Гіпокальцемія

Available
Рідна природа

Кальціо-біол (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 436
114,00 грн.
біодоступність форма кальцію, для усунення кальцієвої недостатності, при алергічних проявах і судомах ...
Available
Еліт формула

Хондроітин-біол (60шт)

ТМ "Биолика"
Код: 101
434,00 грн.
Хондроітин - хондроитинсульфат, що містить низькомолекулярні фракції, одержувані з хряща лососевих риб.

гіпокальцемія

Брак кальцію в організмі . Кальцій найважливіший елемент нашого організму. Його норма в плазмі крові становить 2,2 - 2,5 ммоль/л. Якщо цей поріг знижується нижче 1,87 ммоль/л відбувається розвиток патологічного стану, що носить назву гіпокальціємія.

недолік кальцію в організмі . Це обмінно-ендокринний синдром, що зустрічається при багатьох важких соматичних захворюваннях, важких травмах і після серйозних операцій. Розрізняють гипокальциемию, що виникає через зниження в крові рівня ПТГ (паратгормону, гормону, синтезованого паращитовидних залозами) і гипокальциемию, пов'язану з нечутливістю тканин організму до паратиреоїдного гормону; зміст останнього в крові при цьому вище за норму.

Кальцій нестача Брак кальцію, фосфору і вітаміну D, що призводить до розвитку гіпокальціємії, може зустрічатися у дітей різного віку. Крім того, гіпокальціємія може виникнути і з іншої причини.

гіпокальцемія у дітей - захворювання проявляється симптомами, які називають тріадою:

 1. Карпопедальний спазм, при якому кисті рук приходять в характерне положення ( «рука акушера»).
 2. Стридор - гучне дихання зі свистом виникає в зв'язку зі спазмом голосової щілини.

Судоми бувають значно рідше, ніж карпопедальний синдром.

причини гіпокальцемії

Недолік кальцію причини:

 • - Гіпопаратиреоз. Паращитовидні залози відіграють важливу роль у продукуванні паратгормону, який підтримує на нормальному для функціонування організму рівні вміст іонів кальцію в плазмі крові.
 • - Гіповітаміноз D. При нестачі вітаміну D відбувається порушення процесів всмоктування кишечником кальцію, а також порушуються обмінні процеси в кістках.

Брак кальцію в організмі причини

 • - Кишкові захворювання - хронічний ентерит, синдром мальабсорбції, видалення частини тонкого кишечника, є причиною порушення абсорбції кальцію слизової кишечника.
 • - Ахолія. Це захворювання, при якому жовч в кишечник перестає надходити. Жовч необхідна для нормальних процесів травлення і обміну вітаміну D.
 • - Некомпенсований хронічний алкалоз. Хвороба, при якій іони кальцію активно зв'язуються з білками через підвищеного рівня рН крові.
 • - Гіпомагніємія. В процесі продукування паращитовидних залозами паратгормону важлива участь магнію. Якщо спостерігається його дефіцит в плазмі крові, то синтез паратгормону сповільнюється.
 • - Гіпоальбумінемія. Стан організму, коли білок в плазмі крові значно знижується.

До чого призводить нестача кальцію . Дефіцит кальцію в організмі підвищує ризик проблем із зубами у дітей і дорослих. Через порушення розвитку скелета дитина буде рости слабким, кволим. Недолік кальцію у дорослих людей підвищує ризик розм'якшення кісток і їх переломів.

Брак кальцію симптоми

Симптоми нестачі кальцію . У випадках, коли кальцій знижується нижче 2,0 ммоль/л, у хворого можуть виникнути такі симптоми:

 • - раптові спазми гортані і бронхів (ларинго- і бронхоспазми);
 • - неприємні відчуття, відчуття повзання мурашок, поколювання, оніміння в пальцях верхніх і нижніх кінцівок, навколо рота (цей стан носить назву «парестезії»);

Недолік кальцію симптоми

 • - симптом Труссо (при стисненні верхньої кінцівки манжетою тонометра її пальці трохи згинаються і приводяться до долоні);
 • - симптом Хвостека (сіпання губ при постукуванні пальцем між кутом рота і виличної губою чи попереду козелка вушної раковини);
 • - судоми, тетанія;

Симптоми нестачі кальцію

 • - розлади зору (прояв субкапсулярной катаракти
 • - екстрапірамідні гіперкінези (мимовільні рухи, обумовлені відкладенням кальцію в базаль них гангліях) - дистонія, тремор (тремтіння), атетоз, тики, міоклонія та інші;

Дефіцит кальцію симптоми - крім того, пацієнтів найчастіше турбують вегетативні розлади (відчуття жару, озноб, головний біль і запаморочення, серцебиття, задишка, біль колючого, ниючого характеру в ділянці серця).

Гипокальциемия симптоми - хворі стають дратівливі і знервовані, у них знижується концентрація уваги і пам'ять, вони погано сплять і нерідко впадають в депресію.

Як визначити нестачу кальцію в організмі

Ознаки гипокальциемии - гіпокальцемія поєднується з гіпокатіеміей, це призводить до надмірної збудливості нервових і м'язових клітин і збільшує швидкість подачі сигналу. У зв'язку з підвищенням провідності нервово-м'язових імпульсів, основні ознаки нестачі кальцію описані в такий спосіб:

 • - З'являються тетанические судоми, зачіпають різні групи м'язів.
 • - Для легких ступенів гипокальциемии характерна латентна тетанія. Судоми м'язів кисті виникають при тиску на м'язи плеча.
 • - Порушення чутливості шкіри - поколювання, оніміння, печіння.
 • - гіпокоагуляціонную і геморагічний синдроми. Через поганий згортання крові виникає підвищена кровоточивість.

Ознаки нестачі кальцію

 • - Деякі дистрофічні зміни, які проявляються дефектами зубів, розвитком катаракти, ламкістю волосся і нігтів, сухістю шкіри.
 • - Порушення серцевого ритму.
 • - Підвищена проникність стінок судин.

профілактика гіпокальцемії

гіпокальцемія - профілактика захворювання передбачає

 • - раціон харчування з достатнім вмістом кальцію (1500-2000 мг на добу);
 • - часте і тривале перебування на сонці (більш ніж півгодини на добу);
 • - відмова від застосування сонцезахисних кремів (тих, які захищають шкіру від впливу ультрафіолету).

Брак кальцію що приймати . Особи, які страждають гіпопаратиреозом, повинні протягом тривалого часу отримувати терапію препаратами вітаміну D і солями кальцію. При цьому щоб не допустити утворення конкрементів у нирках і гиперкальциурии, кальцій крові важливо не підтримуватиме на максимальній, а лише на нижній межі нормальних значень.

Препарати при гіпокальцемії - клітковина і масло« Кунжуту »,« Кальціо-біол »-препарати, що містять біодоступність форму кальцію, яка легко засвоюється організмом.

« Кальціо- біол »- комплексний фітопрепарат, який призначений для усунення кальцієвої недостатності і забезпечення цілісності та зростання кісткової тканини; має загальнозміцнювальну, що регулює вплив на фосфорно-кальцієвий обмін; запобігає втрати кальцію в кістках, зубах і волоссі, алергічні прояви і судоми; є биодоступной формою кальцію для організму; бере участь в синтезі колагену, гормонів, процесах згортання крові, фагоцитозі, функціонуванні клітин.