Перець стручковий

ПЕРЕЦ СТРУЧКОВИЙ

Капсикум, стручковий перець (лат. Capsicum) - рід рослин. Перець стручковий (лат. Capsicum annuum) - вид трав'янистих рослин, що відноситься до цього роду. однорічна сільськогосподарська культура сімейства пасльонових - Solanaceae. Різноманіття сортів стручкового перцю зробило його популярної овочевою культурою, широко шанованої в сучасній кулінарії. Найбільш популярними сортами цієї рослини є: пекучий перець (червоний або перець «чилі») і болгарський перець ( «паприка» або солодкий). Родина стручкового перцю - Центральна Америка, де культура цього овочевого рослини налічує кілька тисячоліть. Після відкриття Америки воно стало вирощуватися любителями в Європі, а потім поширилося по всьому світу і зараз займає помітне місце серед овочевих культур, особливо в регіонах з досить теплим кліматом.

Перець стручковий властивості обумовлені його складом. Плоди містять алкалоїд (алкалоідоподобние амід) капсаїцин (до 0,7%), який обумовлює подразнюючу дію і пекучий смак, цукру (до 8,4%), білки (до 1,5%); вітаміни С (до 500 мг%), каротин (до 14 мг%), P, B1, B2, ефірне (1,5%) і жирне (в насінні до 10%) масло, стероїдні сапоніни.

Властивості перцю стручкового

Перець стручковий широко застосовується в офіційній медицині, гомеопатії і народній медицині. Володіючи знеболюючими, протизапальними, місцевими розігріваючими, бактерицидними і антиоксидантними властивостями, рослина стимулює обмінні процеси в організмі, підвищує імунітет, поліпшує апетит і активізує травлення. Має місцеву розігріває, подразнюючу та відволікаючу дію, яке забезпечується капсаїцином - алкалоідоподобние амідом перцю стручкового. Дія спрямована на закінчення периферичних нервів в шкірі. Капсаїцин надає антибактеріальний ефект і проявляє активність відносно Bacillus cereus, Bacillus subtilis, Clostridium sporogenes, Clostridium tetani, Streptococcus pyogenes.

Перець стручковий користь до складу рослини входить лікопін і вітамін Р. Ці речовини знижують кількість холестерину в крові, мають протизапальну дію відносно судин. Вживання перцю овочевого запобігає виникненню атеросклерозу, тромбофлебіту, тромбозу та інших подібних недуг. Лікопін, що входить до складу овоча, попереджає розвиток ракових захворювань.

Користь перцю стручкового - рослина корисно вживати для поліпшення зору, нормалізації стану шкірних покривів, так як воно багате на вітамін А. За вмістом аскорбінової кислоти овочевий перець нітрохи не поступається шипшині й чорній смородині. Вітамін С є потужним антиоксидантом, ефективно уповільнює процеси старіння і сприяє відновленню судинних стінок. Вітаміни групи В, що входять до складу овочевого перцю, сприяють нормальній роботі нервової системи.

Перець стручковий препарати , до складу яких він входить, використовуються для зовнішнього застосування (екстракт «Комплекс біол», бальзам від болю в суглобах «Монастирські знахідки», гель для ніг на основі полтавського бішофіту, крем бальзам при кашлі.

Препарати з перцю стручкового стародавні цілителі використовували для лікування м'язового болю, артриту, радикуліту і остеохондрозу. Він надає зігріваючий ефект і діє як аналгезуючий засіб, знімає біль.

Перець стручковий застосування в якості місцевоподразнювальної і відволікаючого кошти використовується при невралгіях, радикулітах, міозитах, люмбаго, люмбоішалгії.

застосування перцю стручкового

На основі плодів гірких сортів перцю стручкового готують препарати, що підвищують апетит, що володіють дратівливою, відволікаючим і антибактеріальну дію. Засоби для зовнішнього застосування (пластир, лінімент, настоянка) володіють знеболюючим і дратівливим ефектом, запобігають утворенню пролежнів, уповільнюють випадання волосся. Настоянку стручкового перцю приймають, щоб підвищити апетит, а також при ахілії, гіпоацидний гастрит, дисбактеріоз. Вона входить до складу лініментів і мазей від обмороження. Використання перцевого пластиру допомагає зняти біль при невралгії, люмбаго, радикуліті, міозиті.

Перець стручковий користь для здоров'я

Перець стручковий користь для чоловіків

у ході досліджень, проведених в США та Індії, встановлено, що вживання перцю в невеликих дозах сприяє зниженню рівня холестерину в крові. Тому перець стручкової можна використовувати з профілактичною метою для запобігання захворювань серцево-судинної системи, тромбофлебіту, атеросклерозу.

Перець стручковий користь для жінок - рослина багата мінеральними компонентами, тому його вживання сприятливо впливає на роботу внутрішніх органів. Так, калій необхідний для безперебійної роботи серця, залізо є невід'ємною частиною гемоглобіну, йод важливий для функціонування щитовидної залози, а кремній відповідає за стан волосся і нігтів. Червоний перець використовують для позбавлення від зайвої ваги. У народній косметології маска з стручкового перцю для волосся користується особливою популярністю. Спиртову настоянку, попередньо розведену у воді або в рослинному маслі (можна додати вітаміни А, Е), втирають в коріння волосся. При регулярному застосуванні (1-2 рази на тиждень) волосся придбають обсяг, натуральний блиск і здоров'я. Активна дія перцевої настоянки на волосяні цибулини сприяє активній мікроциркуляції шкіри голови, що забезпечує швидке зростання, харчування і зміцнення волосся.