Профілактика проф. захворювань

Available
Інтернет магазин

Овесан

ТМ "Биолика"
Код: 716
142,00 грн.
Поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту, детоксикація ...
Available
Яблопект

Яблопект (20 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 909-0
114,00 грн.
ЖКТ, серцево-судинна система. Засіб біологічної детоксикації, рекомендований МОЗ України для застосування на промислових підприємствах.
Available
Еліт формула

Хондроітин-біол (60шт)

ТМ "Биолика"
Код: 101
434,00 грн.
Хондроітин - хондроитинсульфат, що містить низькомолекулярні фракції, одержувані з хряща лососевих риб.

Що таке профілактика проф. Захворювань

Профілактика проф. захворювань це комплекс фізичних, медичних і соціальних заходів, спрямованих на попередження та лікування захворювань, які розвиваються в результаті роботи на шкідливому виробництві. Трудова діяльність людини пов'язана з ризиками розвитку специфічних патологій, властивих певної професії. Шкідливим виробничим є фактор, який може викликати професійне захворювання, тимчасове або стійке зниження працездатності, збільшити загальну захворюваність, призводити до порушень здоров'я потомства.

Профілактика проф. захворювань у чоловіків важлива, так як в різних галузях промисловості і сільського господарства існують шкідливі виробничі фактори, що викликають розвиток захворювань, в яких задіяний сильна стать. Такі хвороби називаються професійними. Ці захворювання зустрічаються у працівників металургійної та гірничої промисловості, мулярів, шахтарів, шліфувальників і т.д.

Профілактика проф. захворювань у жінок і підлітків особливо важлива, оскільки їх організм в силу фізіологічних особливостей більш чутливий до деяких професійні шкідливості. Так, підняття і перенесення ваги можуть привести до мертвонародження і викиднів, незручна поза та вібрація - до порушення менструального циклу і переривання беременності.Женщінам повинні надаватися робочі місця з допустимими і оптимальними умовами праці, що не перевищую! встановлених гігієнічних нормативів.

Причини проф. Захворювань

Найбільш поширеними видами професійних захворювань є:

  • - захворювання (інтоксикації), що викликаються дією хімічних факторів з переважним ураженням органів дихання, системи крові, нервової системи, гепатобіліарної системи, нирок і сечовивідних шляхів;
  • - захворювання, викликані впливом промислових аерозолів;
  • - захворювання, викликані впливом фізичних факторів;
  • - захворювання, пов'язані з фізичними перевантаженнями і перенапруженням окремих органів і систем;
  • - захворювання, викликані дією біологічних факторів;
  • - алергічні захворювання;
  • - новоутворення.

На особливу увагу вимагає профілактика гемоконтактних інфекцій (ВІЛ, сифіліс, вірусні гепатити, малярія). Небезпека зараження такими захворюваннями існує у медпрацівників, що контактують з кров'ю пацієнтів (хірурги, медсестри, лаборанти, травматологи).

Професійні захворювання симптоми

Виробничий шум і вібрація часто викликають туговухість, тривале вдихання пилу здатне привести до розвитку пневмоконіозу чи інших хвороб легенів. Контакт з радіоактивними речовинами і вплив іонізуючого випромінювання здатні провокувати променеву хворобу, а тривалий вплив хімічних речовин - причина інтоксикації при отруєнні промисловими отрутами, такими як свинець, ртуть, миш'як і багато інших. Хімічні фактори викликають гострі і хронічні інтоксикації. Особливо небезпечні отруєння солями важких металів, різними інсектофунгіцидами, іншими неорганічними і органічними сполуками. Потрапляючи в організм навіть в невеликих кількостях, вони беруть участь в біохімічних реакціях, що відбуваються в клітинах і тканинах. Хімічні речовини порушують обмінні процеси і викликають структурні і функціональні зміни в організмі. Контакт з хворими тваринами, для людей, чия професійна діяльність тісно з ними пов'язана, може викликати не тільки інфекційні, а й алергічні, паразитарні захворювання.

Профілактика проф. захворювань ознаки в залежності від рівня і тривалості впливу шкідливих речовин і факторів розрізняють:

  • - Гострі професійні захворювання;
  • - Хронічні професійні захворювання.
  • - до гострих професійних захворювань (отруєнь) відносяться форми, що розвиваються раптово, після одноразового (протягом не більше однієї робочої зміни) впливу шкідливих і небезпечних виробничих факторів, інтенсивність яких значно перевищує ПД до і ПДУ.

до хронічних професійних захворювань належать такі форми захворювань, які виникли в результаті тривалого воз¬действія шкідливих, небезпечних речовин і виробничих факторів.

Ознаки проф. захворювань хронічного перебігу.

До хронічних повинні бути віднесені також найближчі і віддалені наслідки професійних захворювань (наприклад, стійкі органічні зміни ЦНС після інтоксикації окисом вуглецю), деякі захворювання, що розвинулися через тривалий термін після припинення роботи в контакті з несприятливими виробничими факторами (пізні силікоз, бериліоз, папілома сечового міхура і т.д.), а також хвороби, у розвитку яких професійне захворювання є фоном або чинником ризику (наприклад, рак легенів, який розвинувся на тлі асбестоза, силікозу або пилового бронхіту).

Профілактика проф. захворювань препарати

Серія «Яблопект» - унікальний продукт, основне призначення якого - очистити організм споживача від радіоактивних елементів, іонів токсичних металів без порушення бактеріологічного балансу. Додаткові ефекти: - стабілізація обміну речовин; - зниження рівня холестерину в крові; - поліпшення периферичного кровообігу; - поліпшення перистальтики кишечника. "Яблопект" - швидкорозчинні шипучі таблетки. "Яблопект" - активна допомога організму при захворюваннях серцево-судинної системи, органів травлення, ослабленому імунітеті і ураженні токсичними речовинами ендо- та екзогенного походження. Рекомендовано Міністерством охорони здоров'я України в якості основного способу біологічної профілактики свинцевої інтоксикації (реєстр галузевих нововедній №64/30/09 2009р.). Активно застосовувався в лікувально-профілактичних програмах Інституту "БелРад" (Мінськ) в зоні забруднення аварією ЧАЕС (проект фінансувався міжнародними організаціями).

Препарати при профілактиці проф. Захворювань

Профілактика проф. захворювань в першу чергу полягає в контролі техніки безпеки, ознайомлення з якою обов'язково для всіх працівників будь-якої сфери діяльності. забезпечення безпечних умов праці та недопущення аварійних ситуацій;

  • - застосування ефективних індивідуальних і колективних засобів захисту;
  • - проведення моніторингу умов праці та здоров'я працівників;
  • - організаційно-технічні, санітарно-гігієнічні та адміністративні заходи по мінімізації впливу пошкоджуючого агента на працюючих;
  • - проведення професійного відбору та експертизи професійної придатності;
  • - проведення санаторно-курортної і ендоекологічної реабілітації осіб з груп підвищеного ризику;
  • - проведення попередніх і періодичних медичних оглядів (обстежень) працівників;
  • - застосування технологічних заходів по механізації і автоматизації виробництва;
  • - проведення загальнооздоровчих, загальнозміцнюючих заходів, спрямованих на загартовування організму і підвищення його реактивності;
  • - дотримання вимог особистої гігієни;
  • - забезпечення працівників молоком і лікувально-профілактичної тическим харчуванням;
  • - забезпечення санітарно-побутового та лікувально-профілактичного обслуговування працівників.
  • - Обов'язкові медичні огляди працівників
  • - Видача молока або Яблопект і лікувально-профілактичного харчування.
  • - Санітарно-побутове обслуговування і медичне забезпечення працівників

Після встановлення діагнозу професійного захворювання, включаючи осіб з початковими, клінічними маловираженими формами, всі хворі беруться на диспансерний облік. Хворі з професійними захворюваннями підлягають диспансерному спостереженню протягом усього життя, незалежно від того, працюють вони чи перебувають на пенсії по возрасту.Все хворі з вираженими формами професійних захворювань, з метою профілактики їх прогресування та приєднання ускладнень, повинні щорічно отримувати курсове лікування в спеціалізованих профпатологічних стаціонарах.