Стальник

Available
Інтернет магазин

Овесан

ТМ "Биолика"
Код: 716
142,00 грн.
Поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту, детоксикація ...

стальник

Стальник (лат. Ononis) - рід квіткових рослин з підродини Метеликові сімейства Бобові. У народній медицині Ononis hircina (інакше ця рослина називається волчугом, волчужніком, бичачі, волової травою, Найбільш поширений стальник польовий (Ononis arvensis), що росте на луках, степах, межах, чагарниках. Він медоносів, з його листя і стебел отримують жовту і зелену фарбу. Дикоростучий стальник мешкає на півдні Європи, в середній Азії і Північній Америці. Також його можна знайти на Кавказі, на Південному Уралі і на Алтаї. стальник любить багаті поживними речовинами грунту (чорнозем) середньої зволоженості, але зростає і на глинистих підзолистих. Рослина віддає перевагу відкритим простору, оскільки дуже світлолюбна.

Стальник, властивості якого відомі науці давно, обумовлені його багатим складом. В якості лікарського сировини використовують коріння рослини. Вони містять дубильні речовини, смоли, ефірні і жирні олії, мінеральні солі (калій, магній, кальцій, залізо, фосфор, кремній, йод, цинк, селен та інші) і органічні кис лоти, зокрема, лимонну. У них знайдені біологічно активні речовини - оноцерін, сапоніни і ізофлавоновие глікозиди.

Властивості стальника відомі з давніх часів. Стальник володіє різнобічним дією на організм: диуретическим, кровоспинну, протизапальну, протинабрякову і невеликим гіпотензивну. Однак найбільш виражений ефект - проносний. Речовини, що містяться в рослині, діють дратівливо на рецептори кишечника, що сприяє посиленню перистальтики.

Стальник, користь якого велика, використовується з часів Діоскорид. Він вважав його здатним виводити камені з нирок і сечового міхура, заспокоюючи при цьому болю в сечовому каналі. На Русі стальник польовий застосовувався як сечогінний і потогінний засіб ще в XVI столітті. Користь стальника в тому, що його вирощують як лікарська рослина, так як його коріння містять глікозиди (ононін і ононід), сапонін оноцерал і інші речовини, у вигляді водного відвару використовуються як проносне, головним чином - для лікування геморою.

Стальник препарати

Стальник входить до складу клітковини «ОВЕСАН», фіточай «Кристалічний», сироп «Печінковий», фітокомплекс «антигельмінтними».

Препарати з вовчугу застосовують при геморої, тріщинах прямої кишки, післядизентерійному, проктогенних запорах .. попускають властивості стальника використовують при атонічних і спастичних запорах у хворих, які тривалий час перебувають на постільному режимі , після травм, операцій, особливо при підвищеній небезпеці тромбоутворення. «Овесан» - рослинний комплекс: надає спазмолотіческое, і протизапальну дію, посилює перільстатіку кишечника. Сприяє відновленню і оптимізації якісної роботи кишечника до фізіологічної норми, підвищує тонус кишкової стінки, є оптимальним засобом при атонії кишечника (запорах), поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту і всього організму в цілому.

Стальник застосування

Коріння стальника застосовують у вигляді настоянки або відвару. Найбільше ефективна настоянка стальника польового при геморої. Завдяки дії рослини полегшується дефекація, зменшується набряклість тканин, купірується кровотеча, знімається запалення і проходить біль.

Застосування стальника польового доцільно також при патологіях нирок і сечовивідної системи. Препарати з них діють як м'який сечогінний засіб, зменшують запальні процеси і навіть сприяють розчиненню каменів. За рахунок того, що рослина здатна зменшувати ламкість капілярів, його застосовують в лікуванні захворювань вен нижніх кінцівок - тромбофлебіті і варикозному розширенні. Крім того, стальник хороший при подагрі, при ревматизмі, при шкірних захворюваннях і для лікування болю в суглобах.

Стальник користь для здоров'я

Стальник користь для чоловіків корисний при циститі, простатиті, подагрі, утрудненому сечовипусканні. Стальник має протизапальну властивість, він допомагає і при запальних процесах всередині організму - при шлункових, кишкових болях, і значно полегшує біль при ранах, порізах, ударах, скорочуючи час загоєння ран.

Стальник користь для жінок - це прекрасне кровоспинний засіб, тому його можна використовувати як всередину, наприклад, при рясних менструаціях, так і зовнішньо при порізах, саднах.