Прополіс

ПРОПОЛИС

Прополіс (грец. Πρόπολις); бджолиний клей, уза - смолиста речовина від коричневого до темно-зеленого кольору, що виробляється бджолами для замазування щілин, регулювання прохідності річка, дезінфекції осередків сот перед засівом яєць маткою, а також ізоляції сторонніх предметів в вулику. Прополіс - це клейкі речовини, які бджоли збирають з весняних бруньок дерев (тополя, вільха, береза ​​та ін.) І модифікують своїми ферментами. Перші згадки про застосування прополісу ще з давнього Єгипту, пізніше прополіс стали використовуватися в Стародавній Греції

Прополіс властивості бджолиного клею обумовлені його складним хімічним складу . У нього входять 16 класів органічних речовин! Може бути, цим і зумовлено таке розмаїття властивостей цього продукту бджільництва. Він складається з різних смол, масел, спиртів, білків, а також воску, квіткового пилку, вітамінів, цукру та інших інгредієнтів.

Властивості прополісу:

В результаті багаторічних досліджень офіційно зареєстровані такі властивості прополісу:

 • - протимікробну;
 • - антисептичний;
 • - протигрибковий;
 • - знеболююче;
 • - ранозагоювальну;
 • - антіоксіданотное
 • - иммуномодулирующее
 • - протизапальну.

Бджолиний клей вважається кращим природним антибіотиком, здатним без шкоди для організму перемогти безліч патогенів.

Прополіс користь при лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту величезна. Прополіс, на відміну від медикаментів, не знищує рідну мікрофлору кишечника з розвитком дисбактеріозу. Навпаки, продукт бджільництва є потужним пробиотиком і сприяє розмноженню корисних бактерій. Прополіс має протипухлинну дію, є потужним природним антибіотиком, стимулює вироблення T-лімфоцитів, пригнічує віруси. Його можна сміливо застосовувати також людям, які не мають, будь-яких проблем зі здоров'ям як профілактичний засіб.

Користь прополісу в тому , що він пригнічує активність і вбиває велику кількість багатьох видів хвороботворних бактерій і вірусів:

 • - туберкульозна паличка
 • - вірус грипу
 • - різного роду грибкові і дріжджові інфекції
 • - вірус вітряної віспи
 • - вагінальна трихомонада
 • - вірус гепатиту
 • - мікроорганізми роду Candida
 • - вірус герпесу

Крім того, цей медопродуктами знешкоджує отрути, які виділяють розпадаються клітини, прискорює процеси регенерації, загоєння, має анестезуючу дію.

Прополіс препарати до складу яких він входіт- Екстракт «Регенерація-біол» і бальзам «Прополіс». Екстракт має загальнозміцнювальну, спазмолітичну, жовчогінну, антисептичну, протизапальну і місцеву знеболювальну, епітелізірующее дію, нормалізує обмін речовин, має легкий заспокійливим і кровоспинну ефектом; усуває кровоточивість ясен і запальні процеси в порожнині рота.

Препарати з прополісу підвищує опірність організму до інфекції, надає протизапальний, розсмоктуючий ефект. Здатний пригнічувати активність вірусів і грибків і знищувати широкий спектр бактерій, зберігаючи при цьому нормальну мікрофлору організму. Він володіє регенеративними, епітелізующімі, антиокисними, антитоксичні властивості, які проявляються в швидкому відновленні уражених тканин та інтенсивної їх епітелізації, сприяє загоєнню виразок, ран, найчастіше гнійних опіків, обморожень. Він не тільки усуває неприємний запах, але і ліквідує його першопричину. Прополіс сприяє зміцненню зубної емалі, попереджає розвиток карієсу, швидко знеболює.

Прополіс застосування - в медицині і косметології цей продукт використовується широко. Добре проявляється здатність прополісу як местноанестізірующего (місцеве знеболення) кошти:

 • -при лікуванні порожнини рота, ясен, зубів полоскання і накладання платівок з прополісом,
 • -при пошкодженнях слизової шлунка (при гастритах - всередину),
 • -При отитах (запалення вуха - закопувати як спиртової, так і водний розчини),
 • -при лікуванні ран, опіків, обморожень - у вигляді аплікацій цільного прополісу або змоченими серветками на місце пошкодження,
 • -при травмах і опіках очей - закопувати тільки водний розчин. Це обов'язкова умова.

Застосування прополісу

Прополіс є потужним антиоксидантом і застосовується в онкології. Він локалізує пухлинний процес, очищає клітинні мембрани, нормалізує процеси дихання клітин. Прополісом лікують початкові стадії онкологічних захворювань. На більш пізніх стадіях розвитку хвороби, при його застосуванні зменшуються больові відчуття і поліпшується загальний стан хворого.

Лікування кишечника прополісом дієво на всіх стадіях недуги. Його застосування дає наступний ефект: нормалізація кислотності шлункового соку; усунення хворобливих відчуттів; активність щодо Хелікобактер пілорі дозволяє знищити першооснову недуги; відновлення нормальної роботи шлунково-кишкового тракту; підвищення апетиту і моторики кишечника. Багаторічні дослідження довели, що регулярне вживання зілля на основі бджолиного клею знижує ризик повторного розвитку виразки.

Прополіс користь для здоров'я

Користь для чоловіків

Усуває хронічні захворювання передміхурової залози. Вчені вважають, що постійне застосування прополісу здатне відсунути початок процесів старіння до 60-70 років за рахунок звільнення організму від шкідливих отруйних речовин, що викликають різні патології. Крім того, не можна забувати і про благотворний вплив прополісу на психофізичний стан людини в будь-якому віці: він покращує настрій, зменшує почуття тривоги і пригніченості, стабілізує стан нервової системи.

Користь для жінок

Застосування прополісу дає відмінні результати в гінекології при лікуванні ерозії шийки матки. Прополіс є більш ефективним засобом, ніж деякі фармацевтичні препарати від вагінального герпесу. Випробування також показують, що прополіс може значно зменшити ймовірність прогресуючої герпетичної інфекції. Крім того, як уже говорилося вище, прополіс може захистити від статевої інфекції Кандидоз.