Неврастенія

Available
Рідна природа

Релаксо-біол (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 445
114,00 грн.
Нормалізує нервові процеси, попереджає фізичне і розумова перевтома ...
Available
Рідна природа

Кардіо-біол ((90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 437
114,00 грн.
Нормалізація діяльності серцево-судинної системи ...

Що таке неврастенія?

Патологічний стан нервової системи людини, що виникає в результаті її виснаження при тривалій психічної або фізичному навантаженні.

Неврастенія у чоловіків зустрічається частіше, ніж у жінок, особливо у віці 20-40 років. Вона розвивається при тривалому фізичному перенапруженні (напружена робота, недостатній сон, відсутність відпочинку), частих стресових ситуаціях, особистих трагедіях, тривалих конфліктах. Виникненню неврастенії можуть сприяти соматичні захворювання і хронічні інтоксикації.

Неврастенія у жінок виражається в дратівливості , втрати розумової і фізичної працездатності, проблемами в статевій сфері. У людини, що страждає неврастенію, відбувається зміна стану нервової системи, порушення кровообігу. Жінки часто піддаються емоційних переживань, тому їх лікування набагато складніше, ніж у чоловіків. Наявність захворювання у жінок можна помітити за зовнішнім виглядом, воно супроводжується дивною поведінкою, спостерігається порушення координації руху, зміна ходи.

Неврастенія у дітей тісно пов'язана з проблемами, які мають безпосереднє відношення до центральної нервової системи, схильною до постійних перевантажень. Виникає неврастенія тоді, коли до дитини пред'являються дуже завищені вимоги, які йому виконати не під силу. Неврастенії зазвичай схильні діти, у яких батьки відрізняються зайвою амбітністю.

Неврастенія у підлітків - оборотне психогенне захворювання, основою якого є порушення вищої нервової діяльності, які проявляються афективними розладами (змінами настрою, страхами, тривогою, депресіями і ін.) Неврастенія підліткового віку (в 12-16 років) провокується і підтримується гормональною бурею в організмі: депресії і зміни настрою є постійними супутниками цього віку.

Неврастенія, причини її різні - вплив інтоксикації, недолік в організмі вітамінів, порушення імунного захисту, пухлинні процеси і багато інших. Нерідко таке захворювання розвивається при цукровому діабеті. Але в основному глибинні причини криються в невідповідності психічних можливостей. Недуга може бути спровокований розумовими і фізичними навантаженнями, переживаннями. Надмірні навантаження не нервову систему не дозволяють розслаблятися і відпочивати. Відсутність відпочинку призводить до перевантажень, внаслідок чого виникає сильне виснаження нервової системи (дистрес).

Симптоми неврастенії

Неврастенія симптоми захворювання мають різні форми:

  • - Гіперстенічна форма
  • - Дратівлива слабкість
  • - гіпостеніческого форма

Дані форми можуть проявлятися як фази протікання неврастенії.

Неврастенія симптоми .

Найбільш частим симптомом неврастенії є головний біль. Вона носить дифузний характер і, як правило, виникає в кінці дня. Характерним є почуття тиску на голову, ніби здавлювання голови важким шоломом ( «каска неврастеніка»). Друга скарга пацієнтів з неврастенію - це запаморочення, яке полягає в відчутті обертання в голові, але не супроводжується почуттям обертання навколишніх предметів. Часто таке запаморочення виникає при сильному хвилюванні, фізичному навантаженні, зміні погоди і ін. Неврастенія ознаки - почастішання пульсу (тахікардія), відчуття серцебиття, що давить або колючий біль в ділянці серця, артеріальна гіпертензія, почервоніння або блідість шкірних покривів. Вони можуть з'явитися при найменшому хвилюванні пацієнта, навіть в ході жвавої бесіди.

Ознаки неврастенії можливі в поєднанні з диспепсичними явищами, такими як: печія, погіршення апетиту, відрижка. Тяжкість в шлунку, метеоризм, безпричинні проноси або запори. У пацієнтів можуть бути часті позиви до сечовипускання (полакіурія), дедалі частіші при хвилюванні і проходять в стані спокою. Часто буває знижений статевий потяг. У чоловіків виникає передчасне сім'явиверження, що приводить до скорочення часу статевого акту, що формує у пацієнтів відчуття слабкості і незадоволеності.

Ознаки неврастенії у жінок часто виявляються підвищеною дратівливістю, емоційною лабільністю та високою збудливістю. Хворі легко виходять з себе, кричать на товаришів по службі або родичів, часто проявляють нетерпіння, не можуть тримати себе в руках і здатні навіть образити оточуючих. Їх дратує сторонній шум, розмова, будь-який звук, велике скупчення людей або їх швидке пересування. Характерно зниження працездатності, причому це відбувається не стільки за рахунок втоми, скільки за рахунок первинної слабкості активної уваги: ​​неуважності і незібраність, неможливості «включитися» в роботу і зосередитися на виконуваному справі.

Профілактика неврастенії

Неврастенія профілактика - головним в попередженні розвитку неврастенії є дотримання правильного режиму праці і відпочинку, застосування релаксирующих методик після нервового перенапруження, уникнення фізичних перевантажень і стресових ситуацій. Важливе значення має зміна діяльності, повне відключення від роботи, активний відпочинок. У деяких випадках запобігти розвитку починається неврозу допомагає відпустку і поїздка на відпочинок.

Препарати при неврастенії - при лікуванні неврастенії успішно використовуються методи физиолечения, рефлексотерапії, застосовується масаж, призначається дієта. Основні найбільш ефективні методи лікування навіювання і гіпноз. Також дуже добре заново хворому необхідно розвивати навички позитивного мислення, вчитися усвідомлювати і контролювати дії і вчинки.

Неврастенія препарати - основні принципи лікування спрямовані на усунення психотравмуючих ситуацій і на зміцнення нервової системи - дотримання режиму сну і відпочинку, раціональне харчування, виключення різних видів інтоксикацій (зокрема, алкогольної), розслаблююча терапія (физиолечение), заняття спортом. Призначається седативна терапія, в основному препарати рослинного походження для нейтралізації невротичних розладів рекомендується використовувати комплекс «Антистрес», або інші препарати від неврастенії :

  • - Яблопект «Чистий»
  • - «Кардіо» (таблетки, рідкий)
  • - «Аїр болотний» (таблетки)
  • - «релакс» (таблетки)
  • - Фіточай «Рівновага»
  • - «Антистрес» (рідкий)
  • - «Дивосил» (рідкий)
  • - «Лецитин» (таблетки)
  • - Сироп «Заспокійливий»

Хворим добре допомагають хвойно-сольові ванни і точковий масаж, а також традиційний масаж і голкорефлексотерапія.