Бузина

Корисні властивості бузини

Бузина корисні властивості . Квітки бузини мають протизапальну, потогінну, сечогінну і м'яким відхаркувальну властивостями. У стародавні часи в Європі бузині приписували магічні властивості. І вважали, що бузина не тільки зцілює, але дає можливість заглянути в майбутнє і продовжує життя. Саме тому бузина вважалася, як священне дерево.

Користь бузини обумовлена ​​хімічним складом її частин . Корисні речовини є і в суцвіттях, і в корі, і в плодах, і в листі, і в насінні. Хоча в лікарських цілях в основному використовуються квітки і плоди. Заготовити і насушити їх можна і самостійно. Поширена бузина в центральних областях СНД і на Кавказі.

Властивості бузини . Протизапальні властивості квіток бузини обумовлені жирним маслом, яке своєю дією послаблює первісну стадія захворювання і рутином, що володіє протизапальною дією. Ягоди мають проносних і потогінну дію. Кора гілок - дає сечогінний ефект. Насіння бузини використовують при малярії.

Бузина застосування:

  • - в лікарських формах - настоянки, соки, в сухому вигляді;
  • - в народній медицині ;
  • - плоди для фарбування вовни і шовку;
  • - в харчовій промисловості - з плодів отримують харчовий барвник;
  • - як медонос;
  • - декоративне;
  • - гілки використовують для захисту зерносховищ від довгоносика;
  • - квітки - в ветеринарії.

Як бачимо, бузина - рослина, яка має багато переваг сферах нашого життя. За допомогою квіток бузини можна надовго зберегти свіжість яблук. Досить пересипати укладені на зиму яблука квітками бузини.

Препарати з бузини

Бузина препарати . У наших трав'яних зборах Весняний, Граціозний і очищає міститься бузина. Також екстракт бузини присутні в крем бальзам серії «Народний цілитель» під загальною назвою «Обліпиховий». У наших фіточаї використовуються квіти бузини.

Бузина купити . Плоди, листя і суцвіття бузини в можна купити як на стихійних ранках у бабусь, так і в аптечній мережі. Якщо ж ви вирішили самі зайнятися заготівлею такого корисного рослини, то збирайте квіти до початку осипання віночків. При зборі квіток, що не ламайте гілки бузини, тому що це призведе до загибелі рослини.

Бузина купити в аптеці . В аптечній мережі продають сухі квіти бузини. У вигляді екстракту. Для підтримки і зміцнення імунної системи. Не часто, але можна зустріти в продажу сушену кору бузини і сік з квіток або плодів бузини.

Купити бузину можна за доступними цінами. В будь-якій сім'ї препарати з бузини знайде своє застосування. Так як вони з рослинної сировини і не заподіють шкоди здоров'ю.