Крушина

Крушина властивості

Користь крушини обумовлюється наявністю в листі, корі, плодах і нирках в великих кількостях антрагликозидов. Наявність їх надає жостері подразнюючу дію. Крім того, в плодах і листках даного чагарнику міститься аскорбінова кислота і алкалоїди.

Властивості крушини використовуються в медицині при створенні лікарських препаратів. У народній медицині вже давно використовується кора жостеру при запорах. Хоча вважається, що дія виявляється на кишечник швидше регулює, ніж проносне, так як дубильні речовини, що містяться корі, при проносах теж виробляють лікувальний ефект, і тому застосування жостеру виправдано при всіх порушеннях функції кишечника.

Крушина користь . Як проносне крушину в офіційній медицині призначають при атонії кишечника, геморої, глистової інвазії, колітах. Кора жостеру в відварі допомагає при корості. Вживати кору крушини можна тільки через рік після її збору, тому що свіжа кора може викликати сильний побічний ефект.

Крушина препарати

Препарати з крушини зазвичай випускаються у вигляді настоїв і відварів, зрідка у вигляді сорокаградусної спиртової настоянки, ще рідше в натуральному вигляді (ягоди) або сухих, перетертих в порошок. З крушини проносне виготовляють сироп, який дозволений до застосування в дитячій практиці. Крушина надходить у продаж у вигляді сиропу, висушеної і подрібненої кори, а також у складі аптечних зборів.

Крушина застосування . Спиртову настоянку ягід крушини застосовують для розтирань при ревматизмі і радикуліті, а водний відвар при шкірних захворюваннях (екзема і запалення, викликані гнойничковой інфекцією, такі як фурункули, карбункули, гнійні рани).

Застосування крушини в нетрадиційній медицині дуже різноманітно: вона використовується при гастриті, виразці шлунка і дванадцятипалої кишки, хворобах печінки, серцевої недостатності, наполегливому кашлі. Ягоди крушини використовують як сечогінний засіб при набряках, асциті, в тому числі асците, викликаному цирозом печінки і серцевою недостатністю. До речі, як блювотний засіб народна медицина пропонує саме крушину.

Крушина користь для здоров'я

Крушина користь для чоловіків . У комплексній терапії крушина використовується для лікування виразкової хвороби шлунка, дванадцятипалої кишки і від геморою. Вважається, що кора має потогінний і протизапальними властивостями, виводить солі і пісок з нирок.

Крушина користь для жінок . Ефективна крушина при рясних менструальних кровотечах. З її допомогою проводять м'яке очищення кишечника в післяпологовий період. А ще, крушина входить в більшість зборів і чаїв для схуднення. Входить крушина до складу нашого препарату для жінок «Мастонорм».