ВЕСНА БЕЗ АЛЕРГІЇ


Весна - прекрасна пора року, тільки якщо ви не алергик. На жаль, у деяких людей вигляд квітучих садів викликає не радість, а сльози з очей і чхання. Причина весняної алергії (або полінозу) - пилок квітучих рослин. Це найдрібніші частинки, які легко розносяться вітром і навесні протягом декількох тижнів повітря буквально ними наповнене. Сам по собі пилок безпечний, але у деяких людей імунну систему помилково починають атакувати частинки пилку, які потрапили в організм. Від цього страждають в основному очі та ніс, так як їх поверхні дуже чутливі, а від попадання пилку не захищені. В результаті розвивається запалення, яке і викликає сльозотечу, нежить та інші симптоми алергії. Алергенним може бути пилок якоїсь однієї рослини або відразу декількох.

Як уникнути появи симптомів?

Кращий спосіб запобігти виникненню алергічної реакції - уникати контакту з алергеном або, принаймні, звести ці контакти до мінімуму. Часом це складно і дуже обтяжливо, тому далеко не завжди можливо контролювати симптоми алергії. Людина з алергією на пилок рослин повинна уникати прогулянок на природі, занять спортом на свіжому повітрі та перебування на вулиці в середині дня, коли температура повітря максимальна. Якщо ви алергік, вам необхідно добре знати «свої» алергенні рослини і періоди їх цвітіння. Носіть  окуляри - або звичайні,  або сонячні. Вони захистять і від світла, і від пилку. Повертаючись з вулиці, мийте руки, промивайте ніс і полощіть рот. Щодня робіть вологе прибирання в квартирі, на вікна варто повісити москитні сітки.

В Україні відзначаються три піки загострень полінозу:

весняний (квітень -травень), обумовлений пилком дерев;

літний (червень-серпень), пов'язаний з пилком злакових рослин;

осінній (вересень - жовтень), обумовлений пилком бур'янів (амброзія, полин).

Людям з харчовою алергією слід уникати продуктів, що викликають алергічну реакцію. Більше половини пацієнтів з полінозом реагують на харчові продукти, які мають схожі характеристики з пилковими алергенами. Розвивається так звана перехресна алергічна реакція. Саме тому пацієнтам рекомендується дотримання спеціальної гіпоалергенної дієти.

Препарати при алергії

Для усунення симптомів алергії і подальшого лікування в першу чергу слід виявити алергени і перервати контакт з ними. Інколи це вкрай складне завдання, але від нього залежать подальші дії. Якщо ж момент був упущений, то тоді неминуче застосування медикаментозних препаратів проти алергії. Антигістамінні засоби довели свою найбільшу ефективність в гострий період захворювання. Але при тривалому прийомі протиалергічні препарати можуть надавати токсичний вплив на організм, аж до виникнення алергії на саме лікарський засіб.

Уже після усунення основних симптомів можна перейти на природні - екстракт «Лопуха», «Моно-біол Солодка» і «Алерго-біол». Як би інтенсивно не розвивалася хвороба і якою б не були її причини, обов'язково потрібно до прийому препаратів від алергії приєднати очищення організму за допомогою сорбентів «Фітосорб» або «Яблопект». Ці сучасні препарати позитивно себе зарекомендували. Вони поступово вбирають в себе подразнюючі речовини і токсичні елементи з подальшим їх виведенням з організму.

Для лікування весняної алергії препарат «Яблопект» досить ефективний. Пектин - основна речовина в складі, має здатність поглинати, міцно утримувати і виводити через органи видільної системи різного роду алергени. Його перевага перед іншими сорбентами незаперечна. Яблопект захищає від травм слизову шлунково-кишкового тракту. Крім того, молекули пектину на своєму шляху вишукують іони важких металів і радіонуклідів, та також видаляють їх з організму. У гостру фазу захворювання сорбенти при алергії використовуються для купірування симптомів свербежу, інтоксикації

Профілактичний прийом препаратів попереджує рецидив.

Як препарати працюють в організмі?

1. Сорбенти діють безпосередньо за рахунок:
- поглинання алергенів з шлунково-кишкового тракту;
- зв'язування токсинів, медіаторів запалення, імунних комплексів, що надходять в кишківник з крові та лімфи;
- попередження зворотного всмоктування продуктів метаболізму;
- очищення травних соків від токсичних речовин;
- виведення пов'язаних комплексів з організму.

2. Опосередкована дія проявляється в ослабленні алергічних реакцій за рахунок:
- зниження функціонального навантаження на органи, які беруть участь в детоксикації (печінка, нирки, шлунково-кишковий тракт);
- корекції дисбактеріозу,
- поліпшення кровопостачання і моторики кишківника;
- стимуляції регенераторних процесів.

Відмінно допомагають в боротьбі з алергією і препарати, що покращують роботу печінки і підшлункової залози:

• Солянка холмова зaхищає пeчінку та підтримує ії фyнкціювання, має жовчоутворюючу і жовчогінну властивості, регулює роботу жовчного міхура і жовчних протоків печінки та знижує рівень поганого  xoлecтepuну. Відноситься до природних гепатопротекторів.

• Гепато-біол допoмoгaє ензuмaм вивoдuти кaнцepoгeни. Зaхuщaє пeчінку  від ушкоджень, cприяє peгeнepaції уражених клітин пeчінки.

• Розтopoпшa  володіє пpoтuфібpoзнимu, пpoтuвіpycнимu, пpoтuзапальними та aнтuoкcuдaнтнимu властивостями. Зaхищає клітини  пeчінки від ушкоджень віpycaмu, тoкcuнaмu, aлкoгoлeм та ліками.

• Лецитин-біол знижує ожиріння печінки, є гепатопротектором, нормалізує рівень холестерину і жирних кислот в крові, комплексний антиоксидант і антигіпоксат запобігає передчасному старінню, має виражені кардіопротекторні і мембранопротекторні властивості. Лецитин і фосфоліпіди, які утворюються з нього в організмі, входять до складу структурної одиниці печінки. З цих речовин вона може утворювати нові здорові клітини.

• Екстракт «Кукурудзяні рильця» зменшуює в'язкість жовчі та її щільність, знижуює вміст білірубіну, при тривалому застосуванні сприяє розчиненню і виведенню каменів з сечового міхура, нирок та сечовивідних шляхів. Крім того, кукурудзяні рильця мають цукрознижуючу дію, тому їх використовують при цукровому діабеті, гепатиті, дискінезіях, холангітах.

• Екстракт «Лопуха» покращує ферментоутворюючу  функцію підшлункової залози, оптимізує її роботу, підтримуючи стан хворих на цукровий діабет, нормалізує секретоутворючу функцію шлунка і кишківника, сприяє загоєнню виразкових дефектів, покращує антитоксичну функцію печінки, стимулюючи відділення жовчі і відкладення глікогену в печінці.

• Фіточай «Сонячний» сприяє очищенню печінки і запобігає застою жовчі, активує процеси відновлення, сприяє виведенню продуктів розпаду, забезпечує потужний комплексний захист. Він комплексно  діє на печінку, підшлункову залозу і систему жовчовиділення, оптимізує функції цих органів і сприяє профілактиці захворювань.


Весняний період вимагає уважного ставлення до свого здоров'я. А тим, хто вже придбав якусь хронічну хворобу, слід в цей період бути особливо обережними і допомогти організму «пережити» небезпечний час.