Ялівець

Available
Рідна природа

Нефро-біол (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 441
114,00 грн.
Сечогінна, протизапальну дію, посилює виведення камнеобразующіх солей ...
Available
Рідна природа

Проста-біол (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 444
114,00 грн.
Покращує обмінні процеси в передміхуровій залозі, регулює функцію статевих залоз ...

ЯЛІВЕЦЬ

Ялівець (лат. Juníperus) рід вічнозелених хвойних чагарників і дерев сімейства Кипарисові (Cupressaceae) .Можжевельнік звичайний відомий також під назвою верес. Ялівець - рід вічнозелених хвойних дерев і чагарників, що належить до сімейства кипарисових. Місця поширення Зустрічаються як дерева, так і чагарники. Ареал поширення роду тягнеться в Євразії - від гірських районів субтропіків до Арктики, Завдяки своїм лікувальним властивостям ялівець відомий ще з часів Стародавньої Греції та Риму. У давні часи ягоди ялівцю клали в вино і використовували як сечогінний засіб і проти укусів змій. На сьогоднішній день сфера застосування рослини не обмежується сферою медицини. Його використовують в декоративних цілях, в полезахисному лесоразведении і для зміцнення схилів. З хвої і деревини добувають олію ялівцю. Деревину використовують для виготовлення різноманітних виробів. У кулінарії використовують хвою і ягоди ялівцю. В якості прянощів їх додають при приготуванні багатьох страв.

Ялівець властивості обумовлені його складом У шишкоягодах містяться вуглеводи (40%), віск, смоли, дубильні і фарбувальні речовини, ефірну олію (2%), органічні кислоти (яблучна, оцтова, мурашина), а також безліч вітамінів, макро- і мікроелементів: алюміній, мідь, залізо, марганець і ін. До складу ефірної олії, що міститься в ягодах ялівцю, входять камфен, терпени, кадинен, терпинеол, пінен, борнеол. У ялівцевого хвої міститься аскорбінова кислота, а в корі - фарбувальні і дубильні речовини, смоли, сапоніни і ефірні масла.

Властивості ялівцю різні , він має протизапальну, бактерицидну, протимікробну, сечогінну, відхаркувальну, гіпоглікемічну, потогінний, жовчогінний, знеболювальну, загальнозміцнюючий, протипухлинну дію; тонізує нервову систему; стимулює ліпідний обмін, перистальтику кишечника, секрецію бронхіальних залоз; потужний уросептиків.

Ялівець користь рослини як фітонциди огромна.По даними деяких вчених, в добу з одного гектара, засадженого ялівцем, випаровується приблизно 30 кг фітонцидів. Цієї кількості цілком достатньо для того, щоб очистити атмосферу великого міста від хвороботворних організмів.

Користь ялівцю - в медичній практиці широко застосовують шишкоягоди. Препарати на основі ягід призначають як сечогінний, протизапальний, відхаркувальний, дезинфікуючий, жовчогінний засіб, а також при захворюваннях сечового міхура і нирок, метеоризмі і проносах. Ефірна олія ялівцю володіє сильним дезинфікуючим властивістю. Його застосовують при трихомонадном кольпіті, невралгії, ревматичних болях і радикуліті, при болях в м'язах і суглобах, при поліартриті. Лікувальні властивості ялівцю використовують при діатезі, алергії, екземі і лишаях, дерматитах. Коріння ліки використовують для лікування туберкульозу легенів, різних шкірних захворювань, бронхіту і виразки шлунка.

Ялівець препарати таб. «Нефро- біол», «Проста-біол». «Бронхо-біол», екстракт «Антіалкоголь», екстракт плодів ялівцю.

Препарати з ялівця часто використовуються зовнішньо. Рослина входить до складу бальзамів «Протівопростудний», «Від позбавляючи і псоріазу», «Від болю в суглобах», «Від синців». Екстракт ялівцю ефективний в дерматології при дерматиті, коросту, лишаї, вугрової висипки. Зовнішнє застосування екстракту ялівця сприяє регенерації епідермісу, перешкоджає утворенню рубців, прекрасно очищає жирну і нормальну шкіру, покращує стан при вугрової, гнійничкові висипання і себореї, тому широко застосовується в косметології.

Ялівець застосування:

  • - захворювання органів дихання (бронхіти, трахеїти, ларингіти, пневмонія, туберкульоз);
  • - простудні захворювання;
  • - хронічні захворювання нирок і сечовивідних шляхів (хронічні нефрити, пієліти, цистити, сечокам'яна хвороба, сечостатеві інфекції, азотемія, недостатня функція нирок);
  • - набряки ниркового походження;
  • - гінекологічні захворювання (дис-аменорея, запальні інфекційні захворювання, безпліддя) ;
  • - захворювання шлунково-кишкового тракту (антацидний гастрит, виразкова хвороба, коліти, кишкові інфекції);
  • - неврози;
  • - астенії;

Застосування ялівцю зовнішньо:

  • - риніти;
  • - отити;
  • - запальні захворювання порожнини рота;
  • - піодермії, екземи, псоріаз, себорея.

Ялівець користь для здоров'я

Ялівець користь для чоловіків Рекомендовані спиртові та водні настої з кори, кореня, деревини ялівцю при статевому безсиллі. Засіб покращує кровообіг в малому тазу, стимулює статеву актівность.Основние лікувальні властивості ялівцю - сечогінний, секреторное, болезаспокійливу, заспокійливу, кровоочисний, відхаркувальний. Ялівцеві відвари, настойки, масло застосовують для лікування нирок, сечового міхура, органів травлення і дихання, м'язів, суглобів, серця, нервової системи.

Ялівець користь для жінок велика при гінекологічних захворюваннях (дис-аменорея, запальні інфекційні захворювання, безпліддя); Відвари і настої застосовують для санації піхви. Особливо корисні спринцювання при трихомонадном кольпіті (запаленні піхви). Також ялівцем лікують запалення придатків. Корисно пити настої і приймати аромасеанси в передклімактеричний період. Ялівець добре допомагає при неврозах на тлі гормонального дисбалансу. Його можна приймати у вигляді спиртової настоянки, масла, відвару. Також корисно жувати свіжі ягоди.