Малина

МАЛИНА

Малина звичайна (лат. Rúbus idáeus) напівчагарник; вид роду Рубус сімейства Рожеві (Rosaceae) .Маліна звичайна - листопадний напівчагарник з багаторічним ноголетнім кореневищем, з якого розвиваються дворічні надземні стебла висотою 1,5-2,5 м. Родина малини - Середня Європа. Росте в тінистих лісах, серед чагарників, по лісових узліссях, вирубках, берегах річок, в ярах. Культивується в садах. Для лікарських цілей використовують плоди і листя малини.

Малина властивості зумовлені багатим хімічним составом- відомо, що малина майже на 85% складається з води, приблизно 8-9% припадає на вуглеводи і приблизно стільки ж на моно і дисахариди. Також вона містить білки і жири. Ягода багата вітамінами: найбільше вітаміну C, потім, в порядку убування: B9, PP, E, B3. А ось список мікро і макроелементів: калій, кальцій, фосфор, магній, хлор. Містить малина і кислоти: саліцилову, яблучну, лимонну. Присутній в ній і речовина антоціан, яке робить капіляри більш міцним.

Властивості малини володіють протиблювотними, протизапальними і знеболюючими властивостями. Крім того, свіжі ягоди малини традиційно застосовують як «витверезуючі» засіб при сп'янінні. Крім жарознижуючого властивості малина має кровоспинну і антитоксичну дію, покращує апетит.

Малина користь її відома з давніх-давен, вона застосовується під час простудних і гострих респіраторних захворювань, при грипі, радикуліті, гарячкових станах, болях в суглобах і невралгіях. Малина підвищує апетит. Саліцилова кислота, що міститься в малині, без побічних ефектів знижує підвищену температуру тіла, ягоди малини мають виражений потогінну дію.

Користь малини для організму велика. Також малина має антитоксичні і кровоспинні властивості, вона показана при проблемах шлунково-кишкового тракту, хворобах нирок, атеросклерозі, гіпертонії, недокрів'ї. Малина і її листя має сечогінну дію, покращуючи роботу нирок. Настій на малинових листі також показаний при проносі. Інформація, що міститься в малині мідь, рекомендується тим, хто страждає від нервового перенапруження, тому що мідь є складовою багатьох антидепресантів.

Малина препарати з її змістом широко представлені в асортименті нашої продукції-фіточаї «Весняний», «Що очищає», «Сонячний», «Рівновага», «Зимовий», «Царський», Яблопект «Вітамінний».

Препарати з малини в косметичних цілях використовується давно, зазвичай застосовують свіжі ягоди, а також малинові листя і квітки. Зміст в малині вітамінів Е, РР, А, В2 допомагає підтримувати шкіру в тонусі, продовжуючи її молодість і роблячи колір обличчя рівним, а саму шкіру пружною. Маски з ягід малини зволожують, відбілюють і живлять шкіру, роблячи її свіжою і чистою.

Малина застосування її рекомендують при недокрів'ям, атеросклерозі, порушеннях серцевого ритму, захворюваннях шлунково-кишкового тракту, хворобах нирок, гіпертонії. Фітонциди малини згубні для золотистого стафілокока, суперечка дріжджів і цвілевих грибів. При цукровому діабеті рекомендують сік з малини (в сезон), а також чай, порошок, компот без цукру. На відміну від інших ягід, малина не втрачається свої цілющі (лікувальні) властивості після термічної обробки. Тому варення з малини - найкращий засіб при простудних захворюваннях. У листі малини містяться речовини, що стимулюють гладку мускулатуру кишечника, матки. Відвари з листя малини рекомендуються при тривалих проносах і кровотечах. Зовнішньо їх застосовують для полоскання порожнини рота і горла при запальних захворюваннях і в якості лосьйону при запальних захворюваннях шкіри.

Застосування малини допомагає позбутися від вугрів - сік зі свіжих малинових листя, досить змішати його з вершковим маслом в співвідношенні 1: 3. Заморожений відвар з листя малини і липового цвіту (1: 1) використовується для протирання шкіри обличчя і допомагає боротися зі зморшками і млявою шкірою. А якщо шкіра обличчя з розширеними порами і схильна до жирності, то потрібно з ранку протирати її свіжим малиновим соком. Малина також сприяє відбілюванню шкіри і позбавлення від веснянок, в цих цілях використовують і свіжі ягоди і сік малини. Корисна малина і для волосся.

Малина користь для здоров'я

Малина користь для чоловіків - в народній медицині малину вживають для скорочення розмірів передміхурової залози при її розростанні, а в традиційних системах східної медицини малина відома як ocнoвнoй компонент зборів і пігулок, які застосовуються при безплідді, статевому безсиллі.

малина користь для жінок велика, так як вона позитивно нормалізує роботу гладкої мускулатури матки і кишечника. У складі малини є фолієва кислота, яка особливо корисна бажають завагітніти жінкам і в період самої вагітності теж. Жінки, які вживають малину, володіють здоровою і красивою шкірою.