Алтей

Корінь алтея

Всі ми з дитинства знаємо про користь алтея . Хто з нас не лікувався Мукалтином?

Алтей багаторічна сірувато-зелене трав'яниста рослина. Кореневище товсте, многоглавое. Корені товсті м'ясисті. Поширений в степовій і лісостеповій зонах європейської частини. У культурі введений на Україні і в Краснодарському краї. Росте по берегах річок і озер.

Застосування кореня алтея різноманітно: у вигляді порошку, настоянок, сиропу, екстракту. Препарати алтея застосовуються і в традиційній, і в народній медицині. Вони мають протизапальну, обволікаючу і відхаркувальну дію. Коріння алтея в вареному вигляді використовують для приготування солодких каш і киселів.

Широке застосування алтея ще в глибоку давнину. Сама назва говорить про його лікувальні властивості (від грецького althaca зцілювати). Почали застосовувати алтей з IХ століття до нашої ери. Використовують препарати алтея як внутрішньо, так і зовнішньо. Коріння алтея використовують не молодше дворічного віку.

Алтей властивості

Лікувальні властивості кореня алтея обумовлені вмістом слизових речовин (до 35%), що забезпечує терапевтичний ефект. Слизові речовини мають обволікаючу дію і захищають нервові закінчення від дратівної дії шкідливих речовин. Сприяють повільному всмоктуванню і більш тривалого місцевому дії різних лікарських засобів.

Купити корінь алтея можна в порошку, в сухому подрібненому вигляді, в складі багатьох лікарських препаратів. Можна самому робити з нього вдома настойки. Багато інформації з виготовлення настоянок і відваром з кореня алтея є в інтернеті і в довідниках по травам. Коріння алтея їстівні і в сирому і в вареному вигляді.

Ціна кореня алтея доступна і демократична. У нашій компанії випускається відмінний препарат Бронхо-біол, до складу якого входить корінь алтея. В одній упаковці 90 таблеток. Дуже зручно приймати і вдома (у вигляді таблеток) і носити з собою для прийому на роботі або в поїздках.

Корінь алтея входить до складу грудних сиропів. Ціна сиропу з коренем алтея в нашій компанії доступна всім - 250 мл коштує 86 грн. До складу сиропу, крім кореня алтея, також входять: корінь оману, корінь солодки, трава чебрецю, квіти ромашки, квіти липи, трава звіробою, лимонна кислота, цукор. Сироп можна застосовувати і дітям і дорослим.

Ціна сиропу алтея на ринку України може скласти конкуренцію іншим відхаркувальну препаратів. А якщо врахувати, що препарати з алтея впізнавані і доступні, то можна зрозуміти затребуваність препаратів з алтея. Всі частини алтея є лікарськими і коріння, і листя і квітки.

Корінь алтея протипоказання

при прийомі всередину будь-яких рослинних препаратів завжди є протипоказання. Є вони і при прийомі препаратів з алтея. Це індивідуальна непереносимість, при вагітності, обов'язково треба проконсультуватися з лікарем. Дитячі дозування завжди відрізняються від дорослих, необхідно це обов'язково враховувати.