М'язи

Хвороби м'язів

Кістково-м'язова система - функціональна сукупність кісток скелета, їх з'єднань (суглобів і синартрози) і соматичної мускулатури з допоміжними пристосуваннями, які здійснюють за допомогою нервової регуляції локомоції підтримку пози, міміка інших рухових дій, поряд з іншими системами органів, утворює людське тіло.

Ця система захищає життєво важливі органи і відповідає за рухи тіла. Рухливість кістково-м'язової системи залежить від взаємодії між структурними мишцаміі, що приводять в рух прикріплені до них кістки в області суглобів. Суглоби з'єднують дві або більше кісток і створюють ковзаючі поверхні, за якими можуть рухатися кістки. М'язову функцію контролюють довільні і мимовільні імпульси, що йдуть з рухової області кори головного мозку в ЦНС. Спинномозкові рефлекси регулюють м'язовий тонус на тому рівні, де з спинного мозку виходять нервові закінчення.

Захворювання м'язів

Говорячи про м'язових хворобах, маються на увазі хвороби поперечно смугастих м'язів - якими людина може управляти зусиллям волі (м'язи внутрішніх органів, звані гладкими, приводяться в рух незалежно від волі людини, тому що їх функцією управляє вегетативна (автономна) нервова система) .Основні хвороби м'язів - це розриви (найчастіше є наслідком травми), а також придбані і вроджені хвороби. Перші симптоми вродженої міопатії (м'язової слабкості та атрофії) з'являються у дітей і навіть новонароджених. Вроджена міопатія невиліковна. Придбана міопатія найчастіше пов'язана з аутоімунними хворобами (наприклад, склеродермії, дерматомиозитом).

Болять м'язи і внаслідок запального процесу. Запалення м'язів - захворювання, основними симптомами яких виступає м'язова слабкість, пов'язана із запаленням поперечно мускулатури. До запалень м'язів відносять идиопатические запальні міопатії, міопатії, пов'язані з інфекцією, і міопатії, пов'язані з впливом ЛЗ і токсинів.

Хвороби м'язів симптоми

У дебюті симптомів запалення м'язів більшість хворих відзначають ознаки нездужання, загальної слабкості, ураження шкіри (при дерматомиозите). В подальшому поступово (протягом декількох тижнів) до запалення м'язів приєднується симптоми прогресуючого наростання слабкості в проксимальних групах м'язів. У деяких пацієнтів з ознаками запалення м'язів (дітей і осіб молодого віку) спостерігають гострий початок, часто поєднується з вираженими конституціональними ознаками (лихоманка, схуднення та ін.) І миалгиями. Ведучий клінічний ознака запалення м'язів - симетрична слабкість проксимальних груп м'язів верхніх і нижніх кінцівок, а також м'язів, що беруть участь в згинанні шиї. Це призводить до утруднення при підйомі з низького стільця, посадці в транспорт, при умовно і причісування. Хода при симптомах запалення м'язів стає незграбною, шкутильгає, хворі не можуть піднятися без сторонньої допомоги і відірвати голову від подушки. Запалення м'язів глотки, гортані і стравоходу призводить до дисфонии, утруднення ковтання, нападів кашлю. При розривах м'язів-М'язова біль через надмірну нагрузкі.В м'язі прощупується поглиблення або здуття внаслідок гематоми. При вродженої міопатії відзначається слабкість ураженої м'язи, м'які атонические м'язи, які можуть бути ненормально великими чи малими, біль, судоми, посмикування окремих м'язових волокон.

Як прибрати біль в м'язах?

Зняти біль у м'язах . Якщо ви потребуєте в миттєвому полегшенні, прийміть парацетамол або нестероїдний протизапальний препарат, наприклад, ібупрофен, напроксен або аспірин.

У разі запального процесу прибрати біль в м'язах допоможуть і натуральні фітопрепарати- екстракт або таблетки« Айра болотного »,« Шабельник »,« Лопух »,« Антіспазм- біол ». Виведуть токсини з організму «Фітосорб», серія Яблопект і клітковини.

Як зменшити біль в м'язах

Як полегшити біль в м'язах - Масаж допомагає зменшити вироблення білків-цитокінів, які беруть участь у розвитку запального процесу. Масаж також збільшує кількість мітохондрій в м'язах, що підвищує м'язову здатність отримувати кисень. Масаж допомагає виводити молочну кислоту, лімфу та інші застійні токсини з м'язів.

Біль в м'язах що робити ? Масажуйте м'язи самостійно c бальзамами «Монастирські знахідки», «Бішолін», «Від ударів і розтягувань», «жовчний», «Невралек». Залежно від місця болю ви можете спробувати зробити собі масаж самостійно. Щоб сильніше масажувати м'язову тканину, використовуйте великі пальці, кісточки пальців і долоні.

Як знизити біль в м'язах - Ви також можете скористатися тенісним м'ячиком, щоб опрацювати напружені місця і зняти тиск з рук. Якщо ви массажіруете м'яз, яка болить, не зосереджуйтесь на середній частині цього м'яза. Більше сфокусуйтеся на зв'язках на кожному кінці. Це допоможе м'язі швидше расслабіться.Такім чином, якщо у вас болить зап'ястя, масажуйте передпліччя.

Зменшити біль в м'язах після фізичних навантажень допомагає контрастний душ (змінне використання холодної, потім гарячої води) Крижана вода відразу після тренування найкраще допоможе запобігти біль у м'язах. Вона знижує запалення в м'язах і не дає болю поширюватися.

Як послабити біль в м'язах - Рухайтеся. Повністю розслабити м'язи в процесі відновлення може бути привабливою ідеєю, але дослідження показали, що легка активність, яка задіює ваші м'язи, може скоротити час їх відновлення. З іншого боку, важливо дати м'язам час відновитися, тому не перестарайтеся. Вправи допомагають при болю в м'язах, посилюючи кровообіг до них, це допомагає позбавлятися від шлаків швидше і запобігає крепатуру. Запам'ятайте інтенсивність тренувань, які привели до болю, а потім виконайте полегшену версію цих вправ на наступний день (по інтенсивності приблизно як розминку).

Таблетки від болю в м'язах

« Антіспазм- біол »- комплексний фітопрепарат, який має загальнозміцнювальну, спазмолітичну, знеболювальну, протисудомну, седативну; регулює функцію нервової системи; знижує тонус гладкої мускулатури кишечника, жовчо і сечовивідних шляхів, матки; покращує коронарний кровообіг. У боротьбі зі спастичними станами і для їх профілактики, необхідно використовувати кошти від болю в м'язах , що володіють спазмолітичними властивостями, нормалізують функцію нервової системи, поліпшують периферичний кровообіг і постачання киснем клітин, що регулюють електролітний обмін.

Препарати від болю в м'язах знімають спазм гладкої мускулатури. Коріння аїру болотного мають спазмолітичну, знеболювальну, протизапальну, жовчогінну, антибактеріальну властивостями, сприятливо впливають на м'язовий тонус. Аїр широко використовується при запальних захворюваннях кістково-м'язового апарату.