Кунжут

КУНЖУТ

Кунжут, або Сезам (лат. Sésamum) - рід трав'янистих рослин сімейства Педаліевие (Pedaliaceae). На сьогоднішній день розрізняють приблизно десять видів цієї рослини, які найчастіше зустрічаються в південній і тропічної зоні Африки. Дуже рідко ця рослина росте і в теплій частині Азії, а також Америки. Відзначимо відразу ж, що ця рослина є масляним, а також однорічним. Даний лікарський рослина було відомо людям ще в стародавні часи, воно дивно багате кальцієм. Воно здатне ефективно забезпечувати організм людини незамінним мікроелементом, легко стане його основним джерелом. За вмістом кальцію кунжутне насіння перевершують більшість продуктів.

Кунжут властивості зумовлені багатим хімічним складом, він містить: необхідні нашому організму незамінні вищі ненасичені жирні кислоти, клітковина, целюлоза, пектини, фосфоліпіди, вітаміни F, C, B1, B2, PP, мінеральні речовини, мікро і макроелементи: К, Са, Со, R, Zn, Na, Mg, Fe, Cu.

Властивості кунжуту різні:

 • - знижує рівень цукру в крові;
 • - підсилює жовчовиділення,
 • - нормалізує функції жовчовивідних шляхів;
 • - підвищує число тромбоцитів і покращує згортання крові;
 • - при ожирінні сприяє схудненню і зміцнює тіло;
 • - контролює кислотність крові, підвищену кислотність шлункового соку;
 • - компенсує загальне виснаження організму;
 • - допомагає при палінні під час сечовипускання;
 • - легке проносне;
 • - кунжутний макуха застосовується як глистогінний засіб;
 • - використовується при недокрів'ї, внутрішніх кровотечах і гіперфункції щитовидної залози, прискорює згортання крові;
 • - перешкоджає утворенню тромбів;
 • - в бодібілдингу застосовується для збільшення м'язової маси.

Кунжут користь його велика в профілактиці захворювань - остеопороз, артрит, артроз, м'язова дистрофія, запалення ясен, руйнування емалі зубів, випадання волосся, пошкодження нігтьової пластини. Оздоровлює слизову оболонку бронхо-легеневої системи.

Користь кунжуту для дітей неоціненна. Кунжут - справжній «будівельник»! Він подарує дитині кальцій, вітаміни, забезпечить хороший ріст кісток, зміцнить хребет і м'язи. Крім того, вживання кунжуту благотворно впливає на емоційний стан підлітка, дозволяє позбутися від нервового перенапруження. Це особливо актуально в перехідному віці.

Кунжут препарати , представлені в асортименті нашої продукції-харчове масло і клітковина «Кунжут».

Препарати з кунжуту дуже корисні для організму і в зрілому віці. Люди похилого віку легко поліпшать пам'ять, «підстрахують» зір і судини, регулярно включаючи в його меню. Важливо, що це насіння навіть здатні позбавити людину від зайвого холестерину!

Кунжут застосування його в медицині разносторонне- астма, задишка, запалення легенів , сухий кашель, цукровий діабет, ожиріння, нефрит. З його допомогою лікують і пієлонефрит, недокрів'я, гіперфункцію щитовидної залози, внутрішні кровотечі, сечокам'яної хвороби, шлунково-кишкові кольки, безсоння. При взаємодії з організмом людини, дане масло сприяє поліпшенню згортання крові, знижує кислотність шлункового соку, підвищує кількість тромбоцитів, відкриває закупорки, проносить шлунок. З його допомогою вдається позбутися і від паління під час сечовипускання, глистів, підвищеної кислотності крові, поганий згортання крові. Дане масло допомагає також очистити кишечник від калу, зволожити його і компенсувати загальне виснаження організму людини. Саме це масло рекомендується приймати і всім тим людям, які займаються бодібілдингом, так як йому властиво збільшувати м'язову масу. Використовуючи масло кунжуту, можна позбутися навіть від запальних процесів у вухах.

Застосування кунжуту безцінне в косметології. Масло даного лікарської рослини можна використовувати людям з сухою і пошкодженою шкірою. Крім цього воно підходить і для змішаної шкіри. Дуже часто за допомогою до нього звертаються і в разі старіючого шкірного покриву. З його допомогою можна позбутися як від ран, так і від опіків, шорсткостей, а також тріщин. Дуже добре це масло захищає шкіру і від ультрафіолетових променів, тобто його можна використовувати в якості сонцезахисного засобу.

Кунжут користь для здоров'я

Кунжут користь для чоловіків велика. Представники сильної половини людства зможуть легко підтримувати відмінну форму, якщо будуть регулярно включати в меню його насіння і масло. Вони досить калорійні, допомагають зміцнювати мускулатуру і підвищувати загальний тонус організму.

Кунжут користь для жінок - ця рослина омолоджуючий живильний тонік для шлунково кишкового тракту, стимулює моторну функцію кишечника (хронічний запор геморой). Стабілізує і знижує масу тіла, заспокоює відчуття голоду. Сорбує і виводить шлаки, токсини, солі важких металів. Знижує ризик алергічних реакцій, в тому числі і медикаментозної. Вживаючи насіння рослини можна швидко покращити стан волосся, нігтів і зубів, перетворити шкіру.