Опіки
Крем-бальзам від опіків (10 мл)
Фітобальзам Ліостев (38 гр)
Що таке опік?
Опік це ураження тканин в результаті дії високих температур , електричного струму, хімічних речовин (кислот, підстав і ін.), іонізуючого випромінювання. Термічні опіки виникають не тільки при взаємодії з вогнем, але і від окропу, пара або розпечених предметів. По тяжкості ушкодження опіки залежать від висоти температури, тривалості її впливу, від величини ураженої поверхні і від того, яка частина тіла обпечена. Найчастіші випадки ураження - це опіки верхніх і нижніх кінцівок, а так же очей, а самі непоширені опіки - голови і тулуба. Якщо глибина пошкодження тканин велика і опік дуже великий, то це може становити велику небезпеку для життя потерпілого.
які бувають опіки виходячи з причини, що викликала пошкодження? Розрізняють такі типи опіків: термічні (теплові) опіки виникають при впливі вогню, пара, гарячих предметів або рідин. Електричні опіки виникають при контакті з електричним джерелом або блискавкою. Опіки види - хімічні опіки виникають при контакті з хімічними речовинами, що володіють місцевим дратівливим дією. Променеві опіки викликаються сонячним або іонізуючим випромінюванням, джерелами ультрафіолетового випромінювання і т.д. Також опік може бути обумовлений тертям при контакті з твердою поверхнею (спостерігається у мотоциклістів і атлетів).
Опіки у дітей різновид травми, що виникає при ураженні тканин фізичними і хімічними факторами (тепловою енергією, електрикою, іонізуючим випромінюванням, хімікатами і ін.). Клініка опіків у дітей залежить від впливав фактора, локалізації, глибини, просторості ушкодження тканин і включає місцеві (біль, почервоніння, набряк, утворення пухирів) і загальні прояви (шок).
Опіки у дитини - особливості дитячої анатомії і фізіології такі, що шкіра у дітей тонше і ніжніше, ніж у дорослих, має розвинену кровоносну і лімфатичну мережу і , отже, має більшу теплопровідність. Ця особливість сприяє тому, що вплив хімічного або фізичного агента, який у дорослого викликає лише поверхневе ураження шкіри, у дитини призводить до глибокого опіку. Безпорадність дітей під час травми обумовлює більш тривалу експозицію вражаючого фактора, що також сприяє глибині пошкодження тканин. Крім цього, недосконалість компенсаторних і регуляторних механізмів у дітей може призвести до розвитку опікової хвороби навіть при ураженні 5-10%, а в грудному віці або при глибокому опіку - всього 3-5% поверхні тіла. Таким чином, будь-які опіки у дітей протікають важче, ніж у дорослих, оскільки в дитячому віці швидше настають розлади кровообігу, обміну, функціонування життєво важливих органів і систем.
Що таке термічний опік?
Термічний опік це травми, які з'являються при контакті з розпеченими предметами, гарячим повітрям, парою, окропом. У разі тривалого контакту формуються глибокі опіки. Термічні опіки викликаються гарячими в'язкими речовинами (смола, бітум, карамельна маса), які прилипають до поверхні тіла і призводять до глибокого, тривалого прогріванню тканин.
Тепловий опік небезпечний, ступінь тяжкості стану залежить від висоти температури, тривалості її впливу, від величини ураженої поверхні і від того, яка частина тіла пошкоджена. При небезпечного ступеня травми чимале значення відіграє якісна перша допомога, так як в подальшому від цього може залежати навіть життя людини.
Хімічні опіки розвиваються в результаті контакту з хімічними речовинами. Глибина опіків даного виду залежить від концентрації хімічного реагенту і часу його впливу на тканини тіла.
Променеві Опіки
Променевої опік - до даного виду опіків відносяться ураження шкіри ультрафіолетовими променями. Зазвичай це відбувається на пляжі або в солярії.
Електричні опіки
Електричний опік . Найчастіше зустрічаються під час роботи з електричним обладнанням, іноді, при ударі блискавки. При даних опіках відбувається ураження шкіри, порушення функцій серця, органів дихання та інших систем життєдіяльності людини. Невеликий контакт з електричним струмом викликає запаморочення, непритомність. Більш значне ураження викликає зупинку дихання, і, навіть, клінічну смерть.
Причини опіків:
- - Гарячі рідини.
- - Гарячі предмети.
- - Електрика.
- - Хімікати.
- - Гарячі гази,
- - Вогонь.
Ознаки опіку
Перша ознака опіку першого ступеня тяжкості зводиться до почервоніння (гіперемії) уражених ділянок, сопровождающегоcя помірними больовими відчуттями. Дотик до них викликає посилення печіння. Набряк вираженийпомірно або зовсім відсутня, що залежить від площі опіку. Інших проявів не спостерігається.
Допомога при опіку
Надання першої допомоги при ожогах- опіки легкого ступеня не потребують госпіталізації, як правило, досить домашнього лікування, однак лише в тому випадку, якщо перша допомога була надана правильно. Отже, при таких ураженнях, після припинення дії травмуючого фактора, необхідно: Звільнити місце опіку від одягу, якщо вона є. При цьому неприпустимо стягувати одяг, тому що можна ще більше пошкодити шкіру (при необхідності тканину слід розрізати); Помістити обпечене місце під проточну холодну воду на 10-20 хвилин або прикласти холодний компрес. Неприпустимо використовувати для охолодження шкіри лід, тому що до опіку може додатися обмороження тканин; Що робити з опіком ? Обробити уражене місце антисептиком. Можна використовувати протиопікові кошти, наприклад «бальзам від опіків». Не можна застосовувати йод, розчин марганцевокислого калію, а також масло, жирні мазі і креми - то, що перешкоджає повітрообміну; Накласти нетугу стерильну пов'язку на пошкоджену ділянку шкіри. У дитини опік що робити ? Перша допомога полягає в дуже простих заходах. Батькам необхідно:
- - Усунути контакт з джерелом високої температури, який послужив причиною термічної травми.
- - Рясно охолодити місце опіку проточною водою кімнатної температури.
- - Місце опіку укрити чистої, бажано стерильною пов'язкою. Бульбашки і зони некрозу примусово не розкривати і не видаляти.
Опік у дітей перша допомога - якщо у батьків є сумніви щодо ступеня пошкодження м'яких тканин і площі ураження, диспетчер швидкої допомоги завжди підкаже, що робити при опіку у дитини, а також чи потрібно йому невідкладну медичну допомогу. У важких випадках бригада швидкої допомоги швидко доставить дитину в спеціалізоване відділення, де йому будуть проведені протишокові заходи і призначено лікування.
Препарати від опіків
Опік препарати - перша допомога при опіках c інтенсивним болем-необхідно дати потерпілому знеболювальний засіб. Як правило, цих заходів першої допомоги при опіках легкого ступеня цілком достатньо. Заживають подібні пошкодження протягом 10-14 днів, основне завдання в їх лікуванні - не допустити додаткового травмування потерпілого ділянки і занесення інфекції.
Препарати при опіку -« бальзам від опіків »запобігає появі вторинних інфекцій. Завдяки тварині ланоліну швидше регенеруються клітини шкіри. «Бальзам ранозагоювальний» - забезпечує швидке і якісне досягнення успіху. Масло ромашки має протизапальну, антисептичну, протимікробну дію, покращує кровообіг в шкірі, сприяє регенерації епітелію і загоєнню ран. Масло лимона і бджолиний віск - ефективні антисептики при різних ураженнях шкіри та слизової (фурункульоз, виразки, гнійники, опіки, обмороження, довго не загоюються рани). Масло лаванди зменшує больові відчуття після травми. Засіб від опіків у дітей мазь «Ліостев» має протизапальні, антисептичні властивості. Надає дезінфікуючий, протигрибковий, ранозагоювальний дії. Відновлює природну еластичність шкіри.
Профілактика опіків:
- дитина повинна відкривати крани на кухні та у ванній тільки під наглядом батьків, по крайней мере, до тих пір, поки він сам не зможе змішувати холодну і гарячу воду. Слід пам'ятати, що навіть за 30 секунд контакту з водою температурою 60 ° С виникне великий опік;
- якщо маленька дитина знаходиться на кухні, то не рекомендується відкривати духовку;
- Гарячі страви і рідини не можна переносити над місцями дитячих ігор;
- на пікніку дитина повинна знаходитися на відстані від мангала. Дитячі ігри повинні проходити як в видаленні від місця приготування шашлику;
- заборонено використовувати прилади з проблемною проводкою, електричні розетки і вилки також повинні підтримуватися в робочому стані;
- на газовій плиті слід включати тільки далекі конфорки, а каструлі й інший посуд рекомендується розгортати ручками всередину. Це вбереже і дорослих від випадкового перекидання сковороди або каструлі;
- не слід використовувати обігрівачі з відкритою спіраллю;
- дитина повинна розуміти всю небезпеку сірників і запальничок. Тільки після цього його можна вчити користуватися цими предметами. Зберігати їх потрібно в недоступному місці;
- дитина не повинна запускати феєрверки, запалювати бенгальські вогні, підривати петарди, хлопавки;
- побутову хімію і їдкі речовини потрібно як мінімум зберігати в недоступному місці, а найкраще зберігати хімічні речовини під замком.