Хміль

ХМІЛЬ

Хміль звичайний (Humulus lupulus) - багаторічна дводомна рослина сімейства Конопльова (Cannabaceae). Поширений майже у всіх районах європейської частини СНД, на Кавказі, в Західному і Східному Сибіру, ​​на Далекому Сході і в Середній Азії. Росте на вологих і сирих родючих ґрунтах в чорно вільхових і дубово- ясеневих лісах, в заплавах річок, по чагарниках і ярах. Віддає перевагу багатим гумусом грунту. Інші назви: хміль в'юнкий, пивний хміль, хмільний колір, хмільна шишка.

Хміль властивості

  • - стимулювати апетит, має жовчогінні і сечогінні властивості, здатний зменшувати запалення, прискорити загоєння .
  • - Шишки хмелю мають і іншими лікувальними властивостями:
  • - протисудомні;
  • - глистогінних;
  • - Знеболюючими;
  • - заспокоює;

Властивості хмелю

  • - седативні;
  • - Капіляроукрепляющімі;
  • - противиразковий;
  • - противоалергенні.
  • - Крім того, він застосовується як добрий проносний засіб, допомагає регулювати обмінні процеси в організмі.

Користь хмелю обумовлена ​​його складом . У шишках хмелю містяться смоли, хмеледубільная і валеріанова кислоти, алкалоїд хумулін, гірку речовину лупулин (в його складі ефірну олію), а також фарбувальні і інші речовини. Хміль містить в собі також і заспокійливі речовини, так як одне з його складових - метілбутінол, на основі якого роблять снодійне.

Хміль користь якого велика, застосовується для попередження і лікування багатьох недуг, так, настоянка хмелю допомагає при безсонні, неврастенії, нервовому збудженні, при істерії, епілепсії, невралгіях.

Хміль препарати , до складу яких він входить, представлені таблетованими комплексами «Сім трав», «Фітовітом Антиклімакс», фіточай «Рівновага», «Заспокійливим сиропом».

Препарати з хмелю дуже корисні для жінок. «Сім трав - біол» - комплексний фітопрепарат, який є високоефективним лікувальним і профілактичним засобом, що відновлює нормальний гормональний статус у жінок за рахунок фітоестрогенів. Використовується він і як ліки від депресії і препарат при менопаузі: діючи подібно природним жіночим гормонам, ізофлавони зменшують частоту і інтенсивність приливів, нормалізують тиск, що призводить до поліпшення сну і емоційного статусу жінки;

Хміль застосування

  • - Захворювання шлунково-кишкового тракту і сечостатевої системи. З метою порушення апетиту використовується настій лікарської сировини. Він покращує травлення, полегшує біль при нападах гастриту, має жовчогінну дію при захворюваннях печінки і жовчного міхура, демонструє протизапальний ефект при циститі і хворобах нирок.
  • - Безсоння, стрес. Найбільш широко поширене застосування засобу в якості заспокійливого настою, нормалізує сон, зменшує збудливість. Хміль присутній в більшості натуральних фітосборов від нервового напруження фармацевтичного виробництва.

Застосування хмелю зовнішньо-використовують мазь на основі шишок хмелю . Засіб має деяким знеболюючим і протизапальну дію, тому рекомендується для загоєння ран, наривів при діабеті, від хворобливих ударів, при запаленнях шкіри і вуграх. Виявляється знеболюючий ефект при болях ревматоїдного та подагричного характеру, при варикозі. У косметології застосовуються шишки хмелю для волосся як засіб від облисіння, для стимуляції росту волосся, активізації сплячих волосяних цибулин. Відвар допомагає в боротьбі з лупою.

Хміль користь для здоров'я

Хміль користь для чоловіків складається в профілактиці серцево судинних захворювань: ізофлавони регулюють жировий обмін, знижуючи окислення ліпопротеїнів низької щільності та утворення атеросклеротичних бляшок, одночасно ці речовини знижують агрегацію тромбоцитів, підвищуючи плинність крові і перешкоджаючи розвитку тромбів; профілактиці остеопорозу: фітоестрогени сприяють засвоєнню кальцію і фосфору і зменшують їх вимивання з кісток, що перешкоджає розвитку ламкості кісткової тканини; настоянка хмелю допомагає при безсонні, неврастенії, нервовому збудженні, при істерії, епілепсії, невралгіях. Корисні властивості хмелю використовуються при головному болю, запамороченні, кардіоневрозах з нападами серцебиття, при підвищеній статевої збудливості, частих полюції, при хворобливій ерекції та інших функціональних статевих аномаліях невротичного характеру. Хміль користь для жінок також велика, він містить природний фітоестроген, який схожий за своєю дією з жіночим гормоном естрогеном і може збалансувати статеві гормони, що позитивно позначиться на жіноче здоров'я, в тому числі і на сексуальному. Крім того, екстракт з квіток цієї рослини може допомогти зменшити сухість піхви і збільшити природну смазку..К іншим лікувальним властивостям хмелю можна віднести:

  • - Застосування при порушення менструального циклу;
  • - Зменшення болів при менструації;
  • - Зниження проявів передменструального синдрому і клімаксу, таких, як дратівливість, припливи, зміна настрою;
  • - як заспокійливий засіб при безсонні, стресі, депресії;
  • - Зміцнення імунітету: фітоестрогени мають противірусну і протимікробну. дією, що сприяє захисту організму від різних інфекцій, які ослаблюють жіночий організм.