Пошкодження шкірних покривів

Що таке пошкодження шкірних покривів?

Шкіра - важливий орган людини, що захищає внутрішні органи від механічних пошкоджень і втрати води. Цілісність шкірних покривів може порушуватися в результаті впливу внутрішніх та зовнішніх причин. Пошкодженням, або травмою, прийнято називати наслідок впливу на людину зовнішнього фактора (механічного, фізичного, хімічного, радіоактивного, рентгенівського, електричного і ін.), Що порушує будову і цілісність тканин і нормальний перебіг фізіологічних процесів.

Пошкодження шкірних покривів у чоловіків частіше пов'язані з різного роду травмами.

з саднами і подряпинами хоча б раз в житті стикається кожна людина. Вони являють собою невеликі, найчастіше безпечні для життя ушкодження шкірного покриву.

Пошкодження шкірних покривів у жінок , як і у чоловіків можуть виникати в результаті травми, обмороження, опіку або впровадження патогенних мікроорганізмів.

Пошкодження шкірних покривів причини

Причини пошкодження шкірних покривів бувають внутрішні і зовнішні.

до внутрішніх причин можна віднести нестачу вітамінів, порушення гормональної регуляції, контакт з речовинами, що викликають алергію.

Зовнішніх причин пошкоджень шкірних покривів набагато більше, ніж внутрішніх, до них відносяться травми, опіки, обмороження, вірусні та грибкові захворювання, зараження шкірними паразитами.

пошкодження шкірних покривів симптоми

з урахуванням глибини пошкодження поверхневого з лоя шкіри садна і подряпини умовно класифікують на два види: Дрібні -сюда відносяться мікротравми, які людина може отримати по необережності в повсякденному житті. Дрібні подряпини неглибокі, тому зазвичай швидко затягуються. Глибокі можуть з'явитися при необережному поводженні з ножем, розбитим склом, трісками дерева та ін. Глибоку подряпину важливо відразу ж промити, обробити антисептиком, щоб запобігти розвитку інфекції. Процес загоєння при глибоких саднах і подряпинах в середньому займає 7-10 днів.

Пошкодження шкірних покривів ознаки Необережне поводження з вогнем, тривале перебування на сонці призводить до опіків шкіри.

Опік 1-го ступеня характеризується почервонінням і невеликим набряком шкірних покривів. Зазвичай одужання в цих випадках настає на четверті або п'яту добу.

Опік 2-го ступеня - поява на почервонілий шкірі міхурів, які можуть утворитися не відразу. Опікові бульбашки наповнені прозорою жовтуватою рідиною, при їх розриві оголюється яскраво-червона болюча поверхню росткового шару шкіри. Загоєння, якщо до рани приєдналася інфекція, відбувається протягом десяти-п'ятнадцяти днів без утворення рубця.

Опік 3-го ступеня - омертвіння шкіри з утворенням струпа сірого або чорного кольори.

Опік 4-го ступеня - омертвіння і навіть обвуглювання не тільки шкіри, але і глибше лежачих тканин - м'язів, сухожиль і навіть кісток. Омертвілі тканини частково розплавляються і відторгаються протягом декількох тижнів. Загоєння протікає дуже повільно. На місці глибоких опіків часто утворюються грубі рубці, які при опіку обличчя, шиї і суглобів ведуть до спотворення. На шиї і в області суглобів при цьому, як правило, утворюються рубцеві контрактури.

Ознаки пошкодження шкірних покривів при обмороженнях, або холодової травми , залежать від глибини пошкодження (ступені відмороження), віку та стану здоров'я потерпілого в цілому, а також наявності загального охолодження. При обмороженні I ступеня відразу ж відзначається поколювання, печіння, біль, потім настає втрата чутливості на ураженій ділянці. Пошкоджена шкіра бліда, після зігрівання червоніє, розвивається набряклість. Через кілька днів може з'явитися незначне шелушеніе.Обмороженіе II ступеня проявляється блідістю шкіри, втратою чутливості - це перші ознаки при всіх ступенях холодової травми. Далі на пошкоджених тканинах утворюються бульбашки з прозорою рідиною. Після зігрівання постраждалих турбують інтенсивні і тривалі болі. Повне відновлення тканин після відмороження II ступеня настає через 1-2 тижні.

Освіта геморагічних міхурів - найбільш характерний прояв обмороження III ступеня. Після зігрівання відзначаються сильні болі. На другому тижні починається відторгнення пошкоджених тканин, в подальшому відбувається утворення грануляцій та рубців. Одужання настає приблизно через місяць після холодової травми.

Обмороження IV ступеня характеризується ушкодженням шкіри, м'язової тканини, іноді - кісткової. Травмовану ділянку має синюшний колір, після зігрівання розвивається сильний набряк, пухирі не утворюються.

Пошкодження шкірних покривів препарати

Чим швидше буде надана перша допомога при саднах, порізах і подряпинах, тим нижче ризик проникнення мікробів в рану. Необхідно:

  • - Промити пошкоджену шкіру холодною кип'яченою водою з дитячим або антибактеріальним милом.
  • -Промокнуть садно стерильною марлевою серветкою.
  • -Нанесті ранозагоювальний крем (екстракт «Регенерація- біол», «Аїр болотний», «Живокост», бальзам «Ліостев», «Ранозаживляющий», «Обліпиховий», «Муміє», «Прополіс»). При кровотеченіі- бальзам «Кровоспинний».
  • -Наложіть стерильний тампон, зафіксувати його бинтом. Також можна заклеїти подряпину бактерицидним пластиром.

Легкі термічні опіки викликають печіння. Шкіра припухає і червоніє. Обпечену ділянку охолоджують під струменем води. При утворенні пухирів накладають пов'язку після того, як вони лопнуть. Проколювати пухирі не можна, в ранку можуть потрапити мікроби. Зовнішньо можна використовувати бальзами «Від опіків», «Ліостев», «Муміє», екстракт «Регенерація- біол» .При відкритою гною рані можна присипати поверхню «Фітосорбом». При сильних опіках потерпілому накладають стерильну пов'язку і доставляють його в лікарню.

При обмороженнях необхідно:

  • - Припинити дію холоду - транспортувати потерпілого в тепле приміщення.
  • - переодягнені його в теплий сухий одяг або хоча б зняти промерзлу одяг і взуття.
  • - При обмороженні I ступеня пошкоджені тканини слід зігріти легким масажем, диханням, а потім накласти чисту суху пов'язку.
  • - При обмороженні II-IV ступеню масаж не робиться. На пошкоджену поверхню накладається теплоизолирующая пов'язка (шар чистої сухої марлі, шар вати, ще один шар марлі, зверху - прогумована тканина або клейонка і вовняна тканина). Уражені кінцівки необхідно зафіксувати за допомогою дошки, фанери та інших підручних засобів.
  • - Запропонувати постраждалому випити теплу рідину (найкраще - солодкий чай).
  • - При необхідності - дати знеболюючий препарат.
  • - Доставити потерпілого до лікувального закладу при обмороженні II-IV ступеню, при наявності симптомів загального охолодження з дисфункцією серцево-судинної і дихальної систем (зниження кров'яного тиску, порушення свідомості, зниження температури тіла, уражень частоти дихання та ін .), при обмороженні будь-якого ступеня у дитини і літньої людини.

Пошкодження шкірних покривів профілактика

профілактика пошкоджень шкірних покривів в цілому профілактика побутових травм включає:

  • - поліпшення умов побуту;
  • - організацію дозвілля та проведення різноманітних культурно-масових заходів;
  • - антиалкогольну пропаганду;
  • - пропаганду здорового способу життя і побуту;
  • - розширення комунальних послуг населенню;
  • - тримати дітей подалі від відкритого вогню, полум'я свічки, багать, вибухів петард;
  • - ховати від дітей легкозаймисті рідини, такі як бензин, гас, а також сірники , свічки, запальнички, бенгальські вогні, петарди.