Апельсин Цедра

Що таке цедра апельсина

Апельсини. Запах апельсина асоціюється у нас з Новим роком, святом, хорошим настроєм. Після свята залишається багато шкірки від апельсинів, яку ми викидаємо, а адже це неправильно. Адже шкірка, зокрема цедра апельсина, можуть принести багато користі нам в господарстві і в нашому житті.

цедра апельсина це пофарбована частина шкірки на апельсині. Вона досить тонка, знімати її треба акуратно. Є спеціальні інструменти для цього, але можна і просто акуратно зрізати гострим ножем. Господині знають як це зробити акуратно. Хоча в кулінарних рецептах частіше використовується цедра лимона, але і апельсинова хороша як приправа до страв, надаючи пікантну гіркоту і аромат.

Ви здивуєтеся, але користь апельсинової цедри відома давно. Традиційна система індійської медицини Аюрведа вважає, що гіркота апельсинової цедри запобігає печію. А ще, висушивши цедру апельсина і подрібнивши її, ви отримаєте шикарний скраб для жирної шкіри. Це просто паличка виручалочка для будь-якої жінки. Такі косметичні засоби, як правило, дорого коштують і ще походити по магазинах треба щоб підібрати собі скраб. А тут, природний, безпечний, володіє протигрибковим ефектом.

Як бачите, користь апельсинової цедри багата і різноманітна. До речі, при використанні цедри апельсина як приправи. Мірилом кількості її повинен бути тільки смак, тому що цедра має м'який гіркувато-солодкий фруктовий аромат. Але при надмірному вживанні цедри апельсина, може бути алергічна реакція.

Властивості апельсинової цедри

Властивості апельсинової цедри використовуються при виготовленні ефірних масел. Таке ефірне масло містить вітамін С, калій, натрій і жир. До речі, в 100 грамах корок апельсина вітаміну С набагато більше, ніж в м'якоті. Ось які цікаві факти можна дізнатися про властивості цедри апельсина. Тому досить заварити цедру апельсина і ви отримаєте шикарний вітамінний напій.

Застосування апельсинової цедри різноманітне - в косметичних цілях, в медицині, в побуті, в кулінарії. Ще наші бабусі вчили нас. Що від молі найефективніший засіб - скоринки апельсина. А поклавши ці скоринки на батарею, ви ароматізіруете повітря тонким ароматів цитрусових. Не кажучи про те вже, що цього запаху бояться комарі.

Апельсинова цедра застосовується і для виготовлення цитрусового оцту, який в свою чергу є універсальним миючим засобом. Виготовити такий оцет можна і вдома, наполігши протягом тижня апельсинову цедру в оцті.

Цедра апельсина знайшла застосування і в заправках і соусах для салатів, м'яса. Смак такого блюда буде вишуканість і незвичайний, а у ваших гостей виникне багато питань до вас, як до господині - що е надає стравам такий аромат. Це може бути вашим секретом або ви можете охоче поділитися ним зі своїми друзями.

Препарати з апельсинової цедри

Апельсинова цедра використовується в препаратах для відбілювання зубів, зміцнення волосся, для схуднення. Ефективна апельсинова цедра при профілактиці простудних захворюваннями, від набряків, для поліпшення травлення. Препарати з апельсиновою цедрою нормалізують рівень холестерину.

У нашій компанії є прекрасний фіточай «Граціозний », до складу якого входить цедра апельсина.