичай при хронічних формах захворювання, що супроводжуються значними розростаннями грануляційної і рубцевої тканини, необхідні більш радикальні заходи, тоді вдаються до операції тріщини прямої кишки.

Тріщина прямої кишки профілактика

Гігієнічні заходи. Після відвідування туалету слід підмити прохолодною водою район анального отвору. Правильне харчування. Виключіть прийом напівфабрикатів, фаст-фудів, надмірно жирної їжі. Відмовтеся від гострої і смаженої їжі. Не слід зловживати алкоголем. Правильне відвідування туалету. Вкрай не рекомендується тривалий час сидіти на унітазі. Якщо через 2-3 хвилини процес дефекації не сталося, відкладіть цей захід. Встаньте, пройдіться, і спробуйте ще раз через кілька хвилин. Своєчасно спорожняйте кишечник. Відправляйтеся в туалет при першому ж позиві. Не варто затримувати процес дефекації. Займайтеся спортом. Рекомендовані: ходьба, біг, йога, плавання. Ця порада особливо важливий тим людям, які змушені тривалий час перебувати в сидячому положенні.

Пам'ятайте, що перемогти можна практично будь-яку недугу, якщо своєчасно звернутися до лікаря і повністю дотримуватися призначене ним лікування.