Перстач

перстач

Перстач - один з найбільших за кількістю видів рід рослин з сімейства Рожеві (Rosaceae). Найхарактерніші представники: перстач гусячий і перстач прямостоячий (калган-трава). Народні назви - перстач білий, пятіпальнік. Поряд з перстачем гусячої в медицині використовують лапчатку прямостоячую (P. erecta (L.) Raeusch), перстач сріблясту (P. argentea L.), перстач двувільчатую (P. bifurea L.). Багаторічна трав'яниста рослина висотою 15-45 см з коротким многоглавий кореневищем і веретено-видно-потовщеними, м'ясистим корінням. Зустрічається у всіх областях. Зростає на піщаних і торф'яних лугах, у дворах, садах, засмічених місцях, біля доріг, на полях.

Перстач властивості рослини обумовлені його унікальним складом, воно містить в собі майже всю таблицю Менделєєва по мікро і макроелементів. Тому при використанні перстачу в першу чергу нормалізується мінеральний і сольовий обмін в організмі, потім вирівнюється гормональний баланс, в слідстві чого приходять в норму обмінні процеси всього організму. Перстач біла містить дубильні речовини - галлотанін (максимальне його зміст в період цвітіння), фенолкарбонові кислоти, сапоніни, крохмаль, ірідоіди, флавоноїди - рутин (в листі - кверцетин, кемпферол, ціанідин), елементарний йод, велика кількість мікроелементів - Mn, Cu, Zn, Ce, Fe, Co, Si, Al.

Властивості перстачу:

має болезаспокійливу, в'язким, кровоспинну і «кровоочисною» дією . Стимулює відділення сечі, жовчі і шлункового соку, перешкоджає запорів.

Перстач користь для організму огромна- препарати з надземної частини рослини стимулюють центральну нервову систему, а вилучення з кореня рослини - вирівнює гормональний баланс в організмі, нормалізує функцію щитовидної залози і підсилює діурез.

Корінь перстачу білої так само використовуються для запобігання або лікування захворювань печінки, серцево-судинної системи і шлунково-кишкового тракту, зокрема, виразки шлунка, при подагрі, ревматизмі, жовтяниці, дизентерії, діареї, як злегка знижує тиск, в'яжучий, антисептичний, ранозагоювальний і протипухлинний засіб. Користь перстачу відома давно, рослина має антибактеріальну активність, сприяє розсмоктуванню м'яких пухлин, вузлових утворень, покращує структуру волосся і нігтів.

Ці особливості дозволяють використовувати з великим успіхом перстач білий для лікування зоба щитовидної залози. Паралельно з лікуванням будь-якого захворювання препаратами перстачу білої завжди відбуваються такі зміни: нігті перестають розшаровуватися, а волосся сіктися і ламатися, вони набувають насичений блиск.

Перстач препарати

Препарати з перстачу білої мають особливе значення в зонах з високим показником чисельності захворювань щитовидної залози серед населення, в регіонах з дефіцитом йоду в природі.

Перстач застосування для лікування захворювань щитовидної залози, таких як дифузний зоб 1-4 ступеня, дифузно вузловий і багатовузловий зоб, аденома щитовидної залози, гіперплазія щитовидної залози. Рослина приймають при ентериті, ентероколіті, диспепсії, при стоматиті, гінгівіті, виразковій хворобі шлунка, проносі, дизентерії, ангіні, цинзі. при діареї, гастриті, ахілії, маткових кровотечах, туберкульозі легенів, при захворюваннях печінки, серця, подагрі, ревматизмі. У народній медицині екстракт перстачу рекомендований при шлункових захворюваннях, дизентерії, маткових кровотечах, при білях, нервових судомах у дітей. Застосування перстачу зовнішньо використовують при кровоточивих ранах, обмороженні, опіках, різних висипах, екземі і інших шкірних хворобах. при виразках, геморої, трихомонадному кольпіті, з косметичними цілями.

Перстач користь для здоров'я

Перстач користь для чоловіків велика в терапії захворювань печінки, серцево-судинної системи і шлунково-кишкового тракту, зокрема, виразки шлунка, при подагрі, ревматизмі, жовтяниці, дизентерії, діареї, як злегка знижує тиск, в'яжучий, антисептичний, ранозагоювальний і протипухлинний засіб.

Перстач користь для жінок доведена, рослина виводить радіацію, зменшує рівень холестерину, розсмоктує кісту, міоми, нормалізує місячний цикл. Відомо також, що перстач білий сприяє розсмоктуванню м'яких пухлин, вузлових утворень, покращує структуру волосся і нігтів.