Петрушка

Петрушка

Петрушка кучерява, або кучерява (лат. Petroselinum crispum), - найбільш відомий вид роду Петрушка (Petroselinum) сімейства Зонтичні (Apiaceae). Лист петрушки, в сушеному і свіжому вигляді, - популярна кулінарна приправа.

Петрушка властивості зумовлені багатим хімічним складом. У плодах знайдені ефірні масла, фурокумарін бергаптен і флавоноїди глікозідапіін. У них міститься до 22% жирної олії, яка складається з петрозеліновой (70-76%), олеїнової (9-15), лінолевої (6-18) і пальмітинової (3%) кислот. У квітках петрушки виявлені кверцетин і кемпферол, в коренях - апигенин, слизу. За вмістом вітамінів петрушка перевершує багато овочів і фрукти. В зелені її є до 0,2% аскорбінової кислоти, до 0,01% каротину, тіамін, рибофлавін, ретинол, нікотинова кислота, багатий набір мінеральних солей (заліза, калію, магнію, кальцію, фосфору), флавоноїди, білки, вуглеводи, пектинові речовини, фітонциди. Всі частини рослини мають приємний пряний смак, який обумовлений наявністю ефірного масла.

Властивості петрушки - рослина має загальнозміцнювальну, протизапальну, сечогінну, імуномодулюючу дія; регулює сольовий обмін; стимулює функцію кори надниркових залоз, жовчовиділення і шлункову секрецію; підвищує тонус гладкої мускулатури матки, кишечника і сечового міхура; виводить продукти розпаду і нейтралізує дію радіації.

Петрушка користь . Сік петрушки має корисні властивості, необхідними для кисневого обміну і підтримки нормальної функції мозку, надниркових і щитовидних залоз. Мікроелементи соку петрушки сприяють зміцненню кровоносних судин, особливо капілярів і артерій.

Користь петрушки неоціненна при захворюваннях сечостатевої системи і каменеутворення в організмі, при нефриті і при водянці. Він також ефективний при захворюваннях очей і системи зорового нерва, виразці рогової оболонки ока, катаракті, кон'юнктивіті, офтальмии.

Петрушка препарати , в склад яких вона входить - Фіточай «Кристалічний» розроблений для оптимізації роботи нирок і сечової системи в цілому, нормалізує сольовий обмін, запобігає утворенню каменів і відкладення кристалів солей в ниркової тканини, профилактирует розвиток інфекцій, посилює сечовиділення, сприяє виведенню шкідливих речовин і очищенню внутрішнього середовища організму. До складу фіточаю входять рослини, що традиційно використовуються в якості чаїв, тому він має приємний смак. Кислоти, мінеральні солі і пектинові речовини, що містяться в корені марени, мають дивну здатність розчиняти різні солі і розпушувати камені, що утворюються в нирках і сечовому міхурі при сечокам'яній хворобі і сприяти їх швидкому виведенню з організму. При цьому чай з кореневища марени викликає зниження тонусу гладкої мускулатури ниркових мисок і сечоводу, і в той же час посилює перистальтичні скорочення м'язових волокон, що сприяє безболісному виведенню каменів з нирок і сечового міхура.

Препарати з петрушки корисні при захворюваннях нирок, гастриті і виразковій хворобі, а також будь-яких запальних процесах і ослабленому зорі. Крім того, зелень петрушки володіє ще однією корисною властивістю - вона чудово відбілює зуби і зміцнює ясна.

Застосування петрушки:

  • - набряки (серцевого і ниркового походження);
  • - ішемічна хвороба серця, гіпертонічна хвороба;
  • - захворювання вен;
  • - нирковокам'яна хвороба (урати), сечокам'яна хвороба;
  • - артрози , остеопороз;
  • - онкопатологія нирок і сечового міхура;
  • - запальні захворювання органів дихання (бронхіти), бронхіальна астма;
  • - астенічні стани;
  • - гипацидном гастрит, порушення травлення;
  • - алергічні шкірні захворювання;
  • - порушення менструального циклу (гіпо- олиго- дисменорея, вторинна аменорея);
  • - захворювання очей;
  • - ожиріння;
  • - простатит.

петрушка застосування - однаково часто використовується і в європейській, і в американській, і в африканській, і в східній кухнях і, звичайно, є незамінним інгредієнтом і ефектним елементом прикраси безлічі споконвічно слов'янських страв. Петрушка особливо хороша в поєднанні зі свіжими і тушкованими овочами, рибою та м'ясом.

Петрушка користь для здоров'я

Петрушка користь для чоловіків

Домогтися підвищення потенції допоможе якраз таки зелень і сік петрушки. Для цього рекомендується щодня вживати не менше 100 гр. рослини, а якщо з'їсти їх незадовго до наміченого сексуального акту, то це посприяє підвищенню стійкості і тривалості ерекції. Доведено, що зелень рослини після вживання здатна стимулювати еректильні функції протягом 3 годин. Сприятливий вплив петрушки на чоловічі сексуальні можливості обумовлюється її позитивною дією на наднирники, що виробляють тестостерон - найголовніший статевий гормон чоловіків. Сік рослини сприятливо діє на кровоносну систему, щитовидку і функцію надниркових залоз, що сприятливо позначається на чоловічому статевому здоров'я. Зелень прянощі сприяє поліпшенню кровотоку в малому тазу, що також підвищує потенцію і підсилює статеві можливості чоловіки. Також рослина знімає хворобливість і утруднення при сечовипусканні, які характерні для патологій передміхурової залози. А приготований з рослини відвар сприяє виведенню токсинів і усунення помело.

Петрушка користь для жінок

Використовується в гінекології при порушеннях менструального циклу (гіпо-олиго- дисменорея, вторинна аменорея);

Петрушка знімає почервоніння шкіри і набряклість, освітлює шкіру, освіжає її тонізує. Петрушка володіє омолоджують властивостями, тому що охороняє шкіру від зморшок. Для проблемної шкіри петрушка незамінна - вона допомагає позбутися від вугрів і запалень. Але особливо гарна петрушка для догляду за ніжною шкірою навколо очей.