Таволга

ТАВОЛГА

Лабазник вязолістний або таволга (лат. Filipéndula ulmaria) - представник роду комірник (лат. Filipéndula) підродини Рожеві або шипшиновий (лат. Rosoideae) Налічує не менше 16 видів виростають в помірній зоні Північної півкулі. Зростає практично по всій Європейській частині Росії. Віддає перевагу перезволожені місця, сирі і болотисті луки на багатих ґрунтах, берега лісових струмків, сирі і заболочені ліси різних типів, особливо ольшаннікі.Крупное багаторічна трав'яниста рослина з товстим кореневищем і прямостоячим стеблем.В лікувальних цілях використовують в основному квітки комірника.

Таволга, властивості якої обумовлені її складом, допомагає виліковувати різні хвороби. Лікувальні властивості комірника визначаються переважною дією дубильних речовин, фенольних сполук (саліциловий альдегід), фенолкарбонових кислот, катехінів, флавоноїдів, ефірних масел. Квітки гадючника містять ефірну олію (0,2-1,25%) з сильним характерним запахом медового відтінку, головним компонентом якого є саліциловий альдегід, який, як відомо, здатний і з болем справлятися, і запалення знімати. Саме таволги людство повинно сказати спасибі за появу аспірину. У 1897 році вченим Феліксом Хоффманом був винайдений новий лікувальний препарат з усім нам знайомою назвою "Аспірин", або "Ацетилсаліцилова кислота". Саліцин був отриманий з таволги.

Властивості таволги вивчені і доведені медициною давно. Його застосовують як протизапальний, імуностимулюючої, антиоксидантної, гепатопротекторної, ноотропного, адаптогенного і антигіпоксичної кошти. Крім того, екстракти рослини мають широкий спектр фармакологічних дій: загальнозміцнюючу, антиканцерогенну, діуретичною, гипогликемическим, седативну, протигеморойний, антисептичну, бактеріостатичну, антіфунгальним, противиразковим, ранозагоювальну, що сприяє грануляції та епітелізації при трофічних виразках, ранах, опіках шкіри.

Таволга користь якої підтверджена як багатовіковим народним досвідом, так і сучасними науковими даними, зможе допомогти в лікуванні багатьох хвороб. Застосовують у дорослих у вигляді відвару як протизапальний і терпкий засіб при захворюваннях шкіри (екзема, нейродерміт), а також у вигляді примочок і полоскань при стоматитах, гінгівітах, пародонтозі.

Користь таволги при серцево-судинних проблемах веліка- вона ефективно розріджує кров, знижує артеріальний тиск, сприяє розсмоктуванню тромбів в судинах, допомагає при атеросклерозі, покращує мозковий кровообіг. Екстракт таволги вязолистной потужний лімфопротектор, володіючи сильним протизапальним, антиревматическим дією, забезпечує нормалізацію обмінних процесів в судинній стінці, прекрасно покращує мозковий кровообіг, знижує в'язкість (розріджує) крові, зменшує навантаження на серцевий м'яз, знижуючи ризик гострої серцевої недостатності.

Таволга препарати - комірник входить до складу рослинного екстракта- концентрату «Лімфа- біол» і в бальзам для зовнішнього застосування «Від подагри». Екстракт «Лімфа-біол» виявляє протинабрякову, лімфодренажной, імуномодулюючу, дезінтоксикаційну та протизапальну дії, сприяє очищенню і виведенню токсинів з лімфи і крові.

Препарати з таволги малотоксичні. Однак, не рекомендується використовувати препарати таволги при гіпотонії, при колітах з упертими на запори. Також необхідно пам'ятати, що комірник містить саліцилати, які надають потогінну дію, тому щоб уникнути застуди краще виходити на вулицю через годину після прийому препаратів, а також слід спостерігати за складом крові.

Таволга застосування

У народній медицині використовують суцвіття, підземну і надземну частини таволги вязолистной. Завдяки чудовим лікувальним властивостям таволга в народі шанували за «сорокапріточнік», тобто засіб від сорока недуг. Чай з квіток таволги вживають як сечогінний засіб при нефритах, хворобах сечового міхура, подагрі, ревматизмі, а також при хворобах шлунка, серця, гіпертонічної хвороби, грижі, лейкозах і як гемостатичний засіб. Порошок з квіток таволги використовують при попрілостях, в тому числі у малюків в якості присипки. Також квітки мають репелентні властивостями, тобто відлякують мух, гедзів і комарів, для цього потрібно просто натерти шкіру квітками комірника. Застосування таволги у вигляді відвару допомагає при бронхіальній астмі, бронхіті, пневмонії. Відвар з коренів таволги застосовують для промивання гнійних ран, для іригацій при білях, для клізм при проносах і для компресів на гнійні і незагойні рани, фістули, виразки і чиряки. Крім того, відвар коренів застосовують для лікування хвороб суглобів, діабету (в тому числі вагітних), захворювань щитовидної залози і онкології. З давніх-давен трава комірника використовувалася в салати, супи, окрошки і чаї.

Таволга користь для організму

Таволга користь для чоловіків

Трава зніме хронічні болі і прибере запалення суглобів. Використовуйте, додаючи в чай ​​або в відвар, - так користь комірника буде відчутна через пару застосувань. Рослина має сечогінний ефект, тому теплий чай надасть користь людям, що страждають від подагри.

Таволга користь для жінок

Лікувальні властивості комірника використовуються при лікуванні дисплазії шийки матки. Використовуйте відвар комірника для лікування жіночих хвороб, позбавлення від болю в період менструації, ліквідації неприємних симптомів молочниці і різних запалень.