Марена

МАРЕНА

Марена фарбувальна Rubia tinctorum (марина, марзану, марена грузинська, черешковая, крап) .Многолетняя трава сімейства Маренові (Rubiaceae) з деревенеющім коренем. Основне показання для застосування - сечокам'яна хвороба. Використовується в складі комплексної терапії і самостійно. Кореневище марени володіє фарбувальними властивостями. У дикому вигляді марена виростає в середземноморських країнах, в Малій і Середній Азії, в східній частині європейського контінента.Бил період, коли цю культуру застосовували як барвник, забувши про її корисні властивості.

Однак вони нікуди не поділися. І досвід древніх цілителів змусив сучасних медиків переосмислити значення марени в терапії ниркових та печінкових захворювань, а вчених - повністю дослідити рослина. В результаті медицина отримала найпотужніше природний засіб для усунення ниркових і жовчних конкрементів з доведеною ефективністю і ряд інших позитивних властивостей.

Марена властивості рослини обумовлені багатим складом. Корінь містить речовини антрахінонового ряду, кількість яких становить 5-6% від маси сировини. Саме через концентрованого хімічного складу марена вважається сильнодіючих лікарських сировиною, а її застосування вимагає призначення і контролю лікаря. Антрахінонові речовини представлені:

  • - руберітріновой кислотою;
  • - пурпурин;
  • - галіозіном;
  • - пурпуроксантіном;
  • - рібіадіном;
  • - алізарином;
  • - іберіціном.

Крім того, в рослині знайдені органічні кислоти (лимонна, яблучна і винна), білки, цукру і пектини.

Властивості марени базуються на її основних фармакологічних діях.

  • - Сечогінна. Рослина застосовують у складі комплексної терапії сечокам'яної хвороби, якщо виявлені в нирках конкременти мають фосфатну чи оксалатного природу.
  • - Спазмолітичну. Діючі речовини марени сприяють зменшенню спазмів сечовивідних шляхів при проходженні через них конкрементів, а також при циститі. Рослина також корисно при гострим простатиті і уретриті.
  • - Жовчогінну. Рослина стимулює секрецію травних соків і жовчі, запобігаючи утворенню пластівців і каменів в жовчному міхурі.
  • - Протизапальна. З давніх-давен марену фарбувальну застосовують для терапії ревматоїдного артриту, туберкульозу кісток і кишечника. Користь марени фарбувальної відзначається при подагрі, остеохондрозі, адже рослина виводить відкладення з суглобів.
  • - Знеболювальне. Виявляється за рахунок спазмолитических властивостей марени фарбувальної.
  • - Антибактеріальне. Витяжки з рослини особливо активні проти бактерій кокової групи, володіють протигрибковим дією.
  • - Протипухлинний. Марену застосують при миомах, фіброміомах, пухлинах яєчників, злоякісних ураженнях кишечника, а також при онкології підшлункової залози.

Марена користь для організму веліка- в народній медицині її вводять до складу трав'яних зборів для терапії запорів, запалення селезінки, а також для нормалізації овуляторним-менструального циклу. Бактерицидні властивості доречні для лікування шкірних запалень, ран.

Користь марени в медицині настій кореневищ марени також приймають при жовтяниці, запорах, ревматичних болях в попереку, захворюваннях суглобів, дитячої «сухотке», рахіті і як сечогінний засіб. У народній медицині Середньої Азії кореневища марени з медом вживають при жовтяниці і при «втраті пам'яті». У німецькій народній медицині настій кореневищ застосовують при сечокам'яній і жовчнокам'яній хворобах, хворобах нирок, сечового міхура, селезінки, - нічному мимовільному сечовипусканні і при захворюваннях, пов'язаних з менструаціями.

Марена препарати - фіточай «Кристалічний» розроблений для оптимізації роботи нирок і сечової системи в цілому, нормалізує сольовий обмін, запобігає утворенню каменів і відкладення кристалів солей в ниркової тканини, профилактирует розвиток інфекцій, посилює сечовиділення, сприяє виведенню шкідливих речовин і очищенню внутрішнього середовища організму. До складу фіточаю входять рослини, що традиційно використовуються в якості чаїв, тому він має приємний смак.

Препарати з марени дуже ефективні при сечокам'яній і сечокам'яної хвороби. Кислоти, мінеральні солі і пектинові речовини, що містяться в корені марени, мають дивну здатність розчиняти різні солі і розпушувати камені, що утворюються в нирках і сечовому міхурі при сечокам'яній хворобі і сприяти їх швидкому виведенню з організму. При цьому чай з кореневища марени викликає зниження тонусу гладкої мускулатури ниркових мисок і сечоводу, і в той же час посилює перистальтичні скорочення м'язових волокон, що сприяє безболісному виведенню каменів з нирок і сечового міхура.

Марена застосування:

  • - при захворюваннях суглобів (подагра, артрит, остеохондроз, поліартрит)
  • - при захворюваннях органів шлунково-кишкового тракту (захворювання селезінки, жовтяниця, жовчнокам'яна хвороба, холецистит)
  • - при захворюваннях сечостатевої системи (запалення нирок і сечовивідних шляхів)
  • - сечокам'яна хвороба (використовують для полегшення відходження піску і дрібного каміння, а також зменшення спазмів);
  • - нефроуролітіаз нирок ( якщо немає можливості провести хірургічну операцію); профілактика рецидивів після хірургічного втручання;
  • - лікування перед оперативним втручанням;
  • - фосфатурия запальна.

Застосування марени в минулому марена культивувалася в Європі з метою отримання червоної фарби різних тонів. В СРСР (в республіках Середньої Азії) і зараз користуються для фарбування килимів стійкими фарбами марени.

Марена користь для здоров'я

Марена користь для чоловіків величезна при сечо-і сечокам'яної хвороби. Найбільший ефект проявляється при каменях, що складаються з фосфорно-кислих солей магнію і кальцію. Марена розпушує і руйнує ці фосфатні і оксалатних каменів нирок і сечового міхура. Підсилює скорочення ниркових мисок і сечоводів, що сприяє безболісному виведенню каменю, піску.

Марена користь для жінок це одне з кращих ліків для жінок , за допомогою його можна налагодити менструальний цикл. Також марену застосують при миомах, фіброміомах, пухлинах яєчників.