Мастопатія

Available
Рідна природа

Лецитин-біол (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 439-1
126,00 грн.
Нормалізація мозкового і периферичного кровообігу ...
Available
Екстракти рідкі

Екстракт Броколі (30 мл)

ТМ "Биолика"
Код: 343-33
135,00 грн.
Капуста брокколі - одна з найдавніших і найбільш корисних овочевих культур. Як культурна рослина брокколі відома ще з часів стародавнього Риму - приблизно 2000 років тому - де її вважали засобом від ста хвороб. У ній міститься найцінніше речовина - сульфорафан, яка зупиняє розвиток ракових клітин. Він здатний надавати протизапальну дію, схожу з дією...
Available
Екстракти рідкі

Екстракт Борова матка (30 мл)

ТМ "Биолика"
Код: 343-32
159,00 грн.
Про борову матку (ортіліі однобоку) знають майже всі жінки, які зіткнулися з проблемами безпліддя, порушенням менструального циклу, фіброміомою, ерозією шийки матки. У народі її вважають засобом від 40 хвороб, шанують вже багато століть і використовують для лікування жіночих патологій, а також, як антисептичний, сечогінний засіб при захворюваннях...

Мастопатія що це за хвороба?

Мастопатія у жінок це доброякісне дисгормональне захворювання молочних залоз, що характеризується патологічними проліферативними процесами (розростаннями) в тканинах залоз. Мастопатії схильні жінки репродуктивного віку від 18 до 45 років, пік захворюваності на мастопатію доводиться на вік 30-45 років.

Почувши від лікаря « діагноз мастопатія молочної залози» багато жінок не надають своїм станом належного значення. Адже за статистикою від 60 до 90 відсотків жінок страждають даним захворюванням. І дарма, бо на її тлі часто розвиваються доброякісні та злоякісні новоутворення. А смертність від раку молочної залози серед жіночого населення посідає перше місце.

Мастопатія у дітей поширена дитяча патологія, яка трапляється досить часто, незалежно від вікової групи. Розвиток фізіологічної мастопатії у новонароджених дівчаток і хлопчиків лякатися не варто. Перші ознаки зазвичай дають про себе знати через 5-8 днів після того, як малюк з'явиться на світ. Мастопатія у новонароджених в більшості випадків не вимагає спеціалізованого лікування і проходить самостійно протягом декількох тижнів.

мастопатія у дівчат - підлітків в більшості випадків викликається гормональними змінами, через які проходить будь-який підростаючий організм. Таку мастопатію можна вважати фізіологічною, вона проходить, як тільки завершиться статеве дозрівання. Але бувають і виключення, тому для постановки точного діагнозу необхідна консультація мамолога.

Причини мастопатії

Причини мастопатії у жінок - щомісяця в організмі здорової жінки репродуктивного віку відбуваються циклічні зміни під впливом гормонів - естрогену і прогестерону. Ці два гормони не тільки регулюють двофазний менструальний цикл, але і мають прямий вплив на тканини молочних залоз. Їх дисбаланс і призводить до початку захворювання. Іноді мастопатія розвивається через надмірну вироблення гіпофізом гормону пролактину.

Причини виникнення мастопатії

  • - пухлини і запалення яєчників;
  • - захворювання щитовидної залози і наднирників;
  • - захворювання печінки;
  • - психологічні проблеми-стреси, депресії, неврози;

Від чого буває мастопатія

  • - нерегулярне статеве життя, відсутність вагітностей і пологів до 30 років;
  • - часті аборти;
  • - спадкова схильність;
  • - травми молочних залоз, в тому числі і носіння тісного бюстгальтера на
  • - металевих кісточках, що призводить до мікротравм грудей;
  • - шкідливі прівичкі- куріння і алкоголь;
  • - дефіцит йоду в організмі.

Перші ознаки мастопатії

Виразність симптомів мастопатії залежить від виду мастопатії, від психологічних особливостей жінки і від супутніх мастопатії захворювань. Найчастіше мастопатія виражається у вигляді тупих ниючих болів в молочній залозі напередодні менструації ( "масталгия" або "мастодиния").

Симптоми при мастопатії . Характерно нагрубання і збільшення об'єму грудей, що пов'язано з набряком сполучної тканини молочної залози. Дані симптоми найбільш часто турбують пацієнток з мастопатією (близько 90%), особливо при дифузній формі мастопатії, коли болю в грудях можуть носити нестерпний характер. Ознаки мастопатії , які повинні вас насторожіть- при мастопатії можуть бути виділення із сосків. Виділення може бути білого, прозорого або зеленуватого кольору. У виняткових випадках можлива поява кров'яних виділень, що є тривожним сигналом. Симптоми мастопатії у жінок - при самообстеженні в домашніх умовах при дифузній формі мастопатії можна виявити маленькі вузликові ущільнення в грудях; при вузловій формі визначається одиничне освіту в грудях. У 10% випадків при мастопатії збільшуються лімфатичні вузли в пахвовій області, що також можна прощупати при самообстеженні.

ознаки мастопатії у жінок є приводом для звернення на консультацію до фахівця. Діагностика мастопатії включає:

  • - докладний опитування і огляд мамолога.
  • - мамографія - рентген молочних залоз - проводять на 7-10 день менструльного циклу. Знімок роблять у 2-проекціях - прямий і косою.
  • - УЗД молочних залоз - при підозрі на онкологію показана біопсія (за допомогою тонкої голки беруть шматочок тканини з підозрілої ділянки для гістологічного дослідження);
  • - гормональні дослідження - перевіряють рівень естрогену і прогестерону, при необхідності досліджують гормони щитовидної залози і надниркових залоз;
  • - УЗД органів малого таза. При виявленні патології яєчників показана консультація гінеколога;
  • - при виявленні фіброаденоми - показана консультація онколога- мамолога.
  • - Бажано обстеження печінки і виключення її патології.

Профілактика мастопатії

  • - самообстеження грудей - головний метод профілактики мастопатії і раку молочної залози, спрямований на раннє виявлення змін в грудях, а значить, ви можете вчасно звернутися до лікаря і не запустити захворювання. Після менструації приблизно на 5-7 день циклу жінці рекомендується проводити пальпацію обох молочних залоз у положенні лежачи і стоячи. Пальпацію починають з пахвовій області у напрямку до соска. Далі-груди досліджують вертикально-зверху вниз-м'якими рухами. При виявленні підозрілих утворень - терміново до лікаря. Чим раніше буде розпочато лікування, тим легше буде запобігти розвитку мастопатії і онкології;
  • - вагітність і лактація, відмова від абортів;
  • - регулярне статеве життя;

Профілактика мастопатії препарати

    • - прийом препаратів йоду восени і навесні, споживання екстракту «Фукусіми», «Ламінарії», таб. «Щітонорм» (при відсутності протипоказань з боку щитовидної залози);
    • - здоровий спосіб життя.

Препарати від мастопатії

Лікування мастопатії підбирається індивідуально, залежить від виду і причини мастопатії. Лікування мастопатії може бути консервативним або хірургічним, але почати слід зі зміни способу життя і харчування.

      • - Бажано обмежити споживання кави, чаю, какао і шоколаду. Справа в тому, що ці продукти містять метілксаптіни, які можуть провокувати прогресування дифузної мастопатії і посилювати больові відчуття.
      • - Слід відмовитися від шкідливих звичок (куріння, алкоголь) і вести здоровий спосіб життя - більше рухатися, уникати стресів , спати не менше восьми годин на добу; включити в раціон харчування рибу, відварене м'ясо і продукти рослинного походження.
      • - При будь-яких формах мастопатії абсолютно протипоказані теплові процедури - сауни, лазні, тривале перебування на сонці, солярій.

Мастопатія препарати - для негормонального лікування мастопатії використовують:

Вітамінотерапію, призначають її на тривалий термін. Всім пацієнткам з мастопатією показані вітаміни групи А, В, С і Е. (Люцерна, Кропива, Урбеч, Журавлина)

Препарати йоду (екстракт «Фукусіми», « ламінарії »,« Щітонорм ») сприяють зниженню проліферативної активності тканин і регулюють функцію щитовидної залози. Але перед їх призначенням обов'язково необхідна консультація ендокринолога для виявлення протипоказань, таких як гіпертиреоз, аутоімунний тиреоїдит.

При мастопатії, викликаної психологічними проблемами, призначають заспокійливі засоби (комплекс «Антистрес »,« релакс-біол »,« Лецитин », фіточай« Рівновага »), псіхотерапію.Протівовоспалітельние препарати (екстракт« лопуха »,« Айра болотного ») для швидкого купірування больового симптому при його наявності.

«Фітовіт Мастонорм» лікувальний ефект заснований на зниженні рівня пролактину в крові, що призводить до ліквідації патологічних процесів в молочній залозі при гіперпролактинемії. Препарат ефективно сприяє покращенню функціонування та відновлення роботи жіночої статевої сфери і центральної нервової системи, попереджає ризик розвитку захворювань молочної залози, мастопатії, гормональних дисфункцій. Також може застосовуватися як профілактичний, протизапальну, антиоксидантну і загальнозміцнюючий засіб, особливо при астенії, загальній хронічної втоми, депресії. Фітопрепарати, що володіють онкостатичну дією застосовуються для профілактики новоутворень:

      • - вита- (таблетки)
      • - Чистотіл (таблетки)
      • - «Шоломниця» (таблетки)
      • - «Лопух» (рідкий)
      • - «Чага» (рідкий)
      • - Омега- 3 (капсули

Гальмують зростання новоутворень естрогенвмісні препарати:

    • - «Люцерна» (таблетки)
    • - «Антиклімакс» (таблетки)
    • - «Сім трав» (таблетки)